Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie utraconej partycji RECOVERY

27 Mar 2009 23:29 13606 5
  • Poziom 2  
    Witam! Mam dość poważny problem z którym nie moge sobie poradzić. Jak widać w temacie chodzi o odzyskanie utraconej partycji RECOVERY w laptopie hp z systemem VISTA. Problem pojawił sie gdy chcialem podzielic dysk na partycje programem Partition Magic. Jak sie okazalo nie jest on kompatybilnym z systemem VISTA i po jego zainstalowaniu program w ogole nie chcial sie uruchomic a partycja RECOVERY po prostu zniknela. Gdy wchodze w "Zarzadzanie komputerem" -> "Zarzadzanie dyskami" widac niby obie partycje (C:) 140,92 GB NTFS i ta druga ktora BYLA partycja RECOVERY tyle, ze jest ona teraz pusta i nie ma żadnej nazwy. W "startup menu" przy pozycji F11 zamiast Recovery istnieje napis " Error Log". Wszystko wskazuje na to ze cala partycja wraz z danymi calkowicie zniknela. Probowalem juz sprawdzania dysku i niestety nie pomoglo. Jest moze jakis program ktory odzyskuje utracone partycje wraz z danymi na niej zawartymi?No i co najwazniejsze czy jest kompatybilny z VISTA? Jesli nie, czy jest jakikolwiek sposob na odzyskanie mojego RECOVERY? Bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc. Z góry wielkie dzieki...
  • Poziom 23  
    Kupując lapka powinieneś na dzień dobry wypalić płytki recovery. Partycja po takim zabiegu jest nie potrzebna. Jeśli masz płytki to nie ma żadnego problemu. Poza tym zawsze możesz zainstalować vistę i wklepać swój ( z naklejki pod spodem) serial z visty, a następnie ze strony HP pobrać nowiutkie sterowniki dla lapka.
  • Poziom 15  
    Skoro kolega posiada wersję komercyjnego oprogramowania to ma wsparcie techniczne producenta. Proszę zwrócić się do niego z zapytaniem i ewentualnie odpowiedź podać na forum.
    Poza tym to jakieś cuda, że po zainstalowaniu programu, którego na dodatek nie można uruchomić znikają partycje.
    Cytat:
    Problem pojawił sie gdy chcialem podzielic dysk na partycje programem Partition Magic. Jak sie okazalo nie jest on kompatybilnym z systemem VISTA i po jego zainstalowaniu program w ogole nie chcial sie uruchomic a partycja RECOVERY po prostu zniknela.
  • Poziom 2  
    No wiem że to jakieś cuda ale niestety tak sie stało. Przeryłem juz dziesiątki różnych forów i spotkałem temat o identycznym problemie lecz uzytkownicy nie otrzymali zadnych odpowiedzi. Niestety nie zgralem recovery na plytke,mialem to zrobic po podzieleniu dysku na partycje, nie wiedzialem jednak ze PM mi ja uszkodzi. Pytan do producenta wolalbym jednak uniknac. Wiem, ze kumpel robil plytke do swojego lapka hp 1160ew, moj model to hp 1110 ew, sprawdzalem na stronie producenta i do obu sterowniki sa identyczne. Pytanie teraz czy na jego recovery byly te same stery co na stronce, i czy w ogole jego windows sie zainstaluje na moim kompie, bo to przeciez wersja komercyjna ... ??
  • Poziom 43  
    Cytat:
    ...Przeryłem juz dziesiątki różnych forów i spotkałem temat o identycznym problemie lecz uzytkownicy nie otrzymali zadnych odpowiedzi...

W tym dziale obowiązuje regulamin:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1118407.html

Jeśli korzysta kolega z komercyjnego oprogramowania, przysługuje koledze darmowe wsparcie techniczne. Zatem takie tłumaczenie jak kolegi, tj:

Cytat:
    ...Pytan do producenta wolalbym jednak uniknac...

Jest po prostu niedopuszczalne.
    Dopóki nie przedstawi kolega odpowiedzi jaką otrzymał od Support'u PM, nie otrzyma kolega od nas pomocy.
    Czekamy zatem na informację, jaką udzielił koledze support programu.
  • Poziom 2  
    Poradzilem juz sobie z problemem. Odzyskalem partycje za pomoca TestDisc. Dzieki za próby pomocy i czas poswiecony tamatowi. Pozdrawiam