Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam schematu instalacji elektrycznej do Berlingo

29 Mar 2009 17:59 10161 10
  • Poziom 17  
    Citroen Berlingo 1,9D 2004r . Wersja 2 osobowa, bez drzwi bocznych. Tylne drzwi podwójne. Brak jakiegokolwiek wyposarzenia dodatkowego.
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    1. Sterowanie wentylatora chłodnicy
    2. Zasilanie zegara
    3. Czujniki silnika (przepływ powietrza, temperatura, położenie dźwigni przyspieszenia)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Zegar który pokazuje aktualną godzinę działa tylko podświetlenie, brak zasilania samego zegara.
    Wentylator chłodnicy 1,9d bez klimatyzacji. Jakie dane samochodu jeszcze potrzebne? Numer nadwozia?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Dzięki za schematy. Z zegarem już sobie poradziłem. Był urwany przewód przy radiu. A co do wentylatora, to widzę że mam strasznie nakombinowane. Jest tylko jeden przekaźnik i niema rezystora. Jest to wszystko wyciete. To co jest (jeden przekaźnik) powinno umożliwić pracę wentylatora na pełnych obrotach. Niestety chyba nie działa. Albo II bieg włącza się przy dużo podwyższonej temperaturze, albo sterownik najpierw musi stwierdzić załączenie I biegu.
    Pozdrawiam Maciej_30
  • Poziom 10  
    witam posiadam berlingo i nagle przestal dzialac mi nawiew podejrzewam bezpiecznik ale nie jestem pewien jak go sprawdzic i wogole ktory to jest ?? czy moze byc jakas inna przyczyna zdarzalo wam sie cos takiego ??
  • Poziom 17  
    Może to być bezpiecznik F9 w samochodzie, lub F18 w komorze silnika. Niewiem który z nich, bo jeden jest opisany "dmuchawa", a drugi "dmuchawa klimatyzacji".
  • Poziom 12  
    poszukuje schematu, albo rozpiski przekaźników w Berlingo 99r Multispace 1.4 MPI, pełen golas.
    Czasami auto ma problemy z odpaleniem, pompa nie działa, a postoi dłużej, to zadziała. Podejrzewam przekaźnik, ale nie wiem który jest do czego.

Może ktoś pomoże