Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa B ciekawy przypadek ( czyżby sterownik )

28 Mar 2009 13:26 8913 33
  • Poziom 11  
    hej mam problem z corsą b mianowicie: corsa odpala jeździ tylko że zawsze jak się nagrzeje do 90 st to sama gaśnie, ciekawe jest to iż po krótkim ostygnięciu z 15 min odpala z powrotem i już wtedy nie gaśnie
    jest tam silnik 1 litrówka 12 zaworowy ecotec, wywaliłem imobilajzer bo był dokładany ale to nie on
    wymieniłem pompę paliwa elektryczną w zbiorniku ale dalej tak samo proszę o pomoc, może ktoś miał podobny problem.
    ps: czy w tych samochodach można skasować błąd za pomocą odłączenia akumulatora czy też nie bo zapaliłem niechcący poduszkę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    hej a czy to z tym czujnikiem wału to pewne bo niewiem co robić czy wydać kasę na konkretną djagnostyke zw serwisie czy na czujnik jak go sprawdzić ten czujnik
  • Poziom 42  
    Wywaliłeś immo, wywaliłeś kasę na pompę, a jak ci radzą dobrze to pytasz się czy na pewno?!
    Trzeba było zacząć od diagnostyki i było by wiadomo od początku
  • Poziom 13  
    jak sie nagrzeje gasnie
    po 15 jedzie i już nie gasnie:)?
    czy dobrze zrozumialem:)?
  • Poziom 11  
    tak dobrze rozumujesz autoz pierwszy raz gaśnie a po ponownym uruchomieniu po jakiś 15 do 20 minut juz nie gaśnie i chodzi dobrze w czasie 15 minut nie da się uruchomić
    a wy to co tak sie mądrzycie jakby to było takie proste byłem w serwisie opla autoryzowanym tu u siebie w ełku ale nic nie znaleźli wiec dlatego pytam może pojadę do kogoś innego a wymianę pompy polecili znajomi mechanicy
    a tak wogule to dzięki za informacje fachowcy łatwo sie pastwić nad innymi gratuluję

Dodano po 28 [sekundy]:

tak dobrze rozumujesz autoz pierwszy raz gaśnie a po ponownym uruchomieniu po jakiś 15 do 20 minut juz niegaśnie i chodzi dobrze w czasie 15 minut nie da się uruchomić
    a wy to co tak sie mądrzycie jakby to było takie proste byłem w serwisie opla autoryzowanym tu u siebie w ełku ale nic nieznaleźli wiec dlatego pytam może pojadę do kogoś innego a wymianę pompy polecili znajomi mechanicy
    a tak wogule to dzięki za informacje fachowcy łatwo sie pastwić nad innymi gratuluję
  • Poziom 42  
    Nie ciskaj się, jak nie dajesz auta dobremu fachowcowi, to wymieniaj wszystko po kolei bo nie masz innego wyjścia, i nie ma w tym żadnej ironii
    Za to właśnie bierzemy kasę, a na forum są tylko podpowiedzi bez żadnych zobowiązań, sam decydujesz
  • Poziom 11  
    czujniki są dwa na dole silnika i w głowicy w poniedziałek jadę do serwisu do białegostoku jeżeli sie potwierdzi to zwróce honor i nie będę sie ciskał na razie dzięki
  • Poziom 11  
    może pojawia się jakiś stan awaryjny związany z brakiem chłodzenia

Kolego za pisanie bzdur z reguły nie daje się bana ale Ty sie o to prosisz. Michu
  • Poziom 13  
    mialem podobny problem w astrze 1,4

niski poziom oleju i stare samoregulatory
    ale nie elektryka

gdyby to był czujnik wału auto zgasloby ponownie, cyklicznie
  • Poziom 13  
    elektrit znasz elekta:)
    ?

ja
    byl u mnie taki kolega z brzegu czy z grodkowa
    od slowa do slowa wyszlo ze:
    twierdzil ze jest wspoltworca elektrody
    teraz przcuje w gasnicach

przypomnialem sobie ze kiedys zarejestrowalem sie jako autoz
    no i
    wstapilem bo z powodu przeziebienia nudze sie

a faktycznie mialem taki przypadek ze wymiana czujnika i za rzadki olej:)
    :):)
  • Poziom 11  
    hej dzięki za info i dobre rady widzę że mam do czynienia z doświadczonymi kolegami jeżeli będę miał z innymi samochodami problemy będę się zgłaszał o poradę, jutro napisze co było prawdopodobnie jutro corsa wyjedzie z serwisu chyba że jak poprzednio nic nie znajdą hehe
    pozdrowienia dla wszystkich
  • Poziom 11  
    oni znajdą wszystko
    śledzę ten wątek bo jestem ciekaw jak bardzo bzdurnie napisałem
    pozdro
    przegrzany czujnik wału - na górze
  • Poziom 17  
    Na sto procent tak jak radzi elektrit czujnik wału do wymiany
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie. Kolego kiedyś w tym serwisie wpisali 4 godziny na wymianę żarówki kierunkowskazów w przedniej lewej lampie w Vectrze C. Mało tego tak złożyli, że wytopiło styki w lampie kierunkowskazu( szczęściem reflektor przeżył ) więc proszę nie powołuj się na ich fachowość a posłuchaj elektrita bo trudno o lepszego fachowca. Z przyjemnością czytam tematy, w których ON wypowiada się bo wie o czym pisze i można się czegoś nauczyć. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    ok koledzy czas zamknąć nasze dywagacje elektrit miał rację nie jeździłem do nich wymieniłem sam jak elektrit radził dolny czujnik corsa pomyka sorka że długo nie pisałem ale miałem pilny wyjazd służbowy i zalany troszkę byłem wiec jeszcze raz przepraszam, dzięki wszysko się sprawdziło bardzo trafna diagnoza polecam bardzo rady kolegów [u][b]elektrita i autoza
  • Poziom 13  
    Witam panowie nie chce zaśmiecać forum więc mój problem załączę do tego postu jest on prawie identyczny.A mianowicie;Maj prawie taki sam problem jak autor tego postu z tym że moje auto przejedzie kilka km i zgaśnie nie da sie je uruchomić przez jakieś 10min a potem zapali i jak sie ruszy kawałek to dalej zgasnie.Odłączyłem sondę lambda i dalej to samo.Czy to moze być takze czujnik połozenia wału??Prosze o pomoc.Pozdrawiam