Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung CX-5012Z brak reakcji.

28 Mar 2009 10:05 2378 9
  • Poziom 19  
    Witam!
    Mam problem z wyżej wymienionym TV. Dioda STNDBY świeci czyli przetwornica pracuje. Pomierzyłem napięcia jakie są na wyjściu przetwornicy:
    125V=130V
    16,5=18V
    19V=20V
    Chyba takie minimalne rozrzuty nie maja wpływu? Wymieniłem kondensator 100uF/400V bo był troszkę wybrzuszony. Układ TDA4601 ma zasilanie 11V czyli poprawne. Na trafopowielaczu T444 pomierzyłem kolejna napięcia:
    125V=130V
    180V=130V
    24V=0V
    Telewizor w ogóle się nie chce uruchamiać brak reakcji na pilota i przyciski w TV a dioda czuwania świeci. TV od czasu da czasu gasł a jak wyłączyła się go ręcznie i włączyło z powrotem pracował normalnie. Ta sytuacja powtarzała się coraz częściej aż telewizor się nie uruchomił.
  • Poziom 33  
    Wymień elektrolity po pierwotnej w przetwornicy.
  • Poziom 17  
    Witam !

Sprawdź RR51, 52, RQ11 i zimne luty na nich, a potem sprawdź czy jest 12v.
  • Poziom 19  
    Zlokalizowałem jeszcze jedno na stabilizatorze IC802 są różne wartośc napięc na wejściu i takie same na wyjściu z biegiem czasu zmieniają sie one a sterowanie do tego stabilizatora odbywa sie po przez tranzystor Q802. Co może byc tego przyczyną choć sprawdzałem tranzystor i jest sprawny (sprawdzany na zimno). I jeszcze jedno stabilizator który odpowiada za zasilanie mikrokontrolera daje na wyjściu 5V a na nodze 41 jest 3V.
  • Poziom 17  
    Nic nie napisałeś na temat mojego postu?

Jakie napięcia są na RQ11 i czy zmienia się napięcie na pin 41 podczas włączania i wyłączania?
  • Poziom 19  
    Przepraszam deni że nie odpisałem na twoje sugestie. Sprawdziłem RR51 oraz RR52 poprawiłem luty. Lecz na RQ11 nie ma w ogóle napięcia. Choć tranzystor sprawdzany na zimno jest sprawny. Napięcie na nodze 41 jest cały czas 3,7V. nieststy nie wiem jakie było gdyby tv pracował bo nie zrobiłem takowego pomiaru, zabrałem się za jego naprawę dopiero gdy całkowicie sie pewnego dnia wyłączył i nie chciał już sie uruchomić. Dioda czuwania pali sie cały czas i brak jakiejkolwiek reakcji.
  • Poziom 17  
    Zewrzyj B-E RQ11 jeżeli na kolektorze nie będzie napięcia to RR 51 ma przerwę lub wcześniej na niego nie ma zasilania.
  • Poziom 19  
    Deni sprawdziłem jak napisałeś i po zwarciu B-E RQ11 na C jest 18.8V. Jak sprawdzałem RR51 to pokazuje mi 270Ohm to znaczy że jest dobry. Jeszcze jedna sprawa mnie zaciekawiła. Po tranzystorze Q802 jest stabilizator na 12V IC802. na jego wejściu jest 1v i na wyjściu jest 1v. A mierząc napięcia na Q802 względem masy były następujące:
    B=18.8V
    C=18.8V
    E=1V
    Emiter tranzystora Q802 właśnie prowadzi na wejście tegoż właśnie stabilizatora. Po zwarciu RQ11 na nodze 41 mikrokontrolera jest napięcie 0.5V.

Dodano po 2 [godziny] 30 [minuty]:

Napięcie na nodze 41 mikrokontrolera jest 0,5V gdy przycisnę przycisk aby włączyć TV a gdy nacisnę przycisk na pilocie aby go wyłączyć to napięcie na nodze 41 jest równe 3,7V. Jakie napięcie powinno być na tej nodze???
  • Poziom 17  
    Wymień C 825, 829, sprawdź R 823, Q 802, IC 802 ewentualnie podstaw.

Możesz jeszcze wcześniej odłączyć obwody zasilane B4 12v i zobaczysz czy się pojawi na wyjściu IC 802 12v, i napisz.
  • Poziom 19  
    Tv naprawione. Uszkodzony został tranzystor Q802 który odpowiadał za sterowanie stabilizatora IC802. Tranzystor był rozwarty na każdym złączu.
    Temat ZAMKNIĘTY!