Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fiesta MK6 - sterowanie centralnym zamkiem +/- ?

30 Mar 2009 14:22 8346 5
  • Poziom 9  
    Witam,

na forum są różnego rodzaju teorie typu: do roku 2000r. zamki centralne Forda były sterowane PLUSEM + a od roku 2000 są sterowane MINUSEM - . Inni piszą, że Fordy zawsze miały i mają sterowanie PLUSEM +, a kto inny pisze, że od zawsze wszystkie Fordy mają sterowanie MINUSEM -. Nawet na forum Klubu Forda się kłócą.

Jak to jest w końcu?
    Chodzi konkretnie o Forda Fiestę MK6 2003r. 1.4 TDCI.

Niestety nie mam teraz możliwości aby to sprawdzić miernikiem, dopiero na weekend, a muszę już teraz wiedzieć.

z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 18  
    Sterowanie masą.
  • Poziom 9  
    Van claude jean damme, czy jest to sprawdzone na 100% w tym modelu? Niechciałbym spalić centralki alarmu, wskutek błędnego podłączenia centralnego zamka (centralkę też muszę kupić z danym sterowaniem +/-).

Przedstawiam schemat centralnego zamka w tym modelu samochodu:

http://kenamysz.republika.pl/obrazki/schemat_zamek_centralny_fiesta_mk6_2002.jpg

Niestety nie jestem elektronikiem i mało mi on mówi. Może ktoś odczyta i mi odpowie.
  • Poziom 18  
    Jaaro701 napisał:
    Van claude jean damme, czy jest to sprawdzone na 100% w tym modelu?

A jak myślisz?
    Napisałem, bo ma mam to sprawdzone, czy napisałem sobie tak dla pisania, bo mi się wydaje, że minusem?
  • Poziom 23  
    masa-czarny/pomaranczowy(czerwony), czarny/zielony na module
    zanim podlaczysz , to pomysl a nic ie spalisz (probnik,miernik-przyda sie napewno)
  • Poziom 11  
    Witam
    chciałbym się zapytać gdzie szukać sterownika centralnego zamka w ford fiesta z 1996? i jak jest sterowny centralny zamek plusem czy minusem?