Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP officejet 6210-pokazuje zacięcie papieru

anty35 28 Mar 2009 13:20 6966 8
 • #1
  anty35
  Level 26  
  Witam drukarka jak w temacie -po włączeniu wyświetla zacięcie papieru a papieru nie ma.
 • #2
  kamil2993
  Level 21  
  Sprawdź czy na czujnikach nie zostały jakieś "resztki" papieru ! Myślę że to tego wina.
 • #3
  konmaj
  Printers specialist
  Nie wiem, jak akurat w tym modelu funkcjonuje czujnik papieru, ale zwykle taki problem poza tym, o czym pisze kolega powyżej, może być spowodowany zaciętą, ułamaną lub "wypadniętą" z mocowania dźwignią czujnika papieru.
 • #4
  anty35
  Level 26  
  Kiedyś miałem podobny problem chyba z 3820 i to była wina napędu zespołu czyszczącego głowice. ten sam napęd główny i czyszczący.
 • #5
  Stan-S11
  Level 31  
  anty35 - masz rację. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić że jest to problem stacji czyszczenia wkładów drukujących a dokładniej to brak napędu na skutek uszkodzenia mechanicznego. Jest to typowa usterka dla tych urządzeń. Sprawdź jeszcze czy po włączeniu urządzenia obracają się wałki poboru papieru, bo tu też można upatrywać problemu.
  Czekam na wiadomość - może na PW. Pozdrawiam .
 • #6
  konmaj
  Printers specialist
  Czy ten model ma może mechanikę identyczną jak np. HP PSC 1610 lub 2355?
 • #7
  Stan-S11
  Level 31  
  konmaj - Tak aparat drukujący jest taki sam jak w HP PSC 1510, 1610, 2355, 2575 i w wielu innych. Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #8
  konmaj
  Printers specialist
  Czyli awaria może być tutaj spowodowana przez ułamaną końcówkę sprzęgiełka znajdującego się obok stacji czyszczącej i przenoszącego na nią napęd? Ja bym polemizował :D Zwykle w takim przypadku problemy zaczynają się dopiero przy próbie drukowania. Według mnie winny jest tutaj albo czujnik papieru (jak pisałem wcześniej), albo enkoder przesuwu papieru - taka przeroczysta tarczka naklejona na zębatkę po lewej stronie mechanizmu i z podziałką przechodzącą przez transoptor: mogła się ona zabrudzić, uszkodzić lub wysunąć z transoptora (to ostatnie zwykle zdarza się po nieuważnym złożeniu urządzenia).
 • #9
  anty35
  Level 26  
  Drukarka zrobiona okazało się że to wina - enkoder przesuwu papieru był pozasłaniany od góry plastikiem i taśmami ciężko było zobaczyć czy folia trafiła w czytnik-dzięki za pomoc