Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bmw e34 524td wyciek oleju :(

leszek524td 28 Mar 2009 12:44 3283 5
    leszek524td
    Level 2  
    witam mam problem z wyciekajacym olejem nie bardzo wiem gdzie skad on wycieka wiem ze w okolicy filtra oleju . co sie moglo stac ???? bardzo prosze o pomoc
    nowy186
    Level 13  
    A nie leci z filtra (może jest niedokręcony, albo uczelka póściła). Najlepiej umyj silnik w miejscu wycieku (np K2 Akra) i zobacz skąd zaczyna się sączyć
    leszek524td
    Level 2  
    witam nie nie leci z filtra stawialem na dwie rury ktore wychodza z obudowy filtra oleju i na czujnik cisnienia oleju i leci przez cujnik jak to mozliwe ? kontrola cisnienia oleju sie nie swieci chyba ze olej zaleje czujnik!?
    i jeszcze pytanie o turbine ma luzy i chyba sie za pozno zalacza ( brak mocy)?
    DANUŚ
    Level 13  
    schemat podłączenia filtra oleju i jego obudowy. Umyj dokładnie najlepiej zmywaczem w areozolu ( zmywaczem do Hamulców) miejsce wycieku i sprawdz za jakieś 200-300 km gdzie dokładnie jest nieszczelność
    leszek524td
    Level 2  
    DANUŚ wrote:
    schemat podłączenia filtra oleju i jego obudowy. Umyj dokładnie najlepiej zmywaczem w areozolu ( zmywaczem do Hamulców) miejsce wycieku i sprawdz za jakieś 200-300 km gdzie dokładnie jest nieszczelność

200- 300 kilometrow ! po zapaleniu silnika i odczekaniuon 15 min. tryska olejem jak szalony przez czujnik cisnienia oleju . co sie moglo stac ???czyzby czyjnik skonczyl swoja .zywotnosc . ???
  • Helpful post
    Szuwi
    Level 2  
    Witam
    Miałem to samo - czujnik ciśnienia oleju stracił szczelność. Nie zgłaszał problemów z ciśnieniem, ale lało się z niego.

Tylko i wyłącznie wymiana - nie są to wielkie koszty, można to zrobić samemu (nawet bez kanału czy podnośnika), potrzebna długa nasadka chyba rozmiar 26.

Pozdrawiam