Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio III wymiana wspomagania elektrycznego

Krystian_xxl 30 Mar 2009 00:45 12658 4
  • #1 30 Mar 2009 00:45
    Krystian_xxl
    Poziom 9  

Pytanie czy wymiana wspomagania elektrycznego w clio III wiąże się z dodatkowymi czynnościami takimi jak adaptacja, dopisanie vin? Czy system sam dopisze sobie i auto zadziała? Wspomaganie marki TRW jak na fotce poniżej

Renault Clio III wymiana wspomagania elektrycznego

-1 4
  • #2 30 Mar 2009 17:54
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przykro mi ale trzeba podłączyć kompa i skonfigurować nową przekładnie oraz skrajne połezenia kierownicy dla wspomagania i ewentualnych swiateł kierunkowych. Pozdrawiam

1
  • #3 29 Gru 2009 14:10
    sharp100
    Poziom 9  

Witajcie

Mam podobny problem z elektrycznym wspomaganiem kierownicy w samochodzie Reanult.

Moje wspomaganie się zepsuło i jest całkowicie do wymiany, samochód pali ale na desce mam napis Steering Fault, samochód pali i jedzie ale nie ma wspomagania.

Zakupiłem wspomaganie elektryczne z innego samochodu ale po podłączeniu mój samochód nie chce zapalić, co prawda na desce nie ma żadnych komunikatów i wszystko wydaje się być ok, ale samochód nie chce zapalić.
    Czy ktoś z Państwa wie gdzie i w jakim zakładzie należało by wpisać stosowne kody do nowego wspomagania tak aby wszystko było ok.
    Pozdrawiam
    Wojtek

Dodano po 1 [minuty]:
    Proszę użytkownika Krystian_xxl o jakieś informację bo widzę że miał już Pan do czynienia z podobnym problemem.

Wojtek

1
  • #4 29 Gru 2009 14:16
    Michu10
    Poziom 32  

Wspomaganie raczej nie ma nic wspólnego że nie odpala, a cewka przy stacyjce podpięta, transponder nieodebrany, wypinałeś przecież. Co do samego wspomagania to trzeba kalibracji układu , czujnika skrętu.

1
  • #5 29 Gru 2012 13:28
    cardiag
    Poziom 30  

Witam,
    piszę ponownie, gdyż łaskawy moderator usunął mój wpis. Na przyszłość mówię, że nie można układów EPS w Renault wymieniać od tak sobie, gdyż są kodowane i auto po takiej wymianie już niestety nie zapali.

2