Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyty ceramiczne elektryczne kontra indukcja w aspekcie moje

szymek79 29 Mar 2009 16:42 4618 5
  • #1 29 Mar 2009 16:42
    szymek79
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Otóż jestem w trakcie remontu domu musiałem zlecić nowa instalacje elektryczna i to zostało wykonane. jednakże wszystko nowymi metodami czyli łączenie gniazdka od gniazdka- te całe puszki łączeniowe. I tak też zostało rozwiązane u mnie. Z tym, że mam jeden bezpiecznik na gniazdka zasilające na łazienkę i kuchnię. Nie wiem czy to dobrze. bezpiecznik 25. Teraz rozglądamy się za sprzętem i ponieważ nie ma u nas gazu zastanawiamy się nad płyta elektryczną. Indukcja wymaga 3 faz których w kuchni nie mam. Nowe płyty łączone są podobno już do 230V ale i tak nie dla mnie ze względu na dużą moc. Ale jeśli wybiorę sobie płytę ceramiczną elektryczna z bajerami za parę tys o łącznej mocy 7100 Watt i do tego jakiś tam fajny piekarnik to moja instalacja to wytrzyma?Kuchenka która np. planuje na dziś to ARI PC07 firmy ariston
    tak przykładowo. Poradźcie coś. A może mogę indukcję?
    Kompletnie się na tym nie znam.

0 5
  • #2 29 Mar 2009 16:57
    marakus
    Poziom 27  

Niestety się to nie uda. Do płyt elektrycznych musisz mieć trzy fazy. Druga rzecz, to że nie najlepszym rozwiązaniem jest kuchnia i łazienka na jednym obwodzie. Jak włączysz pralkę i piekarnik, to uzbierasz 4,5kW, a to na granicy 20A. Co prawda bezpiecznik masz 25A, ale będzie ci się ta instalacja grzała, bo zakładam, że użyto przewodów 3x2,5mm2. Niech się wypowiedzą zawodowcy z większym niż moje doświadczeniem.

0
  • #3 29 Mar 2009 17:10
    ROBSON33
    Moderator AGD

Niestety instalacja źle wykonana w łazience pralka , kuchnia powinna mieć osobne zasilenie w kuchni mikrofala , piekarnik , czajnik itp. i mogłeś wcześniej pomyśleć o płycie teraz radzę pociągnąć osobną nitkę do płyty.

0
  • #4 29 Mar 2009 18:58
    szymek79
    Poziom 2  

W takim razie- czy można to zmienić- połączenie łazienki z kuchnią w taki sposób, że rozdzielić bezpieczniki w skrzynce rozdzielczej czy tak już zostanie na wieki wieków? Jeśli tak zostawię to możliwe jest że mi się coś zapali? A czy w takim razie zostaje mi gaz butlowy? Ale mnie ten elektryk urządził- już ja się rozliczę z nim.

A dlaczego 3 fazy do elektrycznych jak jest w karcie technicznej produktu moc przyłączeniowa 230V i rozrysowany sposób podłączenia do zwykłej sieci ?

0
  • #5 29 Mar 2009 19:10
    lucaszenko
    Poziom 11  

szymek79 napisał:
    jestem w trakcie remontu domu musiałem zlecić nowa instalacje elektryczna i to zostało wykonane. jednakże wszystko nowymi metodami czyli łączenie gniazdka od gniazdka- te całe puszki łączeniowe. .

Ale "nowe" metody jedno gniazdko pada i reszta domu bez prądu, a nie wspomnę już o podłączaniu takiego gniazda i to jeszcze w płytkiej puszce.
    Moi niektórzy koledzy z pracy też tak robią bo taniej ale na moich budowach jest to niedopuszczalne.
    Dziwię się inspektorom ,że odbierają takie dziadostwo(naszczęście jest takich niewielu) Pozdrawiam

0
  • #6 29 Mar 2009 19:21
    marakus
    Poziom 27  

szymek79 napisał:
    W takim razie- czy można to zmienić- połączenie łazienki z kuchnią w taki sposób, że rozdzielić bezpieczniki w skrzynce rozdzielczej czy tak już zostanie na wieki wieków? Jeśli tak zostawię to możliwe jest że mi się coś zapali? A czy w takim razie zostaje mi gaz butlowy? Ale mnie ten elektryk urządził- już ja się rozliczę z nim.

A dlaczego 3 fazy do elektrycznych jak jest w karcie technicznej produktu moc przyłączeniowa 230V i rozrysowany sposób podłączenia do zwykłej sieci ?

Jeżeli elektryk pociągną osobną linię z łazienki i osobną z kuchni do skrzynki bezpiecznikowej, to możesz to stosunkowo łatwo rozdzielić dodając kolejny bezpiecznik. Jeśli jednak zszeregował gniazdka kuchcenne z łazienkowymi, to pozostaje tylko pociągnięcie nowej linii do kuchni lub łazienki celem rozdzielenia. Ja się teraz szykuję do remontu i robię tak: jeden obwód piekarnik + płyta (płytę mam gazową więc tylko do zapalarki), jeden obwód zmywarka, jeden obwód pozostałe gniazda w kuchni, jeden obwód łazienka. Różnicówki trzy: kuchnia, łazienka i reszta mieszkania. Trochę wyjdzie drożej, ale święty spokój najcenniejszy.

0