Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe domowej roboty

28 Mar 2009 16:24 2960 16
  • Poziom 9  
    Robię kino domowe i potrzebuje fachowej porady mam głośnik centralny 100w mam do niego wzmacniacz więc nie o niego się rozchodzi problem jest w satelitach potrzebuje do nich wzmacniacza chodzi o 4 x do 50w. Ωy nie mają znaczenia bo tyle ile będzie trzeba tyle kupie. znalazłem cośtakiego: Link ale ma za duży wskaźnik zniekształceń (cytat)

"Ten wzmacniacz ma dośc duży poziom zniekształceń harmonicznych, aż 0,5% przy 19W na kanał, więc do domowych zastosowań hi-fi to raczej nie bardzo się nadaje. Do samochodu to taki poziom zniekształceń byłby ok, bo to aż tak w samochodzie nie przeszkadza, i tak więcej jest szumu i hałasu z otoczenia. Takie też zresztą jest przeznaczenie tego układu. Znośne zniekształcenia 0,1% ten wzmacniacz ma niestety przy bardzo małej mocy tylko do 1W na kanał. "

proszę o polecenie czegoś lepszego

Dodano po 11 [minuty]:

aha i jeszcze jedno do suba jakiś filtr z podbiciem mam aktywny filtr dolno przepustowy NORD ELEKTRONIKA NE PLUS 125N ale coś kiepsko sie sprawuje z góry dzięki
  • Poziom 18  
    Co do satelit to może układy scalone TDA2050.
  • Poziom 9  
    może ale poczekam może ktoś ma jeszcze lepszy pomysł
  • Poziom 13  
    Mam schemacik na tda7385 4X30W w sumie masz 120w na domewe warynki to chyba starczy?
  • Poziom 9  
    starczy tylko ile thd
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    1% przy 35W
  • Poziom 9  
    to pokaż ten schemat <na 100u watach mam 0,005%>

Dodano po 8 [minuty]:

(wolał bym tyle samo mniej więcej)

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

nie musi być na scalakach
  • Poziom 23  
    TDA2050 to dobry pomysł, bez problemu można uzyskać 15W RMS przy 8ohm, a zniekształcenia nieliniowe w całym paśmie akustycznym przy mocy kilku wat nie przekraczają 0,02%.

Kino domowe domowej roboty
  • Poziom 9  
    to chyba 4 takie musiał bym zastosować
  • Poziom 18  
    Tak 4 takie moduły, każdy na oddzielny głośnik.
  • Poziom 9  
    jaki traf tu dać co by zasilić je wszystkie 4 z jednego trafa
  • Poziom 23  
    Dla 4 kanałowego wzmacniacza 100VA dla 8ohm lub 150VA dla 4ohm.
    Napięcie wtórne maks. 2x 17VAC (jałowe) dla 8ohm i 2x 15VAC (jałowe) dla 4ohm.
  • Poziom 9  
    w ogóle co znaczy inverting input / non inverting input