Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik M830 wariuje po przełączeniu na natężenie

28 Mar 2009 21:47 1761 8
  • Poziom 10  
    Kupiłem sobie miernik M830 i mam problem z pomiarem natężenia, jak ustawie na 2000μ jest wszystko ok. Na wyświetlaczu sa same zera. Jednak gdy przełączę na inne tryby miernik zaczyna wariować. Do niczego nie podłączony zaczyna odliczać natężenie aż mu sie skala skończy :cry: Co jest nie tak? Napięcie i opór ładnie mierzy tylko to natężenie...
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    No właśnie nie, :| pokazuje natężenie tylko na tym jednym zakresie a na innych nic sie nie zmienia po podłączeniu, nawet jak odłącze to i tak pokazuje z nieba wzięte pomiary które sie co chwila zmieniają. Czyli na pewno wszystko jest podłączone. Otwierałem go ale nic nie widzę spalonego albo mam słabe oczy. Niestety jako że jest to mój pierwszy miernik nie mam dostępu do drugiego:| ale widzę ze trzeba będzie kupić nowy... choć za ten zapłaciłem u mnie w mieście 30 złotych... co za ździerstwo :evil: normalnie miał bym takie trzy.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 10  
    1) Tak, z wyjątkiem 2000μ na którym dobrze działa
    2) Tak jak zwre styki na wyświetlaczu są same zera czyli ok. Gdy odłącze je od siebie na wyświetlaczu zaczyna się tak jakby liczenie czyli wyświetla mi 1, 3, 8, 15, 21 itd aż mu sie skala skończy...
    3) Tak wszystko reszte działa
  • Poziom 10  
    Hmm a jednak na zakresach 20mA i 200mA działa 8-O. Podłączylem go pod małe ogniwo słoneczne 5cm x 5cm i w cieniu wytwarzała 180mA a jak całkowicie zasłoniłem panel na wyświetlaczu pojawiły się same zera. Tylko dlaczego jak nie jest do niczego podłączony tak dziwnie sie zachowuje? A na 10A nie reaguje wcale nawet jak zmienie gniazda od kabla. Bezpiecznik jest dobry nie spalony :)
    Miernik M830 wariuje po przełączeniu na natężenie