Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopotliwe uruchamianie komputera

29 Mar 2009 22:52 1186 16
  • Poziom 13  
    Witam.Po zablokowaniu przez Rcovery Card systemu,znajomy odblokował mi za pomocą płytki Acronis OS Selektor.I teraz gdy uruchamiam komp,to wyskakuje mi komunikat.Verying DMI Pool Data ...Boot from CD Non-system disk,press any key.Przy naciśnięciu dowolnego klawisza system się uruchamia.Niewiem co zrobić by system się uruchomił normalnie,bez dodatkowego naciśnięca klawisza.:cry:
  • Poziom 27  
    W BIOSie masz najprawdopodobniej ustawione BOOT SEQUENCE w kolejności CD/DVD, HDD... Wystarczy zmienić ustawienie tak by HDD był pierwszy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    marakus napisał:
    W BIOSie masz najprawdopodobniej ustawione BOOT SEQUENCE w kolejności CD/DVD, HDD... Wystarczy zmienić ustawienie tak by HDD był pierwszy.

Prawdopodobnie masz rację. Do twojej wypowiedzi jakże przydatny jest ten temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1233957.html

FAQ nie na ozdobę jest ;).
  • Poziom 27  
    Z pewnością Mery84, ale na elektrodzie nie siedzę zbyt dużo. Gdybym to ja potrzebował informacji to bym sobie poszukał jednak nie każdy ma takie przyzwyczajenia.
  • Poziom 13  
    Witam. Przepraszam że zamiast szukać podobnego wątku zadałem pytanie. Proszę wybaczyć Emerytowi który komputer ma dopiero 3 rok, i służy mi tylko do podstawowych potrzeb .Dziękuję za poradę i skierowanie mnie na odpowiednią stronę. Nie znam wyrazów technicznych, i nie wiedziałem gdzie szukać podobnego wątku. Trochę się boje grzebać w Biosie ale spróbuję. Pozdrawiam Marian.
  • Poziom 27  
    Proszę się nie bać, wystarczy trzymać się zasady, że zmienia się tylko jedną rzecz, robi zapis i patrzy czy przyniosło to efekt, łatwiej też wtedy zdiagnozować co się samemu niechcący pogorszyło, szukając po omacku i wrócić do pierwotnych ustawień. Tym razem ma pan prostą sprawę i nie powinno być problemów.
  • Poziom 13  
    Witam,znalazłem że 1ist BOOT Device jest CDROM,2and Boot Device Hard Disk, lecz nie wiem którymi klawiszami mam zamienić pierwszeństo.

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    mat_ed
  • Poziom 27  
    W znakomitej większości biosów zmienia się to klawiszami PgUp, PgDn (Page Up, Page Down). Na dole ekranu w BIOSie powinny być stosowne podpowiedzi.
  • Poziom 13  
    Jeżeli na drugim miejscu jest Hard Disk to mam oznaczyć i przycisnąć Page Up ? i zatwierdzić F10?.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W podanym linku wyżej dokładnie opisałem jak przeprowadzać zmianę.
    Zmieniasz Pgup/Pgdn do interesującej Cię wartości, cofasz się klawiszem Esc do głównej strony bios, wybierasz opcję Save & Exit Setup i potwierdzasz wybierając YES.
    To wszystko sprzęt sam się zrestartuje po wyjściu z biosu.
  • Poziom 13  
    Witam ponownie.Dokonałem zmiany,i teraz mam.1ist Boot Device Hard Disk 2and Boot Device CDROM--3rd Boot Device Zip 100--Boot Other Device Yes Lecz przy uruchomieniu komp.wyskakuje mi komunikat.Verifing DMI Pool Data.....-Non-system disk,press any key.Już niema komunikatu Boot from CD.Naciskam dowolny klawisz i system sie uruchamia normalnie.

Po raz ostatni informuję kolegę.
    Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    mat_ed
  • Poziom 27  
    Może to śmieszne ale nie ma pan czasem jakiejś dyskietki w stacji? To ostatnie co mi przychodzi do głowy...
  • Poziom 13  
    Przepraszam za dodanie zdięcia tam gdzie nie można,już teraz wiem gdzie dodawać.Nie mam włożonej dykietki.Może jeszcze raz od czego mam kłopot.Miałem założony program z płytką zainstalwaną w komputerze,Recovery Card Maintenance V12.5 PL.Służył mi doskonale od 08.2008r.Jak młodszy Wnuk mi nabroił w komp.To po restarcie jednym przyciskiem powracałem do poprzedniego stanu.Pare dni temu zauważyłem że program nie działa,serwis przysłał mi nowy sterownik,po zainstalowaniu sterownika przy restarcie zawiesił się komp.i można było się dostać tylko do BIOSU.Kolega mojej Wnuczki stierdził że nie mam nic na dysku.Włożył płytkę z programem Aconis OS Selektor i przywrócił mi partycję które miałem.Nie musieliśmy robić reinstalizacji systemu.Zasadniczo ten drobny problem przez dodatkowe naciśnięcie klawisza mi nie przeszkadza.Jeżeli nie można mi pomóc to dziękuję za próbę pomocy WSZYSKIM.Pozdrawiam.Marian
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Dziękuje za usiłowanie pomocy,lecz bez instrukcji nie miałbym odwagi zaczynać naprawy systemu,nawet niewiem co to jest bootloader?.Pozdrawiam.Marian.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Witam,Dziękuje WSZYSTKIM za udzielenie pomocy,gdy disiaj uruchomiłem komp.to uruchomił się normalnie,bez dodatkowego klikania.Zamiana CDROM na HDD mu pomogła.Sprawdziłem przy uruchom ponownie także działa normalnie.Nie będe dochodził dlaczego wczoraj nie chodził ,a dzisiaj chodzi,ważne że chodzi poprawnie.Pozdrawiam.Marian.