Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa b 1.4 16v falujace obroty na zimnym silniku

30 Mar 2009 12:31 5184 5
  • Poziom 2  
    mam pytanko mam corse b 1.4 16v i na zimnym silniku obroty miedzy zmiana biegow wzrastaja ale tylko gdy zmieniam bieg jak na obrotomierzu jest mniej niz 2 tysiace obrotow czy moze to byc zwiazane z zaworem recylkulacji spalin bo przez pewien czas ( jakis tydzien) swiecila sie kontrolka na dole po lewej pojechalem na kompa i wyszlo wlasnie ze ten zawor ale po tym tygodniu problem znikl nic nie swieci i silnik jak jest cieply to chodzi rowno prosze o pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    ok a slyszalem ze da sie to jakos zaslepic czy cos takiego i juz nie bedzie z tym problemu a czy to moze byc powodem ze troche wiecej pai tak miedzy 7,5 a 8,5 praktycznie miasto tylko
  • Poziom 12  
    Wzrastające obroty na zimnym silniku to nie zawór spalin. W pozycji otwartej EGR silnik by kulał na biegu jałowym. Po drugie na zimnym silniku ten zawór nie pracuje dopiero po rozgrzaniu sie silnika do około 60 st. Możesz zaślepić jeśli nie ma przepływomierza to skutkuje ale zawór recyrkulacji musi być sprany elektrycznie bo i tak bedzie zapalał lampkę. Sugeruję
    Sprawdz sondę i adaptację paliwa na kompie oraz czy nie zaciąga lewego powietrza wyvzyszczenie przepustnicy też nie zaszkodzi.
  • Poziom 2  
    no wlasnie z tym powietrzem moze tez cos bo w filtrze powietzrza mam zrobione jakies dziury nie wiem po co ale chyba po to zeby odglos byl inny ???