Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi Concert I z造 odbi鏎 z transmitera

pioteres1 29 Mar 2009 15:26 4482 4
    pioteres1
    Level 10  
    Witam.

Zakupilem transmitter do ipoda marki kensington:

Link

Mam z nim problem w aucie Audi Avant 2000r., mianowicie radio praktycznie go 'nie wykrywa'. Radioodbiornik jest fabryczny (Concert I). Podczas skanowania radio praktycznie nigdy nie zatrzymuje sie na zaprogramowanej na transmiterze czestotliwosci. Owszem - moge recznie ja ustawic i wtedy radio odtwarza nadawany sygnal, jednak ewidentnie jego jakosc jest kiepska - dodatkowo na rds-ie powinny mi sie wyswietlac informacje z ID3 tagow (taka funkcje posiada w/w transmitter). Czasami zdarzy sie ze sygnal z rds-u odbiornik zlapie ale za chwile znowu go gubi.

Antena radiowa jest na dachu, oryginalna. Sam radioodbiornik 'normalne' stacje radiowe sciaga bardzo dobrze i nie ma zadnych problemow w trasie. W/w transmitter w innym aucie spisuje sie bez zarzutow. Podobnie inne transmitery (ale juz bez rds-u) w tym aucie dzialaja bardzo dobrze.

Moje podejrzenie pada na dwa elementy - zbyt slaby sygnal nadawany przez transmitter (to tlumaczyloby ze samo radio dziala bez zarzutow) lub jak御 przedziwna 'izolacje' na linii wnetrze samochodu <-> antena na dachu :) (to tlumaczy fakt ze w innym aucie nie ma problemu).

Koledzy - czy macie jakies sugestie jak rozwiazac w/w problem? Czy probowac wzmocnic sygnal nadawany przez transmitter (z pktu widzenia mojego byloby to najlepsze rozwiazanie)? Czy zwiekszenie mocy nadajnika wiaze sie z jego wymiana, a co za tym idzie musialbym szukac odpowiedniego nadajnika by obsluzyc funkcje rds? Czy tez moze skupic sie na instalacji antenowej radioodbiornika (jakas 'dodatkowa' antena w srodku) ?

Za wszelkie sugestie, wskazowki i rozwiazania bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam
    Piotr
    groovy
    Level 13  
    witam
    panie kochany witki opadaj jak sie czyta tego posta, cz這wieku radyjko w tym audi to porz康ny sprz皻 i tak jest antena w porzadnym ekranie wi璚 na ch這pski rozum czasami trzeba pomyslec . jak ju chcesz mie ten badziew, to we albo wyprowadz z radia kawa貫k kabla (od po陰czenia anteny) w okolice tego transmitera i voila!
    pozdrawiam
    pioteres1
    Level 10  
    groovy wrote:
    witam
    panie kochany witki opadaj jak sie czyta tego posta, cz這wieku radyjko w tym audi to porz康ny sprz皻 i tak jest antena w porzadnym ekranie wi璚 na ch這pski rozum czasami trzeba pomyslec . jak ju chcesz mie ten badziew, to we albo wyprowadz z radia kawa貫k kabla (od po陰czenia anteny) w okolice tego transmitera i voila!
    pozdrawiam

jesli to badziew to wskaz prosze jesli znasz lepsze urzadzenie ktore przesle mi ID3 taGI przez rds i wspolpracuje z Ipodem - chetnie skorzystam. A jesli antena jest dobrze ekranowana to jak wytlumaczyc fakt ze inne rodzaje transmitterow chodza dobrze?

pozdrawiam
    misiek_staszic
    Level 15  
    Czesto firmowe transmittery maja po prostu mniejsza moc nadawania, ktora jest zalegalizowana i ustalona, i trzymaja te parametry.

A te transmittery po 4,78 z Allegro to... wybacz, kawalek plastiku... Siej, stereo jest tylko wtyczka minijack, ale ludzie je lubi bo "jest g這郾o i dobry zasi璕".

Og鏊nie s逝cha bym tego nie umia (sam mia貫m dwa w tym jeden do Sony Ericssona tez nadajacy RDS, szmery bajery firmowy SONY, drugi targowy). Posz造 w k徠.

Kupi貫m ja ju dawno zmieniark CD i nie 瘸逝j. I Tobie te proponuj. Zainwestuj w kilka oryginalnych p造t zespo堯w kt鏎e naprawd lubisz i delektuj si d德i瘯iem bez kompresji. To nie jest z這郵iwo嗆, to moja rada.
    pioteres1
    Level 10  
    misiek_staszic wrote:
    Czesto firmowe transmittery maja po prostu mniejsza moc nadawania, ktora jest zalegalizowana i ustalona, i trzymaja te parametry.

stad tez moje pytanie o sposob zwiekszenia tej mocy..

misiek_staszic wrote:

A te transmittery po 4,78 z Allegro to... wybacz, kawalek plastiku... Siej, stereo jest tylko wtyczka minijack, ale ludzie je lubi bo "jest g這郾o i dobry zasi璕".

wiem, i dlatego tez nie uzywam takich. ten o ktorym pisze kosztuje prawie 300 z.

misiek_staszic wrote:

Kupi貫m ja ju dawno zmieniark CD i nie 瘸逝j. I Tobie te proponuj. Zainwestuj w kilka oryginalnych p造t zespo堯w kt鏎e naprawd lubisz i delektuj si d德i瘯iem bez kompresji. To nie jest z這郵iwo嗆, to moja rada.

oryginalne plyty zespolow, ktore lubi mam, ale sam przekladanie plyt w zmieniarce (w bagazniku) nie nalezy do rozwiazan komfortowych. Sama jakosc dzwieku nie budzi moim wiekszych zastrzezen, do auta uwazam ze wystarczy. Przyznasz jednak ze mozliwosci IPOD-a znacznie przewyzszaja mozliwosci fabrycznego radia ze zmieniark (chociazby w kwestii pojemnosci, mozliwosci mieszania albumow/utworow etc...).

Nadal wiec szukam sposobu :)

pozdraiwam