Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM ThinkPad 765D - uszkodzony zasilacz

30 Mar 2009 17:09 957 6
  • Poziom 9  
    Witam! Problem to spalony zasilacz sieciowy do laptopa i chciałbym podłączyć pod wtyczkę zwykły 16v zasilacz ale nie wiem pod jakie piny proszę o pomoc (zamieszczam rysunek z obudowy lapka i zdjęcie wtyczki).

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    mat_ed
  • Poziom 9  
    nowy zasilacz ma 16v i 2.5A a chodzi mi o piny G i S nie wiem co mam tam podłączyć gdyż nowy zasilacz ma tylko 2 kable + i -
  • Poziom 37  
    Czy napięcia odpowiadają temu oryginalnemu ?

Czy amperaż odpowiada temu oryginalnemu ?

Na twoim miejscu bym to zostawił - nie masz za bardzo pojęcia co robisz i możesz więcej nabroić niż jest teraz.

Zanieś do serwisu to za kilka zł ci wszystko porządnie zrobią.
  • Poziom 9  
    natężenie i napięcie się zgadza tylko mi powiedz co to te G i S
  • Poziom 25  
    Proponuję nie bawić się zasilaczem , a kupić oryginalny. Wydatek 40 - 50 zł.
  • Poziom 37  
    tedd napisał:
    Proponuję nie bawić się zasilaczem , a kupić oryginalny. Wydatek 40 - 50 zł.

Wymiana końcówki to wydatek paru zł w serwisie, zasilacz pozostaje stary (oryginalny) i wszystko bangla.

Cytat:
    natężenie i napięcie się zgadza tylko mi powiedz co to te G i S

G - Ground - masa

S - nie mam pojęcia ;)

Jak pisałem daruj sobie, nie wiesz co robisz. Wszystko trzeba bardzo dobrze zlutować, zaizolować...Wystarczy lekkie zwarcie i laptop może polecieć w kosz.
  • Moderator Samochody
    S z tego co pamiętam służy do identyfikacji zasilacza... ten laptop jako sprawny jest warty może 50zł (to P 166MMX), więc w/w porada jest "trochę" nie na miejscu.