Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuner kablówki cyfrowej (DVB-C) + splitter czy to zadziała?

supremin 28 Mar 2009 15:36 5738 3
 • #1
  supremin
  Level 15  
  Czy ktoś próbował rozdzielić sobie kablówkę cyfrową na dwa tv?
  Wiem, że w specyfikacji DVB istnieje standard DVB-RC, czy każdy tuner DVB-C posiada funkcję komunikacji zwrotnej ze "źródłem" (DVB-RC).
  Jednym słowem, czy jest to wykonalne, wykrywalne i legalne? :)
 • #3
  supremin
  Level 15  
  Prosiłem o jedno i dostałem jedno.. słowo :D
  No dobrze, ale podrążę jeszcze temat by rozszerzyć wiedzę o technologii.
  Zakładam, że odpowiedź "nie" miała nacisk na legalność? Więc z góry proszę o zasygnalizowanie mi gdy przekroczę granicę edukacji i zacznę brnąć w stronę piractwa. Zależy mi tylko na technicznej wiedzy, a nie łamaniu prawa (regulaminy TVK to inna bajka ;))
  Więc tak:
  1) w międzyczasie znalazłem info stosowaniu parowania kart z tunerami, czy to na karcie jest zapisywany id tunera? Czy za pomocą np. karty tv dvb-c można przypisać sobie id z tunera tv?
  2) Prosiłbym o informacje o użyciu standardu dvb-rc - tak jak w pierwszym poście, czy każdy tuner tego używa, i jesli tak to czy właśnie sygnalizuje użycie karty dostępu (o id xx) na odbiorniku (o id yy)
  3) Wracając do odpowiedzi "nie" i łącząc ją z pytaniem o wykonalność, natknąłem się na kilka faktów które łącząc dają mi odpowiedź "tak" ale jest kilka ale.. :)
  - uszegółowiając chodzi o tuner Technisat DIGIT MF4-KX (conax), tuner ten współpracuje ze splitterem SmartWi
  - nie wszystkie TVK parują/parowały karty z tunerami
  - Czyli jeśli mam niesparowaną kartę i smartWi to mogę postawić tezę, że się da.
  - A teraz pora na trudniejszą i częściej spotykaną sytuację. Jedyne co wiem o SmartWi to to, że jest to "mądre" urządzenie i potrafi "dostosowywać się do potrzeb" tunerów i kart, dlatego posiada opcję zmiany FW.
  Czy ta mądrala potrafi zagrać _mimo_ parowania karty?

  Jesli gdzieś łamię regulamin tego forum lub/i prawo to proszę o odpowiedź przy danym punkcie "na to pytanie nieodpowiadamy".Cała ta hipotetyczna sytuacja dotyczy rozdzielenia sygnału tylko w obrębie własnego lokalu i tylko na własne potrzeby, z góry dzięki.