Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telemecanicque brak wejść i wyjść na wyświetlaczu

29 Mar 2009 23:07 1003 2
  • Poziom 12  
    Mam problem z sterowniczkiem Telemecanicque Zelio SR1 B201BD. Do wczoraj sterownik pracował poprawnie. Wczoraj zmienił stan pracy z RUN na STOP. Przełączyłem ponownie na RUN, ale nie działa poprawnie. Po włączeniu na wyświetlaczu brakuje podgladu paru wejść i wyjść. Wyświetla wejścia: 1,2,3,4,5,6 oraz B i C, a brakuje 7,8,9,A. Nie wyświetla wyjśc Q5 i Q6. Program działa nie prawidłowo, bo maszyna nie działa. Czy można jakoś to naprawić, np zresetować? Czy wymiana sterownika na nowy?
  • Poziom 12  
    Brakuje również wyjść Q7 i Q8. Wyglada to tak jakby sterownik przełączył sie z wersji 12 wejść i 8 wyjść na mniejszy sterownik 8 wejść i 4 wyjścia. Czy może tak być, że produkowany jest jeden uklad do wszystkich wersji Zelio, a potem programowo są blokowane wejścia i wyjścia? Nie mogę również skasować hasła do programu. Kombinacja klawiszy Z1, Z4, Z3, Z2 nie działa.
  • Poziom 10  
    arci36 napisał:
    Czy można jakoś to naprawić, np zresetować? Czy wymiana sterownika na nowy?

Kup taki "Modiconowy" pendrive, ktory sprzedaja do ZEILow. Na przyszlosc pomoze. Sluzy do backupowania i overwritowania programow i firmware.

Ania.