Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez - zegarek

Piotrx 23 Kwi 2004 22:25 1301 4
  • #1 23 Kwi 2004 22:25
    Piotrx
    Poziom 12  

Witam!
    Mam problem z zegarkiem Polonezie z nową deska 94'. Zegar nie działa nie wiem z jakiego powodu, po rozebraniu doszedłem do wniosku ze to jakby miał za mało siły zeby ruszyć wskazówkę bo próbuje poruszyć trybami ale nie daje rady. Porosze o podzilenie się informacjami na ten temat, moze ktoś miał podobny przypadek.

0 4
  • #2 25 Maj 2004 15:39
    piter75
    Poziom 13  

walczylem z tym jakis czas
    wymienilem wszystkie kondensatory na tej plytce i nasmarowalem caly mechanizm ale to pomoglo tylko na jakies pol roku

wydaje mi sie ze zuzyly elementy mechaniczne i stawiaja zbyt duzy opor

mozna by sprobowac zwiekszyc napiecie na silniczku ale nie wiem jak on to zniesie...

0
  • #3 25 Maj 2004 18:35
    michal__
    Poziom 16  

Ja bym radził nie bawić sie z czymś takim. Popsuł mi sie kiedyś obrotomierz, nowy w sklepie kosztował 150 zł. A ja pojechałem na szrot i tam dostałem całe zegary do Poloneza za 20zł.(chyba 20 zł to nie duże pieniądze....). Wystarczyło tylko przełożyć dobry prędkościomierz i tyle. No a resztę z tamtych zegarów mam na wymianę.
    Pozdrawiam :wink:

0
  • #4 26 Maj 2004 08:48
    janusz27
    Poziom 30  

miałem podobną doległość tylko u mnie poszły kwarce i tryby (plastikowe), a że to za dużo zabawy z szukaniem pojechałem na giełdę i kupiłem całe zegary za 10zł proponuję ten sam sposób naprawy. tanio i szybko.

0
  • #5 26 Maj 2004 19:29
    piter75
    Poziom 13  

w zasadzie dobry pomysl
    ale z tego co widze u znajomych to bardzo czesto ten zegarek nie dziala tak wiec na gieldzie mozna trafic na taki sam
    ale z drugiej strony dycha to nie majatek :D

0