Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung CZ-21M163N(chassis KS9A)-odchylanie pionowe

27 Mar 2009 18:59 3039 9
  • Poziom 18  
    Witam tv jak w tytule,po wymianie trafa tv ruszył bez kłopotu jednak obraz jest 5cm.obcięty od dołu.Regulacja w serwisie nic nie daje,obraz daje się regulować ale tylko od góry.Wszystkie elki w zasilaczu i obwodzie LA78040 wymienione.Napięcie B+127v,napięcia na poszczególnych nóżkach LA78040 mierzone względem masy:1-6.8v,2-21.2v,3-1.8v,4-0v,5-6.6v,6-21.1v,76.9v.Zastanawiam się nad zakupem i podmianą tego LA,ale czy to może być przyczyna ,czy usterki szukać gdzie indziej?
  • Poziom 42  
    Sprawdź czy cewki nie mają zwarcia.
  • Poziom 43  
    1. Po znakach przestankowych ma być spacja!
    2. Zastanawiaj się dłużej - zamiast 2-5zł za scalaka stracisz więcej i kasy, i czasu. Wkładasz nowy i masz jasność.
    3. Jak masz pod ręką włóż testowo TDA8172 na przykład.
  • Poziom 18  
    Niestety podmiana LA78040 nic nie zmieniła, nie miałem TDA8172, ale wstawiłem też na próbę TDA9302H, noty katalogowe bardzo podobne efekt identyczny jak przy układach LA78040 obraz obcięty od dołu.
  • Poziom 42  
    Jestem prawie pewien że coś nie tak jest z cewkami. Spróbuj te od odchylania V podłączyć odwrotnie - dwa przewody co do nich dochodzą podłącz odwrotnie. Obraz co prawda będzie 'do góry nogami' ale jeśli po takiej akcji na górze będzie obraz odcięty to wina cewek, a jeśli nie to trzeba szukać wcześniej.
  • Poziom 18  
    Witam,po zamianie przewodów od odchylania V obraz obcięty od góry spróbuje podstawić inne cewki.

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Cewki podmienione od innego samsunga efekt podobny.
  • Poziom 42  
    Sprawdź kondensatory elektrolityczne w okół układu odchylania V.
  • Poziom 43  
    Ano tak to jest, gdy jeden bezmyślnie pisze a drugi bezmyślnie robi.
    Dobrze, że miałeś inne cewki i chciało Ci się jednak podstawić je, bo inaczej poszedłby na śmieci lub na dłuższą co najmniej odstawkę.

Przemyślcie obaj jeszcze raz jak powinien wyglądać test z cewkami aby mieć pewność o ich uszkodzeniu bez podstawiania innych.

11111olo, przecież autor pisał jasno, że wszystkie elektrolity już wymienił!

Reserej szukaj w sterowaniu scalaka lub w sprzężeniu zwrotnym - ale przypuszczam, że sam już do tego doszedłeś.
    Ponownie przypominam o zasadach pisowni.
  • Poziom 18  
    Problem został rozwiązany, uszkodzona była dioda d301( TVR 10G) w obwodzie B-16,5V. Ciekawostką jest że pomiar omomierzem nie wykazywał uszkodzenia, a napięcie tylko nieznacznie odbiegało od normy.
  • Poziom 43  
    rserej napisał:
    napięcia na poszczególnych nóżkach LA78040 mierzone względem masy:1-6.8v,2-21.2v,3-1.8v,4-0v,5-6.6v,6-21.1v,76.9v.

Jasne, niewiele odbiegały napięcia!
    Przyznam, że nawet tego nie analizowałem na początku, bo się po prostu patrzeć nawet nie chce na taki zapis.