Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inwerter NuPower- czy warto?

28 Mar 2009 21:17 12791 11
  • Poziom 9  
    Czy ktoś testował inwerter NuPower-130A dostępny w Praktikerze za 499 pln? Firma nie napawa chyba optymizmem. Jakie są Wasze opinie.

Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 32  
    klucha3 napisał:
    Czy ktoś testował inwerter NuPower-130A dostępny w Praktikerze za 499

Jest to jakaś nowość , trudno o ocenę , wydaje mi się , że podane parametry tego inwentera są mocno zawyżone ale z kolei jest długa gwarancja .
    Weź pod uwagę jeszcze inwentery z " Biedronki " oraz sprawdzone " dedry "
    http://www.narzedzia.pl/pl/productList/?search=spawarka+inwerterowa
    Pozdrawiam .
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Dedre dzisiaj w takiej cenie jak była czyli ok. 550 pln biorę od ręki.Niestety przynajmniej we Wrocławiu nie kupisz nawet 160A pomimo że podrożała do 628 pln.Biedronkowych spawarek też nie widac (cała Polska spawa).Cena Nupower 130A w Leroymerlin jest taka sama.130A powinno wystarczyć na elektrodę 3.25 ale jak długo wytrzyma termik?Jak dla mnie do domowego użytku zupełnie wystarczy.Okrętów nie spawam a garaż którego konstrukcje spawałem jakieś 10 lat temu, wyspawałem elektrodami 3.25.Teraz zamierzam go powiększyć i tak patrze co w sklepach i na forach piszczy.Co są jednak warte wyroby Nupower?Czy ktoś użytkował elektronarzędzia tej firmy?

Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Witam
    Widziałem tę spawarkę wczoraj w Leroyu , obudowa plastikowa, w Kinzo była solidniejsza blaszana, 130A pisze tylko na pudełku i przy regulacji potencjometrem , na tabliczce znamionowej jest 100A przy krótkim cyklu , nie pamiętam dobrze ale 100% jest przy 35A. Przez kratkę prednią widac trafo i dławik , rdzenie na oko E55, oba nawinięte raczej płaskownikami niż taśmami, cena 499zł to moim zdaniem trochę za dużo jak na ten sprzęt.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Właśnie ta plastikowa obudowa mnie zaskoczyła.Wygląda to na jakiś kicz przy tej cenie.Chyba trzeba poczekac na lepsze egzemplarze w stylu Dedry.Rockworth przytoczony przez kolege też nie napawa optymizmem ale cena już jest mniejsza.Jednak nie wierze w zakupy na Allegro.
  • Poziom 11  
    Chciałem odświeżyć temat.
    W dzisiejszej gazetce PRAKTIKERA jest taka sama spawarka w cenie 399zł.

Czy ktoś może napisać coś o własnych doświadczeniach z tą spawarką?
  • Poziom 9  
    Ja zdecydowałem się w tamtym okresie na Dedre 200. Zapłaciłem coś 565 pln.Polowałem na kolejną promocję w Castoramie. Nie żałuję. zwróciła się wielokrotnie. Pospawałem ogrodzenie, balkon, konstrukcję foliaka i wiele innych pierdół. O piwkach nie wspomnę które zarobiła na robotach u sąsiadów. Polecam ten sprzęt.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Warto świetnba spawareczka, nawet amator spawa jak prawie zawodowiec;)Polecam na 2,5 wyspawałem na 110 A z siedem elektrod i termik nie zadziałał:)
  • Poziom 10  
    ja tez ją kupiłem (za 375 zł) - kupiłem na próbę bo mam kilka innych spawarek, ale myślę sobie - za te pieniądze to nawet sąsiadowi czy tam komu mogę odsprzedać potem a wypróbuję...
    Co do prądu - parametr nie jest przesadzony. Na pełnym ustawieniu potencjometru, spawając elektrodą 3,25 daje prąd 125-135A. W zupełności wystarcza to do spawania "trójką". Spawarka od nowości "świszczy" na biegu jałowym co z początku mnie zaniepokoiło i sugerowało jakąś awarię, ale nic się nie dzieje, tak sobie poprostu "świergoli".
    Co do obudowy... Plastikowa, może z jednej strony mniej solidna od metalowej, ale z drugiej - lżejsza, tańsza no i bezpieczniejsza, bo nie będzie przebicia na masę :D
    Dla majsterkowicza zdecydowanie polecam. Jeżeli prąd 130A wystarczy to jak najbardziej można kupować i używać.
    Napięcie biegu jałowego ma 80V więc bardzo łatwo odpala łuk elektryczny. Nie ma "modnych ostatnio" zabezpieczeń przed porażeniem, które obniżają napięcie biegu jałowego gdy się nie spawa, a to tak naprawdę tylko utrudnia odpalanie łuku.

Jedyna wada - dotyczy seryjnego wyposażenia - mianowicie krótkie przewody spawalnicze. No ale cóż, po prawdzie dobre długie kable będą pewno więcej kosztować jak ta spawarka, ale zawsze można sobie coś zorganizować we własnym zakresie np z jakichś starych grubych kabli. Maseczka spawalnicza będąca w zestawie jest plastikowa, ale nawet nie taka ostatnia, daje się przy jej użyciu spawać.

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

cykl pracy podany na tabliczce - 100% 85A, 60% 105A
    Rozebrałem spawarkę żeby sprawdzić co jest w środku.
    Uzwojenie pierwotne jest nawinięte podwójnym drutem emaliowanym jakieś 1,2-1,5mm, wtórne nawinięte płaskownikiem miedzianym, jakieś 2x5mm (na oko bo nie mierzyłem suwmiarką).
    Układ pracuje w forwardzie, ma po trzy tranzystory IRFP460 równolegle w kluczu.
    Sterowany przez KA3525. W mostku prostowniczym jest 7 sztuk F30U60DN.
    Rdzeń trafa głównego wymiarowo zbliżony do E65, dławik nieco mniejszy, czyli pewno E55.
  • Poziom 11  
    Witam .
    Ktoś już naprawiał ten sprzęt .
    Ja dostałem 6sztuk do naprawy i we wszystkich są uszkodzone mosfety w jednej gałęzi APT 5060 czyżby były to IRFY i kilka diod zenerek i tranzystory S8050,S8550.
    Są tam jeszcze dwa kompatory LM339 i LM393 i SG3525.
    A diod prostowniczych jest 6szt.
    Z braku w tym momencie oscyloskopu i potrzeby spawarki włożyłem z drugiej spawarki tranzystory APT i kilka diod i S8050 i d..pa nie działa :cry: . Zasilacz pomocniczy sprawny . Inwerter NuPower- czy warto? Inwerter NuPower- czy warto? Inwerter NuPower- czy warto? Inwerter NuPower- czy warto? Inwerter NuPower- czy warto?

Proszę o zachowywanie zasad właściwej pisowni jednostek, symboli i nazw technicznych. Wielkość liter ma znaczenie! Proszę poprawić post! [retrofood]
  • Poziom 11  
    Witam
    Po naprawie spawarka całkiem nie źle spawa elektrodą 3.25
    Koszty naprawy około 80zł części.
    Ogólnie całkiem dobry sprzęt dla amatora.
    Wentylator trochę ma za małą wydajność.
  • Poziom 10  
    Dziś kupił mi kolega w Castoramie za 368 PLN . Sprawdziliśmy prąd spawania , doszedł do 135 A na elektrodzie ER 3,25. Zgrabna, lekka 3 kg. czyli taka do domu na bieżące naprawy. Testowałem w garażu w którym zabezpieczenie wynosi 10A, spawała bez problemu na najwyższym ustawieniu. Do spawarki dołączona była maska , młoteczek ze szczotką drucianą i 2 letnia gwarancja. Chodzi cichutko polecam.