Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Jak utworzyć połączenie do wymiany plików na PCie i Laptopie

domal7 29 Mar 2009 17:55 3015 3
  • Jak utworzyć połączenie do wymiany plików na PCie i Laptopie

Poziom 11  

Witam!!!

Posiadam w domu PC-et i Laptopa które połączone są z routerem, PC-et kabelkiem a Laptop WLAN-em z nim oba bezproblemowo łączą się z internetem. Natomiast chciałby, mieć możliwość swobodnych wymiany plików pomiędzy tymi dwoma komputerami oraz możliwość drukowania przez sieć. Problem w tym że nie wiem jak utworzyć takie połączenie by się te dwa komputery widziały, PC-et ma system XP a Laptop Viste .

0 3
  • Pomocny post
    Poziom 34  

Praktycznie nic już nie musisz ustawiać jeśli masz internet na jednym i drugim, skorzystaj z linków:

Link

Link

Jak będą problemy pisz...

1
    Poziom 18  

Witam
    Czy te komputery są w jednej sieci (wan i lan to jedna siec o tej samej adresacji) ? Jeśli tak to pliki można wymieniać poprzez otoczenie sieciowe lub przez ftp . Jeżeli chodzi o drukarkę to czy jest to drukarka sieciowa czy podpięta do któregoś komputera lokalnie ? Jeśli sieciowa to niema problemu wystarczy ja wpiąć w sieć i nadać adres po czym dodać ja na obu komputerach. Jeśli podpięta do jednego z komputerów lokalnie to trzeba ja udostępnić na tym komputerze a na drugim dodać i wskazać lokalizacje na komputer z drukarka. Wtedy powinna działać oczywiście gdy komputery są w jednej sieci.

0
    Poziom 11  

PC-et z Laptop widzą się już, temat uważam za zamknięty dziękuje za pomoc

0