Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark FreeBird brak sygnalu GPS.

conrado300 15 Cze 2009 01:31 109281 115
  • #91 15 Cze 2009 01:31
    pitbullek27
    Poziom 2  

......prosty wniosek,Nawi z SirfStar działąja bez problemu a te z Mstar...niestety zgon!Takie rzeczy powinny byc jak to napisałeś Trąbione wcześniej a jednak nic nikt nie słyszał lecz faktem jest ze właśnie te navi nie działają...też nie jestem KASZPIROWSKIM ale to tylko moje zdanie

• #92 15 Cze 2009 02:44
    kozi25
    Poziom 9  

Jaru79 napisał:
    pitbullek27 napisał:
    Witam,cała zabawa polega na tym ze w Larkach zastosowali tani Chinski modół GPS Mstar a który stracił dzis śwoją magiczną moc,inne navigacjie na module SIRF działają ok,to jedno jest pewne,pytanie tylko co Lark zrobi z tyloma Nawi jeżeli Nawi na tym chipsecie Mstar to juz od dzis przeżytek???

Skąd masz informacje, że ten chipset już nie jest wspierany przez system GPS? Wydaje mi się, że takie rzeczy powinny być zapowiadane wcześniej, a jakoś nigdzie nie trąbili, że trzeba się wycofywać z Mstar, tym bardziej, że jest on nowszy od SirfStarIII.

Że co nie jest robiony? Awarię mieli zapowiedzieć? Zaprojektowali wadliwy chipset, albo zrobili błąd w firmware w odbiornikach. Pewnie wypuszczą aktualizację i po krzyku. GPS'a wam nie wyłączą nie bójcie sie :)

A swoją drogą, to po co zapychacie serwer Larkowi i wypisujecie na forum po kilkadziesiąt razy, że wam też nie działa? Każdy to widzi...

• #93 15 Cze 2009 08:26
    Jaru79
    Poziom 11  

Cytat:
    Że co nie jest robiony? Awarię mieli zapowiedzieć?

Nie chodzi o zapowiedź awarii, tylko o przewidzenie możliwego problemu i uprzedzenie użytkowników. Jak nadchodził przełom roku 1999 i 2000, wszędzie trąbili o tym, że niektóre urządzenia oparte na układach zliczających czas mogą sobie nie poradzić i przestaną działać poprawnie. Okazało się, że zrobiono z igły widły, bo niewielki procent komputerów miał z tym problemy, ale przynajmniej problem był sygnalizowany.

Podobnie z tym nieszczęsnym chipsetem - jeśli jego projektanci choćby przypuszczali, że może mu się w którymś momencie coś pomylić przy zliczaniu tygodni, to powinni zawczasu opracować jakiś plan. Jeśli tego nie zrobili, to albo rzeczywiście ktoś tego nie dopilnował i trzeba będzie parę dni poczekać na rozwiązanie, albo usunięcie problemu jest niemożliwe we własnym zakresie przez użytkowników i woleli zamieść sprawę pod dywan. Obie możliwości równie prawdopodobne, ale tak samo uciążliwe dla użytkowników - np. ja potrzebuję na wyjazd za parę dni nawigacji i jakoś mnie teraz nie cieszy napis na pudełku: "PROSTO DO CELU".

• #94 15 Cze 2009 08:56
    TOMUS-CZ
    Poziom 1  

Witam serdecznie !Dopisuje się do grona. Posiadam Lark 35.5c szuka sygnału GPS i nic . Do niedzieli działał poprawnie Pozdrawiam !

• #95 15 Cze 2009 09:33
    RADZIO1987
    Poziom 10  

Witam!
    Mam taki sam problem z Lark 35.5c. Wczoraj przestał widzieć sygnał gps i do tego kiedy byłem w trasie:/

• #96 15 Cze 2009 09:35
    magdaika
    Poziom 2  

Zgłosiłam się dziś do serwiu Larka, napisali mi, że problem leży po stronie satelit i żebym czekała. Zobaczymy jak długo..

• #97 15 Cze 2009 09:38
    grzeczny_tadzik
    Poziom 11  

Witam
    Kolejne posty co prawda nic nie wnoszą nowego ani nie stanowią pomocy, jednak w tym przypadku wpis jest sensowny, bo tworzymy swoistą listę poszkodowanych (inaczej: nabitych w butelkę) przez Larka. Może to być pomocne w skrzyknięciu jakiegoś grupowego działania.
    Mój przypadek: Miesięczny Lark 43.0 z MapaMap Eazy - szuka sygnału od sobotniej nocy.

• #98 15 Cze 2009 09:49
    rosz
    Poziom 9  

Cześć Wszystkim,

Przyłączam się do Was. Niedziela 14.06.2009 dla firmy Lark chyba jest ostatnią niedzielą :-)

Pozdr.
    Robert

• #99 15 Cze 2009 09:55
    bm639
    Poziom 11  

Mój Lark 35.4 też od soboty nie jest zbytnio pomocny :bad-words: a swoją drogą to chyba ONI mają problem z głowami, bo z satelitami to nie ma problemu, skoro inne nawigacje działają poprawnie

• #100 15 Cze 2009 09:58
    lesiany
    Poziom 1  

Witam i pozdrawiam wszystkich posiadaczy feralnego urządzenia, przyłączam się, mój również "zdechł" przez weekend okej, niedziela rano "trup" poczekamy zobaczymy, może to tylko awaria systemu (podkreślam, może ) bo amerykance przeszli na telewizję cyfrową i coś pokopali, jak to amerykance.

• #102 15 Cze 2009 10:04
    grzegorz_dg
    Poziom 2  

Witam
    Ja się bardzo wqurwił............. o to że tak się stało kupiłem larka 3 tygodnie temu i co............. teraz fajne czarne pudełeczko oprawić w ramke (żartuje) trza działać do jutra jeżeli sie nic nie zmieni ide do sklepu reklamować bo co w tym momencie można, czekać bez końca i stracić możliwosć zwrotu towaru . Może się myle ale niewiem co z tym fantem zrobić może zbyt pochopnie myślę i to moje wqurw..............powoduje pochopne decyzje może ktoś mi i innym użytkownikom doradzi lub podsunie jakiś pomysł na problem

• #103 15 Cze 2009 10:19
    roxter
    Poziom 1  

U mnie w Larku też widzi satelity, ale nie umie odczytać pozycji w standardowym oprogramowaniu, ale ...

no właśnie uruchamiając inny program, a mianowicie GPSInfo.exe program widzi satelity oraz podaje aktualną pozycję !
    Wynika z tego że to kwestia oprogramowania

• #104 15 Cze 2009 10:24
    RADZIO1987
    Poziom 10  

Napisałem do serwisu larka, który odpowiedział następująco:
    "witam jest odgórna awaria satelit czekamy na informacje co się dzieje proszę cierpliwie czekać na przywrócenie działania satelit, urządzenie jako urządzenie jest sprawne, tymczasowo czekamy na informacje co się dzieje i w tym momencie nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie kiedy usterka zostanie usunięta"
    pozdrawiam

• #105 15 Cze 2009 10:24
    grzegorz_dg
    Poziom 2  

pisałem na GG do LARKA odpowiedz od nich jest taka
    "Już wiemy do 20 czerwca jest konserwacja satelit póżniej będzie ok jest odgórna awaria satelit proszę czekać cierpliwie na przywrócenie działania satelit ,urządzenie jako urządzenie jest sprawne" tylko czy to co mi napisali jest wiarygodne poczekam cierpliwie i zobacze

• #106 15 Cze 2009 10:39
    a_pieprzyk
    Poziom 2  

Mam ten sam problem z Lark Voyager 35.5c od niedzieli nie działa:cry:

Sprawdzałem na Garmin Gmap 296 i Nokia e75 z garmin XT i tam działa choć też coś długo aktywowały satelity:D

• #107 15 Cze 2009 10:46
    pitbullek27
    Poziom 2  

nie znam sie na budowie satelit,więc się nie udzielam,lecz dziwi mnie tylko ze SIRFSTAR-y działają bez problemu,więc one chodzą na innych Satelitach?Może oni konserwują satelity które obsługują MSTARA?....Narazie zostaje nam poczekać do 20-go tak jak zapewnia Lark a potem zaczniemy działać!

• #108 15 Cze 2009 10:48
    Freddy
    Poziom 43  

RADZIO1987 napisał:
    Napisałem do serwisu larka, który odpowiedział następująco:
    "witam jest odgórna awaria satelit czekamy na informacje co się dzieje proszę cierpliwie czekać na przywrócenie działania satelit, urządzenie jako urządzenie jest sprawne, tymczasowo czekamy na informacje co się dzieje i w tym momencie nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie kiedy usterka zostanie usunięta"
    pozdrawiam

WIelka bzdura inne chipsety działaja bez problemu. Lark źle zrobił urządzenie i teraz się pocą co zrobić !!!

• #109 15 Cze 2009 10:52
    Br0k3R
    Poziom 18  

Lark 35.0 stracił sygnał :/ jestem niesamowicie wkurzony - przede mną 500 km do domu i brak nawigacji. Szczęśliwie atlas w samochodzie leży. Mam nadzieję ze jakos to naprawią, najlepiej przez aktualizację fw bo co wtedy z użytkownikami larkow którym już skończyła sie gwarancja?

• #110 15 Cze 2009 10:55
    spammtrapp
    Poziom 2  

Oficjalna odpowiedz serwisu:
    Szanowni Państwo,
    W związku z pracami naprawczymi na satelitach GPS prowadzonymi przez administrację USA, uprzejmie informujemy, że modele nawigacji 35.0 / 35.4 / 35.6 / 43.0 mogą mieć przejściowe problemy z ustaleniem pozycji (‘złapaniem fixa’) na mapie. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość. Problem nie wynika z wady urządzenia, ale jest rezultatem wprowadzania niezbędnych modyfikacji do światowego systemu GPS. Planowane usunięcie usterki nastąpi do dnia 20.06.2009.

A ja na to:
    BREDNIE
    To z 20 czerwca to próba przeczekania. Najwidoczniej doszli juz do tego ze prawdopodobnie istnieje bład w dekodowaniu numeru tygodnia w odbiorniku MStar i licza ze po zmianie tygodnia wszystko sie wyjasni.
    Aktualnie mamy 512 tydzień. Taka okragla liczba dla informatyków... Nastepny problem bedzie prawdopodobnie w 2019 - GPS week rollover
    http://www.wykop.pl/ramka/197245/satelity-gps-uszkodzone-tylko-dla-urzadzen-lark

• #111 15 Cze 2009 11:01
    deanpl
    Poziom 2  

Otrzymałem następującą wiadomość:

Cytat:
    od Lark Polska Sp. z o.o.
    data 15 czerwca 2009 10:20
    temat RE: Lark 35.6 - problem z sygnałem GPS

Witam,
    Niestety nawigacje nie będą działały do dnia 20-06, co jest spowodowane
    pracami konserwacyjnymi na satelitach
    Pozdrawiam / Best regards,

Agnieszka Kwiatkowska
    Lark Polska Sp. z o.o.
    ul. Matuszewska 14 bud. D2
    03-876 Warszawa
    tel. +48 22 332 33 44
    fax +48 22 332 33 43

• #112 15 Cze 2009 11:20
    a_pieprzyk
    Poziom 2  

Sprawdzam też na innych urządzeniach i

QSTARZ Launches SOLAR Ultra Travel Recorder GPS DZIAŁA

• #113 15 Cze 2009 11:37
    spammtrapp
    Poziom 2  

deanpl napisał:
    Otrzymałem następującą wiadomość:

Cytat:
    od Lark Polska Sp. z o.o.
    data 15 czerwca 2009 10:20
    temat RE: Lark 35.6 - problem z sygnałem GPS

Witam,
    Niestety nawigacje nie będą działały do dnia 20-06, co jest spowodowane
    pracami konserwacyjnymi na satelitach
    Pozdrawiam / Best regards,

Agnieszka Kwiatkowska
    Lark Polska Sp. z o.o.
    ul. Matuszewska 14 bud. D2
    03-876 Warszawa
    tel. +48 22 332 33 44
    fax +48 22 332 33 43

Problem wynika z wady urzadzenia:
    mamy obecnie 512 tydzien co daje 9 bitów w postaci 100000000
    do tej pory bylo 511 i nizsze co dawalo tylko 8 bitów 511 = 111111111
    prawdopodobnie urzadzenie obcina najbardziej znaczacy bit i pogubilo sie bo dostalo same 0.
    Od nastepnego tygodnia 513=100000001 byc moze bedzie dobrze, nastepny taki problem wystapi 7 kwietnia 2019 roku.

• #114 15 Cze 2009 12:00
    Burdzik
    Poziom 2  

Dzisiaj rozmawiałem z serwisem larka poprzez gg na pytanie czemu nie działa odpowiedzieli ''już wiemy do 20 czerwca jest konserwacja satelit później będzie wszystko ok jest odgórna awaria satelit czekamy na informacje co się dzieje proszę cierpliwie czekać na przywrócenie działania satelit, urządzenie jako urządzenie jest sprawne'' lecz na moje pytanie ''nie bardzo chce mi się w to wierzyć tym bardziej że moja 2 nawigacja która należy do żony a jest to nawigacja MIo Moov 200 działa bez problemu'' gościu na gg z dostepnego zrobił się odrazu niedosteony i do tej pory nie ma kontaktu, z serwisem nie można nawet sie połączyć przez telefon:
    (22) 332 33 42, coś mi się wydaje że ładnie się nabiliśmy w butelkę,

• #115 15 Cze 2009 12:25
    Freddy
    Poziom 43  

Powtarzam jeszcze raz:
    Wielka bzdura inne chipsety działają bez problemu. Lark źle zrobił urządzenie i teraz się pocą co zrobić !!!
    Nie tylko Lark zresztą jest wadliwy, nie działają urządzenia z chipsetem MStar, wszystkie inne działają, więc co konserwacja satelitów ? "kpina" na Waszym miejscu, żądałbym natychmiastowej wymiany sprzętu na sprawny, bądź zwrotu gotówki. W końcu to wina producenta !

• #116 15 Cze 2009 12:29
    marek216

Poziom 43  

Lark ma swoje super tajne satelity wystrzelone i trzeba im trybiki nasmarować.

Koniec tych bredni - zamykamy

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson