Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz zastępujacy baterie 4 x R20

28 Mar 2009 13:13 9698 19
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich, zakupiłem dla Córki karuzelę na baterie 4xR20, kupując byłem przekonany, że jest ona na zasilacz,... :-( Potrzebuję układ, który będę mógł wpiąc w miejsce baterii i zasilić ze zwykłego gniazdka. Niestety nie mam zielonego pojęcia o elektronice i nie potrafie go wykonać dlatego zleciłbym wykonanie takiej przejściówki z R20 na zasilacz. Jestem z Krakowa, osoby które chciałby się tego podiąc prosiłbym o kontakt na PW wraz z propozycją ceny.

z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    A nie lepiej kupić gotowy. Baterie mogą być połączone szeregowo - napięcie 6V albo w sposób mieszany, dwie baterie szeregowo połączone równolegle z drugim pakietem - napięcie 3V. Sprawdź w jaki sposób są połączone i wtedy będzie można określić parametry potrzebnego zasilacza.
  • Poziom 17  
    Proponuję wywiercić otwór w pobliżu baterii i zamontować gniazdko dżek przykręcane do obudowy podłączyć dwa kabelki gniazdko - bateria i do tego dokupić niewielki zasilacz 6-8V 500mA. Nie zmieni to funkcjonalności zabawki będzie na baterię i na zasilacz 230V gdyby Pana Córka chciała się bawić na podwórku.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam ponownie, dziękuję za szybki odzew. Córka ma 6 tygodni :-) a karuzela jest przypinana do łóżeczka i służy do jej usypiania
    :-D dokładnie taki sam model jak na tej aukcji:

http://allegro.pl/item593652712_fisher_price_karuzela_projektor_pilot_promocja.html

Baterie ułożone są w następujący sposób:

MarekRz właśne o czymś takim myślałem, by można było używać zasilacza a np. gdzies podczas wyjazdu baterii... Nie jestem obeznany w elektronice także jeśli to możliwe to prosiłbym dokładny opis części i podłączenia. Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Jeżeli zakupisz odpowiedni zasilacz to od razu do niego zakup gniazdo mocowane na obudowie ( pasujące do końcówki z zasilacza ) na zasilaczu podana jest polaryzacja wyjścia ( + i - ) i zgodnie z nią trzeba przylutować gniazdko do końcówek od baterii ( najczęściej środkowy bolec gniazda jest plusem + ) Trzeba odkręcić pokrywę i dostać się do środka karuzeli i wtedy to dolutować + gniazdka do + baterii minus gniazdka do minusa baterii ( od baterii powinno wychodzić dwa przewody + i - jeżeli jest inaczej np. 3 przewody to zasilanie może być dzielone - trzeba to sprawdzić przed kupnem zasilacza ).
  • Poziom 10  
    Witam,

A ja ze swojej strony proponuje przynajmniej zasilacz 1000mAh. Miałem tens am problem z dokładnie tą karuzelką Fishera. Za mała wydolność prądowa na starcie będzie powodowała "zawieszanie się" muzyczki. Przez 1s karuzelka potrzebuje trochę prądu na rozruch. Co do podłączenia, to po prostu przeciągnąłem przewód pod klapką tak, że nic nie trzeba było wiercić, ciąć itp. Przewody zawinąłem na stykach od baterii. Działo dobrze tylko zasilacz musi być odfiltrowany (czasami nie chciała się załączać - rozruchem steruje uC). Teraz maluch ma 3 lata i teraz dopiero mam zabawę z jego samochodzikami i innymi "inteligentnymi" :) zabawkami :)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    medicel napisał:
    Witam,

A ja ze swojej strony proponuje przynajmniej zasilacz 1000mAh. Miałem tens am problem z dokładnie tą karuzelką Fishera. Za mała wydolność prądowa na starcie będzie powodowała "zawieszanie się" muzyczki. Przez 1s karuzelka potrzebuje trochę prądu na rozruch. Co do podłączenia, to po prostu przeciągnąłem przewód pod klapką tak, że nic nie trzeba było wiercić, ciąć itp. Przewody zawinąłem na stykach od baterii. Działo dobrze tylko zasilacz musi być odfiltrowany (czasami nie chciała się załączać - rozruchem steruje uC). Teraz maluch ma 3 lata i teraz dopiero mam zabawę z jego samochodzikami i innymi "inteligentnymi" :) zabawkami :)
    Pozdrawiam.

Super, że miałeś styczność z tym modelem, możesz dokładniej mnie laikowi opisać co potrzebuje i gdzie podłączyć ? Mam pełno starych zasilaczy od nieużywanego sprzętu, ostatecznie mogę też kupić nowy, na co zwracać uwagę? Zasilacz 1000mAh ??jakieś kabelki pewnie znajdą się, Co to znaczy, że zasilacz musi być odfiltrowany? Potrzebny będzię jakiś dodatkowy filtr czy co? Co do podłączenia... Pewnie od gniazda do zasilacza są 2 kabelki "+" i "-" natomiast w zabawce są 4 "+" i 4 "-' także rozumiem, że kabelki z gniazda mam rozdzielić i pociągnąć do wszystkich styków od baterii tzn z minusa od gniazda pociągnąć 4 kabelki do minusów i podobnie z plusami? :D :?:
  • Poziom 36  
    Podłączenie zasilacza wykonujesz tylko dwoma przewodami: jeden "+" i jeden "-". Musisz określić, które styki są początkiem i końcem połączenia baterii w szereg. Z fotki niestety nie da się tego odczytać. Zasilacz powinien mieć następujące parametry - napięcie 6V oraz wydajność prądową 1000mA (1A).
  • Poziom 26  
    kastomat napisał:
    Mam pełno starych zasilaczy od nieużywanego sprzętu, ostatecznie mogę też kupić nowy, na co zwracać uwagę?

Skoro je masz to podaj ich parametry, moze obejdzie sie bez kupowania nowego. Zwroc uwage na napiecie wyjsciowe podawane w woltach (V) i wydajnosc pradowa podawana w amperach (A) lub miliamperach (mA).
  • Poziom 9  
    Z tego co patrzyłe to żaden nie odpowiada parametrom 6V i 1A, większość albo ma 300-500mA albo po prostu jest na 9 - 12V.
  • Poziom 22  
    Witam. Moim zdaniem podłączanie urządzenia sieciowego do tej zabawki nie
    jest bezpieczne i można kupić akumulatory R-20, ale dobrej firmy i ładowarkę do nich a z reguły będzie to ładowarka uniwersalna. Mam od 4 lat
    ładowarkę MW 9168 GS i ładuje ona wszystkie typy akumulatorów a kosztowała ok 45 zł. Pojemność akumulatorów R-20 jest znacznie większa niż baterii i na pewno będą służyć długo. Pozdrawiam- Zygmunt.
  • Poziom 17  
    Odnośnie tych 4-kabelków to one wychodzą z jednego punktu ( początek i koniec szeregu baterii ) i do tych punktów powinno się dolutować kabelki z gniazda. Gniazdo poszukaj do montażu na obudowę wystarczy wtedy jeden otwór i można je przykręcić, będzie o wiele lepiej wyglądać.
  • Poziom 9  
    Udało mi się dostać zasilacz 6V 1,2 A oraz gniazdo do zamontowania w obudowie, jednak mam kolejny problem - na gnieździe są 3 blaszki 1 długa i 2 krótsze, jak rozróżnić, która jest od czego? Dodam, że nie mam żadnych mierników i tego typu wynalazków.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    kiedyś musi być ten pierwszy raz :-] , bateryjek i żaróweczek nie posiadam na stanie czyli co musze teraz lecieć do sklepu by później stwierdzić co jest co ? Nie ma innego sposobu ? Co do polaryzacji ujemnej dodatniej - jest to opisane na zasilaczu więc tu nie ma problemu, teraz pytanie co mi po tej polaryzacji w przypadku zabawki podanej wyzej, którą mam wybrać? Dodatnią czy ujemną ?
  • Poziom 26  
    Zwykle ogniwo ma minus na plaskiej powierzchni a plus na wypustce (jak na obrazku):
    W zasobniku zabawki jest kilka blaszek sluzacych do polaczenia ogniw w cala baterie, jednak tylko dwie z nich (zakladam, ze to polaczenie szeregowe) powinny miec wyprowadzenie dalej, do elektroniki zabawki. Zobacz teraz ktora strona ogniwa styka sie z dana blaszka a bedziesz wiedzial jak podlaczyc zasilacz.

elektrit napisał:
    Ale zaskoczony jestem tym, że kompletny dyletant bez żadnego przygotowania zabiera się za tą robotę.

Z takim problemem chyba jednak wstyd byloby isc do jakiegos "majstra"...
  • Poziom 9  
    Ok Panowie udało się :-) podłączyłe i działa :-D Po rozebraniu zabawki okazało się, że całe zasilanie z baterii skupiło się na dwóch kabelkach... czerwonym i czarnym, także właśnie do nich podłączyłem przewodem wtyki z gniazda do zasilacza. Na zasilaczu ustawiłem polaryzację dodatnią. Moje pytanie brzmi co się stanie jak przypadkiem zmieni się polaryzację na ujemną ??
  • Poziom 26  
    kastomat napisał:
    Moje pytanie brzmi co się stanie jak przypadkiem zmieni się polaryzację na ujemną ??

Jesli uklad ma zabezpieczenie przed owrotnym wlozeniem baterii nie powinno sie nic zlego stac. Jesli nie ma takiego zabezpieczenie - ktoz to wie co sie stanie. Pewnie zabawka sie popsuje.