Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne gniazdo zanikowe

30 Mar 2009 01:51 10599 17
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.
    Potrzebuje wykonać układ do gniazda zanikowego. Brzmi strasznie tajemniczo więc przybliżę o co mi chodzi. W odkurzaczach przemysłowych jest takie gniazdo do elektronarzędzi które załącza automatycznie odkurzacz po załączeniu np. pilarki. Działa to na zasadzie obciążenia tego gniazda prądem pobieranym przez elektronarzędzie.Być może ktoś posiada schemat takiego urządzenia lub sam je zaprojektował. Będę wdzięczny za poradę.
  • Poziom 28  
    Potrzebujesz to zamontować w jakimś urządzeniu? Czy to będzie na przedłużaczu?

Oferuję pomoc, mieszkam niedaleko.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Myślałem o montażu tego urządzenia w odkurzaczu. Ale może w samym przedłużaczu byłby to lepszy pomysł. (odkurzacz jeszcze na gwarancji)
    Jaką pomoc masz na myśli?

Szczegóły proszę na PW
    [Akrzy]
  • Poziom 10  
    Jak się domyślam PR-613 to scalak. Mankamentem jest to ze istotne jest podłączenie fazy i zera. Kłopotliwe o tyle ze za każdym razem podłączając to urządzenie musiałbym sprawdzać gdzie jest faza w gniazdku. Urządzenie to będzie podłączone do prądu przez zwykłą wtyczkę sieciową. Za każdym razem w innym miejscu.
    Ale dziękuje za podpowiedzi. Wszystkie są przydatne
  • Poziom 10  
    A jak zachowa się taki przekaźnik jeśli zamienimy zero z fazą?
    Podsunięto mi inne rozwiązani aby na kontaktron nawinąć kilka zwojów dutu przez który będzie przepływał prąd zasilający elektronarzędzie.
    Tylko czy ta cewka nie będzie miała wpływu na silnik elektronarzędzia. Jakby nie było będzie podłączona do stojanu?
  • Poziom 32  
    dj-adi napisał:

Podsunięto mi inne rozwiązani aby na kontaktron nawinąć kilka zwojów dutu przez który będzie przepływał prąd zasilający elektronarzędzie.

Obawiam się , że to nie jest dobry pomysł , w przypadku prądu stałego tak ale przy prądzie zmiennym kontaktron będzie zmieniał stan 50Xs . :cry:
  • Poziom 26  
    Przekaźnik priorytetowy działa tak,że odłącza odbiornik niepriorytetowy po przekroczeniu ustawionego prądu,więc nie spełnia oczekiwań kolegi dj-adi.
  • Poziom 22  
    janren napisał:
    Przekaźnik priorytetowy działa tak,że odłącza odbiornik niepriorytetowy po przekroczeniu ustawionego prądu,więc nie spełnia oczekiwań kolegi dj-adi.

na wyjściu wystarczy dać przekażnik i zmienia działanie styku !!! zamiast przerywać łaczy.
  • Poziom 10  
    Wszystko się zgadza. Tylko nikt nie odpowiedział jak zachowa się przekaznik priorytetowy kiedy zamienimy zero z fazą
  • Poziom 35  
    Będzie działał dokładnie tak samo.
  • Poziom 10  
    Witam.
    A czy koledzy maja jeszcze jakieś inne propozycję
  • Poziom 28  
    mozna złożyć za 10zł, stosowane ten układ jest w przemyśle, jak chcesz to możemy się dogadać na priv.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Brzmi ckiekawie. Czekam na ofertę dj.adi(malpa)wp.pl
  • Poziom 17  
    12robert12 napisał:
    mozna złożyć za 10zł, stosowane ten układ jest w przemyśle, jak chcesz to możemy się dogadać na priv.

Pozdrawiam.

Kolego może podzielisz się schematem?
  • Poziom 10  
    Witam.
    Niestety schematu nie otrzymałem więc nie ma się czym dzielić:(
    Zakończyłem poszukiwania kiedy kupiłem odkurzacz z gniazdem.
    Pozdrawiam