Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seo Perfect - pytanie, kierunkowskazy migają cały czas.

28 Mar 2009 18:21 2498 16
  • Poziom 1  
    Witam,

2 razy pojawiła się u mnie następująca sytuacja. Po rozbrojeniu pilotem alarmu kierunkowskazy cały czas migają. Muszę ponownie uzbroić i rozbroić alarm, żeby przestały. Co to może oznaczać?

Druga sprawa, zauważyłem że kluczykiem w drzwiach mogę uzbroić i rozbroić alarm. Czy nie jest to ryzyko, że łamakiem mogą wyłączyć mi alarm?

Seo perfect był już zamontowany, gdy kupiłem samochód.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Chyba perfect can,tak czasem jest z sekwencja na kierunki.Mialem podobne numery w nowym iveco daily,tam jest wlasnie sekwencyjne wlaczanie awaryjnych i czasem can je wlaczyl a zapomnial wylaczyc.Darowalem sobie sekwencje i podpinalem zolte.Jednak kolega lukkas i tak nic z tego nie rozumie,rada norberta jak najbardziej wlasciwa

Mógłbyś w swoich postach stosować polskie "ogonki"? I stawiać spacje po znakach przestankowych? [sharp]
  • Poziom 10  
    Witam.
    Panowie fachowcy , mam problem z podpięciem seo perfect ( passat b5fl 1.9 tdi 2004r ) mianowicie : po podłączeniu zgodnie z załączonym schematem do mojego modelu wszystkich kabli (oprócz przecięcia blokady) alarm nie może sie uzbroić po zamknięciu auta z pilota . Wygląda to tak jak by z przewodu czarno-niebieskiego nie było napięcia na załączenie alarmu . Gdy podam +12 na przewód odpowiadający za włączenie (+) gdy ten nie jest podpięty do czarno-niebieskiego , to alarm się normalnie uzbraja i działa poprawnie (rearming też, alarm reaguje na czujniki) a gdy podam napięcie kiedy jest podłączony do tego przewodu ,to załącza sie zapłon mimo że kluczyka niema w stacyjce.
    Alarm rozbraja sie normalnie z pilota , ale też niestety z zamka.

za rady w stylu , jedź do fachmana z góry serdecznie dziękuje

pzdr.
    Mariusz.
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Sprawdź najpierw co masz na czarno-niebieskim w momencie zamykania zamka z pilota. Powinny być dwa impulsy +12V.
  • Poziom 10  
    Właśnie sprawdziłem miernikiem uniwersalnym i nie pokazuje żadnego napięcia , tak przy otwieraniu jak i przy zamykaniu z tym że nie wiem czy ma to jakiś związek ale drzwi pasażera miałem otwarte robiąc pomiar.

A czy istnieje możliwość że to nie przewód czarno-niebieski jest odpowiedzialny za zamykanie?
    Jeśli działał siłownik w drzwiach w których dokonywałeś pomiaru, to musi być sygnał na tym przewodzie. Po za tym miernikiem nie dokonuj poszukiwań sygnałów które trwają poniżej 1 sek. ponieważ czas próbkowania nie pozwala na prawidłową ocenę. Kontrolka żarówkowa lub diodowa najlepiej się do tego nadaje. I jeszcze jedno. Szukaj tego przewodu jak i innych na wiązce między siłownikiem, a modułem w drzwiach.
  • Poziom 10  
    Ja wpiołem się zaraz za wyjściem wiązki z drzwi i może dlatego niepokazuje nawet żarówką , i czy to może też powodować że alarm rozbraja się z klucza ?
    Szukaj tam gdzie napisałem w poprzednim poście. Tam też podłącz wszystkie przewody. Po za tym zaprogramuj alarm kodem, który jest w górnym lewym narożniku na schemacie. Kolejna rzecz. Zwróć się do tego kto Ci sprzedał ten alarm. Skoro zarobił na tobie, to powinien Cię poprowadzić. Na forum było wiele o tym samochodzie i alarmie. Musisz sobie poczytać. Nie będę pisał że, masz iść do fachmana. Idź do sprzedawcy. Pozdrawiam serdecznie i kończę. :D
  • Poziom 10  
    Dziękuje za podpowiedzi , niestety do sprzedawcy wybrać się nie mogę bo do ''conda serwis'' mam 350 km , a przez telefon to nie bardzo sie można dowiedzieć konkretnych żeczy . Mam mieć niby program 16 kod 3367 , ale czy mam to dopiero zaprogramować czy to już jest tego mi sprzedawca nie powiedział , jutro tam zadzwonie . W takim razie jaka jest procedura programowania kodu 3367 ? I czy powodem rozbrajania alarmu może być żle wlutowana dioda ? ( strona z paskiem jest od strony centralki )
    jeszcze raz dzięki za pomoc
  • Poziom 43  
    Podstawowa sprawa to fakt, że twój model posiada sieć CAN i w związku z tym nie znajdziesz w przepuście drzwiowym przewodów bezpośrednio zasilających silownik centrala(każde drzwi maja swojego,,szefa,,i oni gadają po CAN,ie).Jak nadmienił wczesniej kol. Zmacio, musisz niestety wpinać się miedzy siłownik zamka a moduł sterujący(przy silniku napędu szyby) Może jeszcze jest możliwość wymiany na model PERFECT CAN, co?(program 3367 musisz wprowadzić sam)
  • Poziom 10  
    Witam.

Znalazłem już te dwa impulsy do uzbrojenia alarmy , więc alarm działa , z tym że nadal można go rozbroić z wkładki , program 3367 zakodowany w centralce . Czy może mnie ktoś jeszcze naprowadzić co mogłem namieszać ?

pzdr.
    Mariusz
  • Poziom 23  
    z blokowanie z alarmu gdzie podpialaes???, mam nadzieje ze w ogole podpiales...
  • Poziom 10  
    Wiem że mam ogromne braki jeśli chodzi o wiedze przy podpinaniu alarmów ale to nie oznacza że jestem idiotą. Oczywiście że podpiołem do czer-ziel. i czer-nieb. z wiązki w dzrzwiach , poza tym wszystko działa poprawnie .

pzdr.
    Mariusz
  • Poziom 13  
    Mam alarm seo perfect chcialem wlaczyc głośne wł/wył alarmu niestety nie moge tego zrobic "Jeśli 4-krotnie włączymy i wyłączymy stacyjkę w czasie 7 sek"
    Funkcja nie dziala
    prosze o pomoc
  • Poziom 16  
    maniak99 napisał:
    Dziękuje za podpowiedzi , niestety do sprzedawcy wybrać się nie mogę bo do ''conda serwis'' mam 350 km , a przez telefon to nie bardzo sie można dowiedzieć konkretnych żeczy . Mam mieć niby program 16 kod 3367 , ale czy mam to dopiero zaprogramować czy to już jest tego mi sprzedawca nie powiedział , jutro tam zadzwonie . W takim razie jaka jest procedura programowania kodu 3367 ? I czy powodem rozbrajania alarmu może być żle wlutowana dioda ? ( strona z paskiem jest od strony centralki )
    jeszcze raz dzięki za pomoc

Przepraszam,że wtrącę swoje 3 grosze,może trochę nie na temat ,ale.......

Nie neguję chęci i prób montażów autoalarmów przez właścicieli pojazdów - ok .każdy niech spróbuje,choć pewnie montaż będzie daleki od ideału.
    Biję do pierwszej części cytowanej powyżej wypowiedzi.

W jaki sposób kupiłeś Seo nie będąc instalatorem,miała być zamknięta sieć dystrubucji
    tylko dla instalatorów-co miało wyłącznie plusy.

Ale tu widzę,że firma wyszczególniona powyżej idzie po bandzie już całkowicie i sprzedaje autoalarmy w dalszym ciągu wszystkim,bo liczy się zysk-bez względu na etykę i zasady.

I jeszcze jedno niech nikt nie próbuje mnie przekonywać,że tak nie jest ponieważ
    śledziłem ten temat jakiś czas temu właśnie w wyżej opisanej firmie,i dzwoniąc jako Kowalski Józek nie miałbym najmniejszego problemu z zakupem ,po wyższych cenach- niż jako
    instalator.Ale jednak da się kupić w detalu Seo.
    A my instalatorzy mamy później zielone jaja-dlaczego? Bo klient liczy-perfect kosztuje XXXXXXXXX ,a Pan chce YYYYYYY,czyli zarabia Pan na mnie ZZZZZZZ-kasy w kilka godzin.

Szkoda ,że tak dobry i naprawdę dopracowany produkt jest niszczony i dewastowany dostępnością dla wszystkich przez niektórych dystrybutorów.

Co zresztą nie jest odosobnionym przypadkiem-swego czasu prowadziłem interesującą
    rozmowę z kolegą Zepolem-wnioski ??????
    Koledzy instalatorzy wyciągnijcie sami.Ten problem dotyczy nie tylko Seo ,ale również
    innych polskich systemów-dla niewtajemniczonych co było z Proximą-teraz tworzy nową mocną sieć instalatorską i dystrybucyjną -bo stara dystrybucja kombinowała jak niektórzy przy tworzeniu "spec-ustaw"!!!!!!!!!