Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem pracy kotła Beretta

29 Mar 2009 11:14 2545 6
  • Level 2  
    Witam!
    Jestem od 10 lat użytkownikiem dwufunkcyjnego kotła Beretta.Od kilku tygodni przy włączonej funkcji ogrzewania podczas włączania sie pieca kilka razy gaśnie i zapala się płomień.Jeśli to się dzieje w okresie dłuższym niż 15 sekund,to zapala sie lampka i wyłącza się piec.Wtedy trzeba zresetować i ponownie włączyć.Czy ktoś z Państwa miał podobny problem.Jeśli tak ,to proszę o radę.Z góry dziękuję.:D Pozdrawiam Izabela
  • Level 20  
    Może być brudna elektroda jonizacyjna. pozdrawiam adam
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    A czy tak się dzieje tylko przy co,czy także podczas pracy na potrzeby cwu?
  • Level 2  
    Witam!.Dziękuję za zainteresowanie.Ostatnio zapala się za 5 razem.Dziejesię tak,że zapala sie płomień za chwilę gaśnie ,tak kilka razy aż wreszcie zapala się na stałe.To głównie przy co.Ostatnio też zdarzyło się również przy cw ale wtedy gdy akurat nie grzeje co,bo na termostacie jest żądana temperatura.
    Pozdrawiam Izabela
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    W takim razie ,należy zacząc od sprawdzenia toru jonizacji-wyczyścic elektrodę,sprawdzic przewód i nie zaszkodzi zmierzyc prądu jonizacji.
  • Level 12  
    Ja mam właśnie berette i również zapalał mi się i gasnął. Wymieniłem elektrodę, bo z tego co wiem czyszczenie pomaga, ale na krótko i teraz nie mam żadnego problemu. Jeżeli piec zapala i gaśnie to na 99% elektroda jonizująca jest do wymiany.
  • Level 31  
    Uwagi kolegów odnośnie elektronicznego zapłonu z jonizacyjną kontrolą płomienia są w pełni zasadne. Wykorzystanie sygnału o istnieniu płomienia na palniku dzięki prądowi jonizacyjnemu (prąd stały płomienia między palnikiem a elektrodą jonizacyjną), jest istotnym rozwiązaniem dla zwiększenia bezpieczeństwa.