Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volkswagen Golf 2 1.8 ucina paliwo

28 Mar 2009 02:45 1960 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Mianowicie mam problem z moim autem gdyż prawdopodobnie zassało jakiś syf z baku i gdy jechałem samochód zaczoł szarpać wiec dolałem z kanistra 5 litrów paliwa myślałem ze to prze to ale przejechałem jakieś 4 km na takim szarpaniu i zgasł po dwóch godzinach odpalił przejechałem 12km też tak szarpał i znów zgasł znajomy odcholował mnie do domu i myslałem ze to przez filtr paliwa gdy odkreciłem rurkę od filtra która idzie do silnika to pod dużym ciśnieniem wytrysło paliwo czyli filtr jest dobry wiec próbowałem go odpalic odpalił i po 5 minutach zgasł odkręciłem więc przy silniku ten wężyk który idzie od filtra i znów pod duzym cisnieniem wytrysło paliwo, auto jest na wtrysku jedno punktowym nie wiem co z tym zrobić prosił bym o pomoc wydaje mi sie że zatkał sie gaźnik skoro robi takie cisnienie na tym weżyku ale nie mam pojecia jak to przeczyscic

Pozdrawiam i prosze o POMOC
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam, Jeżeli auto jest na jedno punktowym wtrysku to nie ma gaźnika, chyba że to jest ten silnik z elektronicznym gaźnikiem, możesz spróbować zrobić reset komputera - ( odłączenie akumulatora na kilka minut ) co do ciśnienia w wężu to czy sprawdzasz to na wyłączonym zapłonie? bo wtedy pompka może pompować
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Odkręć korek wlewu paliwa, może się zasysa.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie iskra jest a odkrecanie korka nic nie dał dzisiaj paliłem go w garażu to zapalił a jest taka opcja ze to jakies powietrze dostało sie tam do wtrysku ?? Jak na razie dzieki za pomoc :)
  • Poziom 39  
    może jest opcja że pompka ssie z powietrzem i nie robi wystarczającego ciśnienia a jak się piana ustoi to chwilę będzie dobrze - zobacz do pompki w baku
    odrobiny powietrza we wtryskiwaczu (nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem) nie robią różnicy
  • Poziom 9  
    no ok zobaczę do pompki a myślałem też ze zatankowałem paliwo w którym była woda i może przez to się tak dzieje bo naprzykład dzisiaj jechałem dobrze chodził później przerywał i zgasł próbowałem chwilę rozrusznikiem kręcic i dalej lipa później kolega trochę mnie popchał odpalił i dojechałem do domu czyli wnioskuje że może to być woda z benzyną co wy o tym myślicie ??
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Shady120a napisał:
    no ok zobaczę do pompki a myślałem też ze zatankowałem paliwo w którym była woda i może przez to się tak dzieje bo naprzykład dzisiaj jechałem dobrze chodził później przerywał i zgasł próbowałem chwilę rozrusznikiem kręcic i dalej lipa później kolega trochę mnie popchał odpalił i dojechałem do domu czyli wnioskuje że może to być woda z benzyną co wy o tym myślicie ??

Witam.
    Miałem coś podobnego w moim pasacie 2.0 16v.
    U mnie okazało się że wina leży o stronie pompy paliwowej( zatkała się ).
    Trzeba było wyjąć pompę i wymyć ją. Co prawda u mnie to nie pomogło bo coś zablokowało pompę głębiej i tylko podłączenie jej na sekundę pod odwrotną polaryzację uwolniło pompę ale zrobiłem to dopiero po zakupie nowej pompy. Najlepiej to kupić nową i wymienić. Wina może leżeć też po stronie wtryskiwacza. Może silnik napchał w niego olej z miski przez odpowietrzenie miski olejowej (t.z.w. ODMA) i trzeba go wymontować i przemyć czystą bęzyną . Musisz prubować . Powodzenia:D
  • Poziom 9  
    chartx miał racje pompka w baku wiesza się ale postukałem po niej (prawdopodobnie szczotka się zawiesiła)dałem ją na lewe obroty wężyk był umieszczony w paliwie i czułem ze ruszyła więc dałem normalnie i zadziałała pompując paliwo zamontowałem ją i auto jeździ od miesiąca normalnie.

Dzięki wszystkim pozdrawiam Shady120a