Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie telewizora BLAUPUNKT IS 70-39 VT

J_ros 28 Mar 2009 20:55 4949 7
  • #1 28 Mar 2009 20:55
    J_ros
    Poziom 20  

Witam. Mam problem z ustawieniem programów w telewizorze BLAUPUNKT IS 70-39 VT. Na telewizorze mam:

Na nieoryginalnym pilocie który działa (na pewno jeśli chodzi o podstawowe funkcje) mam:

Jak go zaprogramować?

0 7
  • #2 28 Mar 2009 22:22
    Dorian Olech
    Poziom 27  

Najprościej poszukać instrukcji serwisowej. C/s to zmiana kanałów, dwa skierowane ku sobie trójkąty to dostojnie. Regulacje to klawisze + i -. A ME to pamięć.

0
  • #3 19 Kwi 2009 11:06
    J_ros
    Poziom 20  

Nie udało mi się znaleźć instrukcji serwisowej a co najwyżej schemat.
    Próbowałem też zrobić to różnymi kombinacjami przycisów na ślepo ale nie mogę sobie poradzić...
    Proszę o jakieś wskazówki.

0
  • #4 20 Kwi 2009 03:51
    Mirek Z.
    Moderator

Opisano dokładnie wyżej - proszę przeczytać jeszcze raz, ze zrozumieniem.

Temat zamykam.

1
  • #5 26 Kwi 2009 15:54
    J_ros
    Poziom 20  

Mirek Z. napisał:

(...)zaczynasz od P/C (lub C/S - pierwsze naduszenie to zwykłe kanały, kolejne to S - kanały kablowe), przyciskami +/- ustawiasz kanał, w razie potrzeby dostrojenie dokładne (opisany tam przycisk i znów +/-) i na końcu pamięć ME. I tak po kolei dla każdego programu(...)
    .

Pozostał mi tylko jeden problem. Mianowicie dostępnych kanałów do zaprogramowania jest tylko 9 (1-9), 0 to AV. Da się to jakoś rozszerzyć?

0
  • Pomocny post
    #6 26 Kwi 2009 16:19
    bogred
    Moderator TV

Jeśli dobrze pamiętam, należy włączyć TV włącznikiem sieciowym przy wciśniętym przycisku ME na klawiaturze. Spróbuj. Powodzenia!

0
  • #7 26 Kwi 2009 20:27
    J_ros
    Poziom 20  

Zadziałało.

Pojawiała się nowa kwestia: jak pozbyć się cyfr i liter które pojawiają się i trwają w prawym górnym rogu ekranu chwile po włączaniu kanału?

Interesuję mnie też do czego służą przyciski w trybie oglądania (oprócz regulacji głośności, przełączania kanałów, C/S)?

0
  • #8 26 Kwi 2009 23:41
    Mirek Z.
    Moderator

Po pierwsze - dlatego masz te cyfry, bo przełączyłeś TV w tryb dwucyfrowy (ilości programów). Po wprowadzeniu pierwszej cyfry czeka chwilę na drugą.
    Po drugie - panel na TV nie służy do niczego w trakcie oglądania programów - od tego jest pilot (TC110, zamiennik np. TP661 Grundig lub taki, który posiadasz).
    Po trzecie - ponownie temat zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo