Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupię sprawny oscyloskop dwukanałowy.

ghost666 29 Mar 2009 16:04 2843 14
  • #1 29 Mar 2009 16:04
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Kupię oscyloskop, na chodzie oczywiście.

Wymagań nie mam wielkich - dwukanałowy o jak najszerszym pasmie przenoszenia. Czekam na oferty.
    Jednak zaznaczam że jestem zainteresowany czymś z wyższej półki - Tektronix, HP, LeCroy itp.

Cena - do 1000zł.

• #2 29 Mar 2009 17:04
    tepro
    Poziom 14  

Witam,mam do sprzedania OS-150 z wkładką 4-kanałową i mam gdzieś wkładke 2-kanałową ,muszę tylko sprawdzić czy działa,bo stoi już ze 4 lata nieużywany.Niestety ma dość duże gabaryty,ale parametry miał całkiem niezłe.Chciałbym za niego 300zł + koszt wysyłki, jeśli jest pan zainteresowany,sprawdzę go .

• #3 29 Mar 2009 17:15
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

tepro napisał:
    Witam,mam do sprzedania OS-150 z wkładką 4-kanałową i mam gdzieś wkładke 2-kanałową ,muszę tylko sprawdzić czy działa,bo stoi już ze 4 lata nieużywany.Niestety ma dość duże gabaryty,ale parametry miał całkiem niezłe.Chciałbym za niego 300zł + koszt wysyłki, jeśli jest pan zainteresowany,sprawdzę go .

Dziękuję, ale nie jestem raczej zainteresowany - poszukałem w sieci jego zdjęć i parametrów i poszukuje czegoś troszkę lepszego. Szczególnie że nie mogę doszukać się parametrów tego oscyloskopu - znalazłem jedynie zdjęcia i zakończone aukcje na allegro
    Ponadto, nie wiem czemu, mam uczulenie na tego typu sprzęt produkcji Polskiej lub Radzieckiej...

• #4 30 Mar 2009 00:31
    Adam-zw
    Poziom 20  

Witam,
    oscyloskop OS150 zwana popularnie "OSĄ" były jedynie produkowane przez Zakłady Urządzeń Jądrowych "ZZUJ POLON" w Warszawie. w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Był to najdokładniejszy i najszybszy z oscyloskopów o jakim mogły jedynie marzyć instytuty badawcze w krajach RWPG. Niestety, rozmiary i jego waga..."imponujące" później produkcję przejął Instytut aparatury wojskowej. O ile dobrze pamiętam czułość wkładek była rzędu 2 mV a szybkość do 200Mhz
    Pozdrawiam

• #5 30 Mar 2009 10:44
    elonica
    Poziom 11  

Jeśli jesteś zainteresowany mogę odsprzedać

ADS 220 Karta oscyloskopowa do komputera PC

Nie używana, kupiona na początku 2008. Cena ok. 1000 zł.
    Mogę wystawić FV.

Pozdrawiam
    Bartłomiej Grześkowiak

• #6 30 Mar 2009 11:42
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

elonica napisał:
    Jeśli jesteś zainteresowany mogę odsprzedać

ADS 220 Karta oscyloskopowa do komputera PC

Nie używana, kupiona na początku 2008. Cena ok. 1000 zł.
    Mogę wystawić FV.

Pozdrawiam
    Bartłomiej Grześkowiak

Ten oscyloskop jest na port LPT, tak? No to odpada, bo to raczej martwy standard w nowszych komputerach. Chociaż parametry ma całkiem niezłe.

• #8 30 Mar 2009 12:13
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

elonica napisał:
    Połączenie z komputerem poprzez port IEEE1284 lub USB,

http://www.ndn.com.pl/index.php?id_dzialu=46&id_firmy=15

Mogę sprawdzić.

Byłbym wdzięczny. Ponadto, zastanawiam się jak wygląda i czy jest możliwa integracja tego oscyloskopu z środowiskiem LabView? Skoro już podłączać coś do komputera, to na całego ;).

• #9 31 Mar 2009 10:32
    elonica
    Poziom 11  

Witam,

Karta jest podłączana do komputera za pomocą kabla USB. Nie wiem, czy można ja zintegrować z LabView. Posiada dedykowane oprogramowanie dołączone na płycie CD.

Jeśli się Pan zdecyduje proszę o kontakt.
    www.elonica.pl

• #11 04 Kwi 2009 08:57
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tomek_FX napisał:
    Witam.

Może kolegę zainteresuję:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1248658&highlight=rk+system&sid=

Moim zdaniem bardzo fajny sprzęt, nowy, trwały, z gwarancją producenta i wygodny w użyciu.

Tylko niestety parametry jego są tragicznie słabe.
    Kiedy wreszcie zaczniecie liczyć ile próbek będzie przy max częstotliwości danego oscyloskopu " cyfrowego" .
    I nie chodzi tu o konkretną markę a ogólnie.

Odnalazłem swój stary post.
    Obliczenia dla oscyloskopu z pasmem 25Mhz i 100MS/s
    Dla uproszczenia przyjmijmy że 1S/s=1Hz
    -częstotliwość próbkowania to 100MS/s = 100Mhz=10ns
    -max częstotliwość oscyloskopu to 25Mhz=40ns
    Jak widać oscyloskop dla max częstotliwości próbkuje tylko CZTERY razy!!!
    Jak zobaczyć pik / szpilkę ?
    Oczywiście złożone algorytmy złożą sobie przebieg ale ile widzimy z tego co powinniśmy zobaczyć?

Autorowi polecam kupić dobry oscyloskop analogowy.

• #12 04 Kwi 2009 21:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 05 Kwi 2009 08:10
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tomek_FX napisał:
    No cóż zależy od zastosowań. Pewnej dużej grupie osób takie parametry wystarczają.
    Parametry nie są szokujące, ale ten przyrząd nie jest do zastosowań profesjonalnych, raczej do serwisowych, testowych...

I właśnie do takich zastosowań się nie nadaje - np. w serwisie RTV najważniejsze jest aby zobaczyć szpilki, a w testowych też ważne jest zobaczyć nie to czego się spodziewamy, tylko to co powoduje że jakiś układ nie działa

Nie piję do Ciebie kolego ( bez urazy). chcę zwrócić tylko uwagę na fakt, iż jeśli już kupować oscyloskop cyfrowy to tylko dobrej marki.
    Np. Tektronixy z próbkowaniem 500MS/s mają zaawansowane algorytmy pozwalające zobaczyć szpilki.
    Optymalnie jest mieć markowy oscyloskop z próbkowaniem realnym 1GS/s na każdy kanał ( choć i to czasami jest niewystarczające).

Kupowanie owonów i innych wynalazków na razie jest bez sensu.
    Popatrzcie tylko na ich parametry - najważniejsze czyli próbkowanie określane jest słowami aż do.... , lub ekwiwalentne, używane jest sformułowanie w HZ a nie w S/s , realne podają dla obydwu kanałów itp.

Jednym słowem traktują parametry jak kiedyś w jamnikach marki Pawasonic, , Sany itp. pisząc 1000 W P.M.P.O.

Podchodźmy do takich marek z rozsądkiem.

Jeśli ktoś chce kupić taki sprzęt i jest świadomy jego rzeczywistych parametrów i ograniczeń - nie ma sprawy.
    Musi to być jednak świadomy wybór a nie wybór podyktowany fajnym kolorowym ekranem, małymi wymiarami itp.

• #14 05 Kwi 2009 09:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 12 Kwi 2009 10:53
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Nadal aktualne - ciągle poszukuje czegoś ciekawego w kwestii oscyloskopu - niestety na naszym polskim serwisie aukcyjnym nic ciekawego się nie przewija, albo i się przewija w taki sposób że nie nadążam za tym (bo fakt - kilka ciekawych rzeczy uciekło).