Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W202 (C klasa) silnik 2.2 benzyna Wyciek oleju.

grubass 28 Mar 2009 18:56 4762 5
  • #1 28 Mar 2009 18:56
    grubass
    Poziom 19  

Witam mam do was pytanie. Mianowicie mam wyciek oleju. Jakies 2l dolałem na 2tys kilometrów. To jak każdy stwierdzi sporo. Wiem skąd cieknie olej. Mianowicie z śrubki nad alternatorem. Ale.... no własnie jest ale. Nie wiem od czego jest ta śrubka a znając różne wynalazki nie chciałem jej po prostu dokręcać. Daje zdjęcia tej śruby. Byłbym wdzięczny jakby mi ktoś powiedział od czego ona jest. Czy jest pod nią jakaś uszczelka lub coś w tym stylu?? Może to jest jakaś regulacja??

Daję zdjęcia z daleka jak i też zbliżone do tej śruby żeby było widać gdzie ona dokładnie jest. Jeżeli nie jest dostatecznie widoczne gdzie ona jest proszę o info.

0 5
  • Pomocny post
    #2 29 Mar 2009 18:09
    pioart
    Poziom 37  

To jest napinacz łańcucha

0
  • Pomocny post
    #3 29 Mar 2009 20:30
    seba24
    Poziom 20  

racja jest to napinacz i mozna go wykreci tylko wiadomo na zgaszonym silniku. jest tam uszczela miedziana i mozna ja zmenic tylko musisz go wykrecic czałego chyba klucz 27 a ta na imbus to stuba od samego napinacza. tam jest sprezyna i bolec

0
  • #4 30 Mar 2009 18:42
    grubass
    Poziom 19  

Narazie tylko dokręciłem zrobiłem pare kilometrów i sucho. Przejade z 100 i sprawdze mam nadzieje że będzie ok. Dzieki za info

Pozdrawiam

0
  • #5 23 Kwi 2009 23:26
    lukper
    Poziom 10  

hej,

gdyby zaszla jednak koniecznosc wykrecenia napinacza pamietaj ze wolno to zrobic tylko gdy silnik jest na OT, a po ponownym montazu nalezy pokrecic silnikiem z wyciagnietymi swiecami( jak tego nie zrobisz jest szansa ze lancuch przeskoczy, a wiadomo czy to sie konczy)

pozdro

0
  • #6 27 Kwi 2009 23:10
    pioart
    Poziom 37  

A co jak nie będzie na OT to przeskoczy? Bzdura kolego . A co świece mają wspólnego z tym wszystkim ?!

0