Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najlepszy Konwerter do odbioru TNK

29 Mar 2009 16:59 5760 14
  • Poziom 10  
    Witam. Jaki konwerter zakupić do Hotbird-a i Astry jednocześnie. Kupiłem jakieś dziadostwo i niestety nie odbiera. Mam telewizję na kartę , ale tam nie ma TV HISTORIA . Historia jest na Astrze , a 'TELEWIZJA NA KARTĘ' na Hotbirdzie .Mam talerz 80. Proszę o radę Darek.

Poprawiłem treść - GKVIDEO
  • Poziom 27  
    Pewnie kupiłeś monoblocka taki konwerter podwójny na początek poskładaj to wszystko razem podłącz no i ustaw antenę na hotbirda jeśli będziesz miał dobry sygnał to astry nie musisz wtedy ustawiać bo ona juz będzie potem tylko ustawić w menu no i po sprawie pamiętaj ze konwerter z astry ma być po lewej stronie stojąc za anteną.
  • Poziom 35  
    darek23422 napisał:
    konwerter z astry ma być po lewej stronie stojąc za anteną.

Po prawej jak stoisz za anteną.
    Ustaw jeszcze w menu tunera odpowiednio porty.
  • Poziom 13  
    Jaki konwenter kupiłeś? Dziadostwo nie jest odpowiednim określeniem. Jeśli kupiłeś Monoblock to posłuchaj propozycji darek23422
  • Poziom 10  
    Witam , mam telewizję na kartę , tą z TVN . Nazwy dekodera nie pamiętam . Stoi na wsi dlatego nie mogę sprawdzić w tej chwili. Jeśli chodzi o konwerter to jest monoblok i za żadne skarby nie działa ASTRA.Monoblok był najtańszy możliwe , że w nim tkwi przyczyna DAREK?
  • Poziom 13  
    A tuner odpowiednio skonfigurowany?.
  • Poziom 27  
    pajo21 przepraszam pomyliłem się
  • Poziom 10  
    A jak go skonfigurować?
  • Poziom 34  
    Menu> ustawienia konwertera czy co tam masz.
    Port A lub B na HB
    Są też oznaczenia mini a i mini b .
  • Poziom 11  
    zamontuj konwerter tak aby zez był po prawej stronie jak patrzysz stojąc z tyłu anteny. Ustaw na Hot Birda tuner bez ustawiania portów przełącznika powinien działać tak jakbyś miał konwerter pojedynczy czyli tylko Hotbird.
    Astra wskoczy automatycznie jak ustawisz w tunerze porty przełącznika tylko pamiętaj Hotbird port 1 lub A a Astra port 2 lub B oznaczenia zależą od tunera.
  • Poziom 35  
    Ustawienia portów zależne są od konwertera i nie zawsze HB jest na porcie 1(A).Są konwertery które Astrę mają na porcie 1(A).Podejrzewam że przygotowane są bardziej pod rynek niemiecki ale to oczywiście w niczym nie przeszkadza.
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie. Niestety nie udało mi się pomimo starań ustawić ASTRY. Czy możliwe ,ze ten konwerter jest do kitu. Jaki kupić najlepszy? Mój dekoder to TECHNISAT DIGI S2 Darek
  • Poziom 31  
    Inverto albo Golden Interstar....
    a jaki masz teraz?
  • Poziom 10  
    Witam. Inverto albo Golden.... nie wiem o co chodzi Darek
  • Poziom 35  
    Chodzi o firmy produkujące konwertery

Jedna to niemiecka Golden Interstar i ma w swojej ofercie np. monobloka GOLDEN INTERSTAR GI-205 Link

Druga to Inverto Link

Próbuj dalej z tym monoblokiem który kupiłeś w ostateczności rozważ zakup nowego.

Przeczytaj instrukcję obsługi a dokładnie ustawienia anteny.
    Cytat:
    6.4 Ustawienia anteny
    Po dostosowaniu ustawień odbiornika cyfrowego do własnych potrzeb można, w razie potrzeby, dostosować odbiornik do anteny. Satelity ustawione z użyciem asystenta instalacji są dostępne z menu Antenna settings (Ustawienia anteny). Położenia satelitów ASTRA 19,2° Wschód i EUTELSAT 13,0° Wschód zostają zaprogramowane w przypadku wyłączenia asystenta instalacji zanim, zakończy pracę.
    Można ustawić odpowiednie dane w odbiorniku w celu odbierania programów z innych satelitów lub użycia innego LNB.
    > Wywołaj menu Main menu (Główne menu) przyciskiem Menu.
    > Wybierz pozycję Settings (Ustawienia) naciskając przyciski strzałek góra/dół.
    > Potwierdź wybór naciskając przycisk OK.
    Wyświetli się menu Settings (Ustawienia).
    > Wybierz wiersz Antenna settings (Ustawienia anteny) naciskając przyciski strzałek góra/dół.
    > Potwierdź naciskając OK.
    Wyświetli się menu Antenna settings (Ustawienia anteny).
    W tym podmenu można skonfigurować następujące ustawienia:
    6.4.1 Multytenne
    Jeśli odbiornik korzysta z konwertera LNB typu Multytenne, korzystając z tej pozycji menu można automatycznie dostosować położenia przełączania na Multytenne LNB.
    > Wybierz on (włączony) w tym wierszu używając przycisku OK, aby automatycznie ustawiać położenia przełączania.
    Na przykład:
    A B
    Położenie
    Wyjście A
    A B
    Położenie
    Wyjście
    A B
    Opcja
    Wyjście
    18
    6.4.2 Włączanie/wyłączanie DiSEqC
    DiSEqC (ang. Digital Satellite Equipment Control) to cyfrowy sygnał sterujący pozwalający na sterowanie komponentami kompatybilnymi z DiSEqC przez przewód antenowy. Jeśli jednostka zewnętrz zawiera komponenty DiSEqC, należy włączyć kontroler DiSEqC:
    > Ustaw DiSEqC na on (włączony) lub off (wyłączony) w tym wierszu używając przycisku OK. Ponieważ kiedy kontroler DiSEqC jest wyłączony, można ustawić tylko jeden adres LNB, w takim przypadku menu jest ograniczone do konfiguracji jednego LNB.
    6.4.3 Ustawienia zestawu anteny/talerza
    Menu zawiera cztery kryteria przełączania dla kontrolera DiSEqC. Urządzenie jest wstępnie zaprogramowane w taki sposób, że sygnał ASTRA 19,2° Wschód odbierany jest w położeniu przełączania A/A a Eutelsat 13,0° Wschód na położeniu B/A przełącznika. Można dostosować cyfrowy odbiornik do instalacji odbiorczej, jeśli antena instalacji odbiorczej ma inne ustawienia lub może odbierać sygnał z innych satelitów.
    > Wybierz położenie przełączania DiSEqC, które chcesz przypisać do satelity (1-4) naciskając przyciski strzałek (np. A/B 3 No Satellite (Brak satelity)), wybierając ten wiersz.
    > Naciśnij przycisk OK.
    Wyświetli się tabela wyboru zawierająca dostępne satelity.
    > Wybierz żądanego satelitę naciskając przyciski strzałek. Kursor przesuwa się w dół lub w górę
    o jeden wiersz naciskając przyciski strzałek góra/dół, a przyciski strzałek lewo/prawo służą do wyświetlania następnej lub poprzedniej strony.
    Proszę wybrać pozycję rezerwową, oznaczoną jako User 1 do User 14, jeśli żądany satelita nie znajduje się na liście.
    > Potwierdź naciskając OK.
    Wybrany satelita zostanie umieszczony we wcześniej wybranej pozycji w menu Antenna settings (Ustawienia anteny).
    Dokonaj regulacji w menu Antenna settings (Ustawienia anteny) zgodnie z opisem powyżej w celu dostosowania ustawień w menu do ustawień instalacji odbiorczej. Dla niepotrzebnych kryteriów przełączania należy wybrać ustawienie No Satellite (Brak satelity).