Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark X3330 dziwnie drukuje - przerwy co kilka cm

28 Mar 2009 13:29 2156 5
 • Poziom 12  
  Witam.
  mam nietypowy problem. Oryginalny tusz. Pełny. Wstępnie wyglądalo na nieszczelne dysze ale gdy przyjżałem się bliżej okazało się że to po prostu przerwy w wydruku i po niejednakowej ale nie zdbyt dużej róznicy długosci kontynuuje wydruk. Może jasniej. Często przerwa robi się na samej czcionce. jest obcięta, potem jakaś przerwa (do 1 cm) i dodrukowana reszta czcionki. Co najlepsze podczas wydruku ze skanera (funcja kopiowania-ksero) wydruk jest drukowany jednolicie ale jakby podwójnie gdzie druga kopia jest nałożona w przesunięciu ok centymetra. Mozna dostać zeza patrząc na to. Czyżby pamięć? Czyli kosz?
 • Poziom 12  
  wygląda na to ze twój tusz przysechł albo masz wade takie oznaki przważnie informują o braku tuszu w pojemniku
 • Moderator
  Brak tuszu nie spowoduje "podwojenia " wydruku. Jakiś skan mógłby się przydać. Z opisu wynika, że "rozum" jej szwankuje, czyli tzw. płyta główna. Diagnoza w serwisie, który ma możliwość sprawdzenia wyjaśniłaby sprawę, ale naprawa raczej nieopłacalna.
 • Poziom 12  
  temat drukarki zamknąłem juz. Klient kupi sobie nową ale dla spokoju ducha przysłam skany. Wydruk strony testowej drukarki samsung (jako wzór).
  Pierwszy to wzorowy wydruk z innej drukarki
  https://obrazki.elektroda.pl/85_1239033599.jpg

  potem wydruk jej kopi na feralnym Lexmarku:
  https://obrazki.elektroda.pl/91_1239033720.jpg

  a ostatni wydruk jest stroną testową tej drukarki:
  https://obrazki.elektroda.pl/75_1239033750.jpg

  Pozdrawiam
 • Poziom 17  
  Zawsze warto sprawdzic enkoder kolowy..
 • Poziom 11  
  Właśnie udało mi się rozwiązać podobny objaw. Okazało się, że zabrudzone było, że tak je nazwę, kółko stroboskopowe, które znajduje się po prawej stronie mechanizmu (foliowe kółko z drobnymi kreseczkami, zamontowane na wałku napędu papieru). Warto także przedmuchać sprężonym powietrzem czujnik, który za pomocą wspomnianego kółka liczy sobie impulsy.