Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router nie może utrzymać połączenia z siecią - kablówka

kat85 28 Mar 2009 12:29 1097 0
    kat85
    Poziom 10  
    Mam Internet z kablówki. Internet podłączony jest do komputera PC. Jednak w laptopie także chciałbym mieć Internet poprzez wifi.
    Zakupiłem router Philips SNB5600 z klonowaniem MAC’a. Podłączyłem wszystko razem, sklonowałem adres karty PC i Internet śmigał na obu kompach. Problem w tym, że router ciągle rozłącza się z siecią kablową, resetuje się, wyłącza sieć wifi i wydziwia. W logach często pojawia się informacja, że nie można znaleźć demona DHCP (czy coś w tym stulu).
    Wymieniłem router na nowy egzemplarz i wszystko chodziło prawidłowo przez pewien czas. Potem router znowu się rozłączył i nie chciał się już połączyć. Po mojej interwencji w serwisie operatora dowiedziałem się, że zawiesił się port w ich switchu, który został zresetowany i Internet dalej działa prawidłowo tyle, że na PC. Już po tym nie podłączałem routera ponownie. Czy ta sieć ma jakieś wymyślne zabezpieczenia czy ten router to złom? W domu mam Linksysa tyle, że na ADSL i działa wyśmienicie, ale wiadomo.. firma.

Czy ktoś wie jaki jest problem z tym routerem? Może to ja coś źle robię? Mam podstawową wiedzę jeśli chodzi o sieci, ale z tym problemem sobie nie mogę poradzić. W ostateczności rozdzielę Internet poprzez adapter wifi na USB podłączony do PC (jako brama internetowa), ale chciałbym tego uniknąć ze względu na dodatkowy koszt i na to, ze router stanie się bezużyteczny.

Na początek zamieszczam krótka informację o routerze z pudełka. Jeśli będą potrzebne jakieś inne wiadomości, screeny, logi to oczywiście wszystko zamieszczę.

Bardzo dziękuje za pomoc.

Router nie może utrzymać połączenia z siecią - kablówka