Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki olej opel astra

29 Mar 2009 13:34 23676 13
  • Poziom 20  
    Astra kombi 1,6 95r 220tyś km
    Chcę zmienic olej i niewiem jaki wlac.
    Półsyntetyk?
    Jakie marki polecacie w przyzwoitej cenie
  • Warunkowo odblokowany
    a jaki był lany wczesniej?
  • Poziom 20  
    Niewiem,bo dopiero kupiłem.
  • Poziom 35  
    A nie możesz zapytać poprzedniego właściciela co wlewał?
    Najmniej szkody możesz wyrządzić wlewając minerał, ale czy to jest najwłaściwsze to raczej się nie zgodzę.
    Nie jest zalecane wlewanie oleju lepszego jakościowo niż był bo pół-syntetyki i syntetyki mają do siebie to że ze względu na swoje właściowości rozpuszczające mogą prowadzić do zatkania przewodów olejowych itp. (sprawdzone - zatkane popychacze hydrauliczne) jeżeli wcześniej było dużo na mineralnym użytkowane.
    Ale wiedząc co robisz (wcześniejsza płukanka silnika) jest to również do przeskoczenia.

Osobiście w aucie od nowości jeżdżę na full syntetyku i będę na nim jeździł tak długo aż się zatrzyma.
  • Poziom 16  
    Ja bym wlał jakiś półsyntetyk. Osobiście radzę mobil:
    http://habi.pl/a8-mobil-super-s-10w-40
    Filtr Filtron OP 570, oryginał GM lub nawet Tutela-Weber 40(13zł w tesco).
    Ten ostatni mi się spodobał bo ma zawór membranowy niepozwalający spływać olejowi z kanalików górnej części silnika(głowicy-klawiatury) co polepsza smarownie rozrządu i napełnianie popychaczy bezpośrednio po odpaleniu silnika.
    Jeśli na półsynteyku będzie się dobrze sprawował to można próbować na full syntetyku. Jeśli nie to minerał zawsze pozostaje w zanadrzu.
    Używanemu nigdy nie wiadomo czym można zaszkodzić :|.
  • Poziom 9  
    proponuje minerał jak nie wiesz jaki był.ja stosuje do opla mobil minerał.pozdrawiam
  • Poziom 24  
    A ja bym zrobił tak:
    - zalalał najtańszym mineralem, przejchał kilka km i zlał go.
    - nastepnie zalał bym pólsyntetyk docelowy np midland 10w40
    ( olej spuszczamy zawsze ciepły, wtedy spłynie go najwięcej ).
    Przy tym przebiegu i w tym samochodzie nie ma sensu stosowania pełnego syntetyku.
  • Poziom 14  
    Witam ja jeżdżę na mobil 5w 50 astra 1,4 16 v z gazem i jest ok
  • Poziom 20  
    Krick1987 napisał:

Przy tym przebiegu i w tym samochodzie nie ma sensu stosowania pełnego syntetyku.

O pełnym syntetyku nawet nie myślę, ale półsyntetyk chyba będzie ok.
  • Poziom 2  
    Olej który należy wlać to olej przewidywany przez producenta,czyli odpowiadający wymaganiom silnika.Wymagania silnika nie spadną mimo dużego przebiegu.Marka oleju nie ma większego znaczenia,polecam Mobil.
  • Poziom 11  
    opel zalewał silniki olejem GM. Jedni go chwala inni wrecz przeciwnie. tez zalecałbym mobila 10w40 ale zrobisz jak chcesz. pozdro
  • Poziom 12  
    Ja polecam 5W-40 lub 5W-30 wraz z producentem. A i zimą będzie lepiej kręcił.
  • Poziom 15  
    Też mam 1.6 z 96r ale na liczniku prawie 400tys. Leję magnateca 10w40.
  • Poziom 12  
    400 tys. to nie znaczy że 10W będzie lepszy przy tym przebiegu. Chodzi o to że producent zaleca 5W odnośnie kanałów np. w głowicy i tylko taki olej będzie dobrze smarował. 5W to i tak już ostateczność, bo na początku była woda 0W.