Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Sprzedam] CNC Ploter 3D, Frezarka, grawerka, nowa...

ambrosius 30 Mar 2009 17:01 6366 0
    ambrosius
    Level 12  
    Witam serdecznie

Mam do zaoferowania grawerkę / frezarkę / ploter CNC

Prezentowane urządzenie jest NOWE, ma przepracowane ok. 2 h w celu sprawdzenia.
    [Sprzedam] CNC Ploter 3D, Frezarka, grawerka, nowa...

Urządzenie jest skonstruowane z myślą na obrabianie materiałów miękich: styroduru, różnego rodzaju plexi, gumy, PCV, laminatów, sklejki, drewna oraz innych materiałów o podobnej twardości.

Urządzenie jest typu „ruchoma brama” – konstrukcja ta ma ogromną przewagę nad konstrukcja z ruchomym blatem! Dlaczego??? Wyobraź sobię jak mocować materiał do blatu..jeśli blat jest ruchomy i nie ma jak tak wsadzić ręki aby przytrzymać srubę....MOJA KONSTRUKCJA JAKO JEDYNA POSIADA RUCHOMĄ BRAMĘ.........ORAZ OTWORY DZIĘKU KTÓRYM MOŻEMY W BANALNY SPOSÓB MOCOWAĆ MATERIAŁ NA NAJZWYKLEJSZE ŚRUBY I NAKRĘTKI.

Kolejną ważna sprawą sprawą jest wymiana blatu. Blat jak wiadomo niszczy się – to normalna sprawa!!! Proszę sobie wyobrazić wymianę blatu w konstrukcji z ruchomą osią Y.... a u mnie wystarczy udać się do marketu budowlanego i zamówić na wymiar płytę, i przykręcić w narożnikach – koszt nie przekroczy 20zł !!!!

Realne pole pracy: 730x700x100

Wymiary maszyny 960x960x850 (z silnikami + 150 każdy wymiar)

Skonstruowana z myślą o modelarzach i innych osobach potrzebujących usprawnić swoją pracę!!!

Idealna do wycinania, frezowania, rysowania, wiercenia, a także obróbki 3D – płaskorzeźb

Nie jest to urządzenie profesjonalne, nie należy go użytkować w trybie pracy 24h/24h.

Konstrukcja raczej nie nadaje się do obrabiania stali, chyba ze do wycinanie w cienkich blaszkach.

Urządzenie nie jest budowane najniższym kosztem (ta jak to robią niektórzy):

Trochę szczegółów:

-konstrukcja wykonana z płyty wiórowej 22mm oraz 18mm(łączniki), skręcona ponad 1kg konfirmatów!!!!

-prowadnice z osi Y : fi 20 (a nie jak w innych maszynach amatorskich fi 12 lub mniejsze...)

-prowadnice w osi X i Z : fi 16

-po 2 łożyska liniowe na każdą prowadnice

-silniki krokowe 3.1Nm !!! (a nie jak w innych frezarkach silniki od drukarek które maja 0.5Nm lub mniej i ledwo kręcą i gubią kroki.....)

-śruby trapezowe 16/4 + nakrętki pomiędzy którymi znajduje się sprężyna do kasowania luzu

95% elementów użytych do budowych tej maszyny jest nowa!!! Nie ma tu żadnych łożysk, prowadnic, śrub i innych rzeczy z odzysku.!!! Tylko nowe!!!

Maszyna posiada profesjonalne sprzęgła a nie jakieś wężyki czy coś....oraz wyłącznik bezpieczeństwa.

Maszyna posiada za każdej osi zamocowane wysokiej jakości krańcówki – zapobiegające uszkodzeniu maszyny. Oraz rewelacyjną opcje z połączeniu z markowym sterownikiem- można odjechać silnikiem programowo a nie odkręcać ręcznie śrubę jak to ma w amatorskich miejsce!!!

W cenę jest wliczone NOWE wrzeciono 500W z regulacja obrotów 12000-27000. Wrzeciono w standardzie posiada kołek zaciskowy na frezy fi 6.

Polecam za dopłatą markowe wrzeciono Kress 1050W + kilka tulejek + kilka frezów.

Cena maszyny nie zawiera sterownika , nie chcę narzucać sterowania. Osobiście polecam sterowanie na markowych układach, mam kompletne profesjonalne sterowniki. O sterowanie proszę pytać.

Na obecnym sterowniku na którym testowałem maszynę, maszynka bez problemu kręciła 2000-3000mm/min a nawet więcej. Ale przy tak dużych prędkościach maszyna wpada w drgania. Zalecane prędkości to 800-1000mm/min.

Do sterowania maszyną można użyć dowolnego programu do sterowania mach 2 , mach 3, step2cnc lub inne którymi można sterować za pomocą krok/kierunek

Do sterowania maszyna należy przygotować komputer z win xp oraz sprawnym portem LPT.

Gwarantuję 2 miesięczną pomoc online w konfiguracji programów, oraz w innych programach do rysowania jeśli będę potrafił. Przyszłemu nabywcy mogę doradzić na temat programów itd.

Legalny program do sterowania i rysowania można kupić za około 600zł lub mniej.

Zapraszam do oglądania i prób na własnym materiale. Zalecam odbiór osobisty maszyny ze względu na wagę. Myślę ze wysyłka też możliwa na palecie – ale to najpierw trzeba uzgodnić.

Wysyłam tylko po wpłacie całości kwoty na konto.

Proszę pisać i zadawać wszelkie pytanie poprzez "zadaj pytanie sprzedającemu" lub na e-mail marioooa(małpa)interia.pl

filmiki z działania maszyny:
    http://www.youtube.com/watch?v=7DTnAJzMqks
    http://www.youtube.com/watch?v=Q4yWf1HUk2U
    oraz efekty tego frezowania:
    http://img11.imageshack.us/img11/2746/img01591024x768.jpg

cena 4500 (do małej negocjacji)

A ja zapraszam do zmiany, zgodnie z:
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4488325#4488325
    Zlikwidowałem znaczniki w temacie/ regulamin tu się kłania.
    Po co tyle "!" ?
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    Proszę to poprawić, inaczej post trafi do kosza!
    [_P_]
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo