Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić przenośny głośnik do MP4?

28 Mar 2009 19:13 14873 6
  • Poziom 2  
    Witam!
    Chcę sobie zrobić przenośny głośnik do mojego odtwarzacza MP4. Bardzo mało wiem na ten temat. Myślę, że jak podłącze ten głośnik (8 omów, 2W) to raczej nie zadziała. Pewnie potrzebuje jakiś zasilacz tylko nie mam pojęcia jak go zrobić. Chciałbym aby działał na baterię 4,5 V. Proszę o jakąkolwiek pomoc i podpowiedzi.
  • Poziom 2  
    Mogę kupić. Ale ja wyrwałem głośnik ze starego radia i z tego chcę cos wykąbinować. Tam jest napisane "że podłączamy baterię" no ale jak?!
  • Poziom 9  
    Z radia powiadasz.. on tam miał w jednym głośniku odrazu płytkę tam widać na zdjęciu i do niej podłączył baterie zamiast zasilacza (wtyczki) w radiu też jest płyta tylko trochę spora jak na przenośny głośnik i jest na niej wiele rzeczy które ci się nie przydadzą. Jutro sam będę próbował zrobić głośnik jak wyjdzie to napisze.
  • Poziom 2  
    A Ty z czego masz zamiar to tworzyć? A co mi radzisz zrobić?
  • Poziom 9  
    Ja zrobiłem głośnik do mp3 nadaje się do wszystkiego co ma gniazdo na mini jack'a. Mój głośnik też wziąłem z radia, ma on 4 omy i 3W działa bez zarzutu. Jest zamiast słuchawek, nie posiada własnego zasilania. W mp3 mam baterię 1,2 v o pojemności 800 mAh muzę mam włączoną od paru godzin a bateria nie siada. Zużycie jest takie same, a nawet powiedział bym że mniejsze niż przy podłączeniu słuchawek. Jeśli nie potrzebujesz 2 głośników tylko wystarczy ci jeden tak jak mi to nie rób mu zasilania tak będzie prościej. Jżeli będzie grał za cicho zrób mu obudowę z drewna lub blachy. Wtedy będzie głośniej grał.