Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DLNA Wireless LCD Samsung

arteko 11 Sie 2009 22:14 254521 225
    osin2009
    Poziom 10  
    hej mam to samo w ps50b650 niestety nie widzi mojego wersja softu: 2009/06/30_002002, jak coś ktoś wymyśli to proszę o info. trochę szkoda tych 100zł :((((
    CZAK1984
    Poziom 11  
    osin2009 napisał:
    hej mam to samo w ps50b650 niestety nie widzi mojego wersja softu: 2009/06/30_002002, jak coś ktoś wymyśli to proszę o info. trochę szkoda tych 100zł :((((

w trybie serwisowym spróbuj przestawić DLNA na drugi tryb -ja jadę po lanie wiec nie musiałem nic zmieniać, ale patrzyłem i są 2 tryby
    osin2009
    Poziom 10  
    od dostałem się do trybu serwisowego ale co tutaj zmienić... możesz poprowadzić?
    CZAK1984
    Poziom 11  
    Control -> sub option-> Network Support wybierz (strzałką w dół zjedz pozniej jak będzie podświetlone to dusisz OK pojawia się 3 opcje Cable i wirelees oraz not support i to chyba wystarczy :P )
    osin2009
    Poziom 10  
    CZAK1984 napisał:
    Control -> sub option-> Network Support wybierz (strzałką w dół zjedz pozniej jak będzie podświetlone to dusisz OK pojawia się 3 opcje Cable i wirelees oraz not support i to chyba wystarczy :P )

ok to znalazłem ale tam tylko ustawiasz co ma być obsługiwane a domyślnie jest wireless, tak czy inaczej dzięki z pomoc.

ogólnie rzecz biorąc - sprawa dotyczy albo tv albo jakichś egzemplarzy tych kart edimax - chociaż skłaniałbym się do tv które pewnie jest jakoś zabezpieczone. pozdrawiam
    memolus
    Poziom 9  
    Panowie wielka prośba - napiszcie jak się dostać do trybu serwisowego gdyż nie mogę pzestawić z sieci kablowej na WiFi.
    osin2009
    Poziom 10  
    memolus napisał:
    Panowie wielka prośba - napiszcie jak się dostać do trybu serwisowego gdyż nie mogę pzestawić z sieci kablowej na WiFi.

stand by i potem info -> menu -> mute -> power
    memolus
    Poziom 9  
    Dzięki za informacje jak wejść do menu serwisowego. Niestety w Network Support jest ustawione wirelees i dalej mam problem z kartą: Edimax nMAX WiFi USB 2.0 adapter EW-7718UN. Dodam iż posiadam Samsunga LE40B651. W normalnym menu ciągle mam Network Type: Cable tak jakby nie rozpoznawał tej karty. Czy ktoś ma podobne problemy? Może macie jakieś sugestie co mogę jeszcze sprawdzić?

Pozdrawiam
    CZAK1984
    Poziom 11  
    memolus napisał:
    Dzięki za informacje jak wejść do menu serwisowego. Niestety w Network Support jest ustawione wirelees i dalej mam problem z kartą: Edimax nMAX WiFi USB 2.0 adapter EW-7718UN. Dodam iż posiadam Samsunga LE40B651. W normalnym menu ciągle mam Network Type: Cable tak jakby nie rozpoznawał tej karty. Czy ktoś ma podobne problemy? Może macie jakieś sugestie co mogę jeszcze sprawdzić?

Pozdrawiam

to przestaw ;/

jak ma ci działać skoro ustawione masz na kabel :?:
    memolus
    Poziom 9  
    Chętnie bym to zrobił ale mam opcję Network Type - wyszarzoną i nie mogę tego edytować, chyba że jest jakiś myk aby to zrobić. Dodam że w opcjach serwisowych mam funkcje Network Support ustawiona na wirelees.
    CZAK1984
    Poziom 11  
    chyba nie ma żadnego Myku ;/
    stacho
    Poziom 2  
    ..."chyba nie ma żadnego Myku ;/"

Jak to rozumieć ??

a) nie da sie włączyć tej opcji ( i tu pytanie czy samo jakoś wykrywa podłączony adapter i staje się aktywne )

b) Ty potrafisz to włączyć lub masz tą opcję aktywną tylko my nie możemy

Rozwiń nieco temat

Pzdrawiam
    wait666
    Poziom 10  
    Kurczę mam trochę inny problem... Generalnie nie mogę skonfigurować sieci, tzn. kompa z tv. Ustawiam ip oraz dns domyślnie w tv i na kompie i coś nie gra. Wcześniej udało mi się połączyć wpisując ręcznie ip i dns, lecz po formacie i instalce windy już nie chodzi... nawet po wpisaniu ip i dns jak poprzednio. Co jest nie tak??? ;/
    stacho
    Poziom 2  
    Moze coś zmienialeś w ustawieniach routera ? Z DHCP samo nie wykrywa IP ?
    wait666
    Poziom 10  
    OK. Połączyłem się wpisując ręcznie ip i dns. TV łączy się bez problemu z netem, ale nie wykrywa serwera założonego przez program (używam samsung managera). Hmm, ma ktoś jakiś pomysł?? :/
    CZAK1984
    Poziom 11  
    firewall może blokuje porty

albo nie autoryzowałeś tv w programie
    osin2009
    Poziom 10  
    memolus napisał:
    Chętnie bym to zrobił ale mam opcję Network Type - wyszarzoną i nie mogę tego edytować, chyba że jest jakiś myk aby to zrobić. Dodam że w opcjach serwisowych mam funkcje Network Support ustawiona na wirelees.

co za porażka, sprawa jest prosta - po prostu twój samsung "olewa" edimaxa tak jak i mój nie identyfikuje go i nie będzie z nim współpracował co za tym idzie musisz szukać oryginalnego adaptera podobno można go dostać w cenie 250 zł

dla pocieszenia nie jesteś sam, a nie sądzę żeby np. nowy do tv soft to załatwił.

pozdrawiam,

Osin
    stacho
    Poziom 2  
    Jeśli chodzi o Edimaxa to watpie zeby z jakimkolwiek modelem TV działał bo orginalny adapter zawiera soft czy układ który komunikuje sie z TV i dlatego jest rozpoznawany jako orginalny a zatem działa poprawnie. Jest to teoria kolesia z serwisu i zakładam że prawdziwa bo inaczej każda karta sieciowa by działała ... Pozostaje sledzić zagraniczne fora bo może tam ktoś to "rozpyka"
    CZAK1984
    Poziom 11  
    jak będzie to kupie i pokombinuje - otworze i zapodam fotki ja sie nie znam na elektronice ale jak ktoś look-nie z was to rozpozna co ij ak :P
    fiodorek
    Poziom 9  
    Posiadam modem neti Siemens 5300, jest to modem razem routerem za pośrednictwem którego odbieram internet na laptopie i jest oki, posiadam jeszcze acces pointa airlive wl 5450AP, oraz dodatkowy router wlan. Chciałbym to wszystko w najlepszy sposób podłączyć do telewizorka samsung 40b651 w taki sposób abym miał internet w telewizorze oraz mógł oglądać filmy z laptopa na telewizorze.Jest jeden problem nie wiem jak to wszystko podłączyć do siebie aby chodziło. Mam nadzieje że ktoś po prostu opisze mi to jak podłączyć gdyż uważam że dla osoby która się na tym zna zajmie mu to kilka chwil, podejrzewam że tyle samo co odpowiedź " masz wszystko w tym temacie czytaj" z góry dziękuje za odpowiedź która pewnie nie tylko mi się przyda.!
    kotlettini
    Poziom 2  
    Opisze sposób w jaki ja to rozwiązałem:
    dostawca netu(upc) kabel > modem > ruter (tplink).
    Tak wygląda podłączenie:
    ruter bezprzewodowo dzieli sygnał na laptopa i stacjonarny pc, kabel rj45 pomiędzy ruterem a TV samsung le40b651.
    I już przy takiej konfiguracji TV ma internet... (działa youtube, pogoda, newsy), ale cały czas nie ma dostępu do plików na komputerach (video, muzyka, foto).
    Dlatego zainstalowałem na każdym komputerze SAMSUNG PC Share Manager- dołączony na płycie do TV.
    W tym programie u góry w opcji UDOSTĘPNIJ > Ustaw Zabezpieczenia Dla Urządzenia > powinien już pokazać się na liście TV, zaznaczyć opcję "Potwierdź".
    W tym programie po lewej stronie widać foldery na kompie , a po prawej jest miejsce dla folderów które mają być udostępnione dla TV - wystarczy teraz wybrane foldery które chcemy widzieć na TV przeciągnąć z lewej na prawo. Teraz klik > UDOSTĘPNIJ > Ustaw Zmieniony Stan. Teraz TV powinien widzieć udostępniony folder.
    Teraz w TV na pilocie wcisnąć MEDIA.P, CZERWONY i wybrać WisseLinkPro... powiny być widoczne udostępnione foldery.
    Mam nadzieje, że to rozwiązało problem....
    Ps.
    Wg. mnie nie ma możliwości bez dodatkowego urządzenia usb do TV, połączenia bezprzewodowo TV z ruterem... ale może ktoś ma rozwiązanie?
    fiodorek
    Poziom 9  
    Witam serdecznie oglądam filmy poprzez dlna w w/w samsungu jest mały problem gdyż nie mogę ich w żaden sposób przewijać może jest na to jakaś rada?

Temat scaliłem, proszę na przyszłość sprawdzić archiwum.
    Gusioo.
    J_Bravo
    Poziom 27  
    stacho napisał:
    Jeśli chodzi o Edimaxa to watpie zeby z jakimkolwiek modelem TV działał bo orginalny adapter zawiera soft czy układ który komunikuje sie z TV i dlatego jest rozpoznawany jako orginalny a zatem działa poprawnie. Jest to teoria kolesia z serwisu i zakładam że prawdziwa bo inaczej każda karta sieciowa by działała ... Pozostaje sledzić zagraniczne fora bo może tam ktoś to "rozpyka"

U mnie edimax działa idealnie. Telewizor łączy się idealnie z laptopem, Omnią ora komuterem stacjonarnym. filmy chodzą aż miło.
    marcinostry
    Poziom 2  
    A możesz napisać jaki masz model telewizora?
    albert181
    Poziom 2  
    Witam. Ja również mam problem z widgetami yahoo, za żadne skarby nie mogę powrócić do stanu gdy widgety były po polsku. Konsultowałem sie nawet ze stroną samsunga:
    Napisali że po przywróceniu ustawień fabrycznych wszystko wróci do normy, jednak gdy odpalam Internet@TV po resecie ustawień, od razu wyskakuje ramka z pytaniem o akceptacje regulaminu (ta po której pobierane są widgety z yahoo).

Jak można wyjść z menu serwisowego zapisując zmienione ustawienia??
    Posiadam telewizor LE37B651.

Mam jeszcze jeden problem z DLNA (posiadam oryginalny adapter Samsunga), a mianowicie w domu mam router oraz dwa laptopy (w jednym XP, a w drugim Vista) probowałem połaczyc najpierw jeden, a później drugi z TV za pomocą sieci Ad-Hoc. Gdy probuję nadać adresy automatycznie test sieci nie zdaje pakietu dla bramy, gdy nadaje ustawienia ręcznie nie zdaje pakietu dla domeny. Nawet jeśli nadaje sieci SSID (np. SAM9221 i hasło takie jak nadaje TV). Miał ktoś podobny problem?? Udało się to przejść?? Serwis odsyła do producentów laptopów.

P.S. Oba laptopy mam bezprzewodowo połaczone z internetem, specjalnie tez kupiłem adapter DLNA/Wi-fi, więc nie za bardzo jestem chętny do podpięcia tej sieci za pomocą kabla. A jedyna drogą do połączenia wszystkiego metodą całkowicie radiową jest sieć Ad-Hoc. Pozdrawiam. Dziekuję za pomoc.
    tozarek
    Poziom 2  
    Klego sieć -internet działa a pliki możesz odtwarzać na TV ?
    CZAK1984
    Poziom 11  
    fiodorek napisał:
    Witam serdecznie oglądam filmy poprzez dlna w w/w samsungu jest mały problem gdyż nie mogę ich w żaden sposób przewijać może jest na to jakaś rada?

Temat scaliłem, proszę na przyszłość sprawdzić archiwum.
    Gusioo.

Standard DLNA nie przewiduje przewijania :!:
    tylo Samsung PC share jakoś daje tą Możliwość :(