Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera sieciowa - nie mogę się podłączyć

mobius121 27 Mar 2009 23:33 1899 4
  • #1 27 Mar 2009 23:33
    mobius121
    Poziom 17  

Trochę nietypowy problem i dla wielu pewnie śmieszny,ale nie potrafię podłączyć sie do kamery sieciowej w pracy,pomimo odpowiedniego oprogramowania.
    W pracy na komputerze stacjonarnym mam zainstalowana kartę DSR do kamer i wszystko jest ok,widać obraz nagrywa itd.
    Komputery w pracy są podłączone przez router thomson
    mam oprogramowanie domowe do podglądu kamer z pracy dostarczone wraz ze sprzętem.
    Próba zalogowania się do kamery lub podglądu zapisu kończy się niepowodzeniem,czy przyczyna może tkwić w routerze?
    Dodam że na komputerze gdzie jest zainstalowana karta bez problemu podłączyłem się przez sieć do kamery.

0 4
  • #2 27 Mar 2009 23:39
    Boozgu
    Poziom 12  

Tak, najprawdopodobniej jest to "wina" sieci.
    Trzeba na routerze odblokowac porty i przekierowac na odpowiedni komputer.
    Dokladnie nie wiem jak wykonana jest siec u Was w firmie

#edit
    da sie podlaczyc ale niektore funkcje nie dzialaja poprawnie?
    nie rozumiem dokladnie problemu, zbyt malo informacji

0
  • #3 28 Mar 2009 12:49
    mobius121
    Poziom 17  

Dziękuję ,zobaczę dzisiaj jak to wygląda na routerze.

Dodano po 2 [minuty]:

sieć składa sie z routera i trzech stanowisk pc,do tego drukarka sieciowa oraz laptopy ale radiowo

0
  • #4 29 Mar 2009 09:47
    mobius121
    Poziom 17  

Ugrzązłem - komputery w sieci działają normalnie.
    Wszystko podłączone do routera nawet obcy komputer widzi kamerę,problem zaczyna się gdy usiłuję zrobić to w domu.
    komputer w pracy jest czynny 24 godziny,router ma ustawione otwarte porty dla kamer,zapora systemu jest wyłączona.
    Co jeszcze mogę zrobić żeby widzieć ją w domu lub poprostu na internecie jako link na mojej stronie firmowej?
    Może coś z IP,bo przy ustawieniu portów nic nie było wpisywane,jak odszukać i ustawić IP dla kamer?

0
  • #5 02 Kwi 2009 22:45
    mobius121
    Poziom 17  

problem się rozwiązał po znalezieniu zewnetrznego IP,natomiast powstał drugi.
    Kamera sieciowa,podłączona bezpośrednio do routera z własnym stałym IP jest niewidoczna podczas wyszukiwania na stronie .
    Po wpisaniu IP kamery wywala jakieś dziwne hasła
    Ten problem może mieć różne przyczyny, w tym następujące:

•Łączność z Internetem została utracona.
    •Witryna sieci Web jest tymczasowo niedostępna.
    •Serwer nazw domen jest nieosiągalny.
    •Serwer nazw domen nie zawiera listy dla domeny witryny sieci Web.
    •W adresie może być błąd w pisowni.
    •Jeśli to jest adres HTTPS (bezpieczny), kliknij menu Narzędzia, kliknij polecenie Opcje internetowe, kliknij kartę Zaawansowane i upewnij się, że w sekcji Zabezpieczenia są włączone protokoły SSL i TLS.
    Kamera w pracy jest podłączona,w pracy idzie bez problemu otworzyć daną stronę,pojawia się strona internetowa firmy edimax i obraz z kamery.
    Z komputera poza routerem nie daje rady,jakieś pomysły?
    adres kamery to 192.168.1.250 jako stałe IP
    kamera IC-1500 firmy edimax

0
  Szukaj w 5mln produktów