Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp DV 25081S przetwornica świergoli.

07 Gru 2002 21:10 2828 16
  • Poziom 32  
    Telewizor nie uruchamia się z pilota ani z klawiatury lokalnej , świeci standby . W standby przetwornica świergoli , Napięcia wydają się być dobre . Uszkodzony był BU w przetwornicy , wymieniłem i jeszcze elka po stronie pierwotnej wszystkie i trochę po wtórnej.
    Jedyna możliwość załączenia telewizora to przytrzymanie klawisza załączania na klawiaturze lokalnej i włączenie wył sieciowego. Telewizor załączy się i wszystko działa prawidłowo nawet pilot. Można go wyłączyć z pilota ale już się nie załączy, choć raz mi zaskoczył i załączał się i wyłączał .Może jakieś sugestie ?
  • Poziom 14  
    Witam !!!
    Sugeruję sprawdzić i ewentualnie wymienić elki po stronie wtórnej zasilacza, szczególnie w głównych gałęziach zasilania (ok. 120V i 12V).
    Sprawdziłbym jeszcze na twoim miejscu zimne luty (szczególnie w zasiaczu).
  • Poziom 32  
    Wymieniłem sprawdziłem dalej to samo
    :(
  • Poziom 23  
    Spróbuj dać +5V z zewnętrznego zasilacza i zobacz co wtedy...
  • Poziom 23  
    Sprawdź napięcie 5V ,jeśli masz mniej niż 5 wymień stabilizator, następny krok jeśli to jest chasis d 3000 to musisz się zabrać za cyfrówkę . Miałem niedawno taki sam problem i musiałem wymienić Dpu 2553 SMD .Zabieg ten pomógł . TV działa bez zarzutu.
  • Poziom 32  
    Podstawiłem zewnętrzne 5V dalej bez zmian! :cry:
    Tylko czemu ta przetwornica świergoli w stand-by?
  • Poziom 17  
    jeszcze raz elektrolity w zasilaczu(rowniez po pierwotnej)
  • Poziom 32  
    Wymieniłem wszystkie! :cry:
  • Poziom 19  
    a klawiatura lokalna lub odbiornik ir :)
  • Poziom 32  
    Raczej dobre bo jak go uruchomię to działa wszystko poprawnie
  • Poziom 19  
    na "raczej" też się nieraz przejechałem
    radziłbym sprawdzić
  • Poziom 32  
    Przetwornica już nie świergoli bo była ubita zennerka 3,9V wymieniłem i jest cisza ale telewizor dalej ma problemy z wstaniem do pracy ze stanu stendby. Czasem wstanie tylko wyspkie ale obraz ciemny i cisza w głośnikach , pilot przestaje działać .
  • Poziom 16  
    Witam. Mam taki TV w naprawie, świergoli przetwornica i gdy załączy się z pilota (i nie tylko) obraz jes w negatywie, mało widoczny, niestabilny w pionie i w poziomie. Nie sprawdziłem diody 3V9 ale wymieniłem wszystkie elektrolity w zasilaczy oraz DPU 2553. Brak pozytywnego efektu i co pewien czas pojawia się niebieski ekran przeciążajac zasilacz. Czy z takim objawem ktoś walczył? :?:
  • Poziom 16  
    Witam. Mam taki TV w naprawie, świergoli przetwornica i gdy załączy się z pilota (i nie tylko) obraz jes w negatywie, mało widoczny, niestabilny w pionie i w poziomie. Nie sprawdziłem diody 3V9 ale wymieniłem wszystkie elektrolity w zasilaczy oraz DPU 2553. Brak pozytywnego efektu i co pewien czas pojawia się niebieski ekran przeciążajac zasilacz. Czy z takim objawem ktoś walczył? :?:
  • Poziom 11  
    Witam mam male pytanko potrzebuje schemat do sharp-a DV 21081S Moze jest podobny do Dv 25.... Bede Wdzieczny jak bym go otrzymal na adres damiki(malpa)wp.pl DZIEKUJE
  • Poziom 32  
    Wymieniłem BU od trafopowielacza i teraz łatwiej załączyć telewizor, ale dalej jest źle. Czasem załącza się i wyłącza z pilota raz po razie a czasem zapalą się 2 zielone diody i nie da się już nawet wyłączyć z pilota. Czasem ze stendby startuje dopiero po czasie ale wtedy z reguły blokuje się . Zauważyłem że napięcie na trafku sterującym , strona pierwotna podczas normalnej pracy wynosi 47V , kiedy załączymy i nie wystartuje spada do 2.8V a kiedy się zablokuje ( świecą 2 diody ) napięcie wynosi 42V . Wymieniłem wszystkie elementy wkoło ale bez zmiany , dopiero BU trochę poprawiło sytuację. Ktoś wcześniej wymieniał tam trafopowielacz i założył zamiennik HG2103P. Od tej wymiany ten telewizor jeszcze nie pracował poprawnie , tak twierdzi klient. Może to trafo nie takie jak trzeba ale jak telewizor pracuje to jest wszystko ok. geometria i obraz stabilny
  • Poziom 16  
    Przeanalizuje ten temat i coś spróbuję poradzić.