Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora urzadzenie wielofunkcyjne

riksza13 30 Mar 2009 18:48 18143 13
  • Diora urzadzenie wielofunkcyjne

Na początku pragnę przeprosić wszystkich miłośników Diory Unitry itp za zdezelowanie tunera.

Posiadałem zestaw Diory SSL500 bez korektora chciałem nabyć taki na allegro lecz cena 200-300zł wydała mi się za duża.
    W związku z tym że miałem stary zepsuty i wybrakowany tuner Diora AS502 postanowiłem go użyć do obudowy i zmontować korektor i pare innych użytecznych elementów.
    Do budowy wykorzystałem :
    1.KIT AVT -5158 korektor graficzny dla zestawu audio
    2.KIT AVT-2864 a w zasadzie płytka + procesor Analogowo cyfrowy analizator widma(zmodyfikowane delikatnie oprogramowanie)
    3.Dekoder RDS wykorzystałem konstrukcje dostępną w necie sam zbudowałem i zaprogramowałem układ.
    4. KIT Jabe J-27 NEW Zegar
    5.Zasilacz własnej konstrukcji.

Koszta.
    1.korektor 145zł
    2.analizator 25zł+słupki 20zł(reszta elementów zapasy.
    3.dekoder RDS całkowicie zapasy
    4.zegar dostałem do naprawy i tak już został dokupiłem tylko akumulator za 5zł zmodyfikowałem go o własne zasilanie wyświetlacze z diory as502
    5.zasilacz 100% zapasy + trafo ze starej kasy fiskalnej Elizabet
    Łączny koszt ok 220zł
    Czas montażu 4 miesiące na raty

Dodam jeszcze że zegar zostanie w najbliższym czasie zmieniony na AVT2721 i będzie sterował zestawem (budzik)
    Buduje jeszcze zdalne sterowanie na pilot RC5 do pełnej obsługi.
    Urządzenie jest uruchamiane ze wzmacniacz WS504

Diora urzadzenie wielofunkcyjne Diora urzadzenie wielofunkcyjne Diora urzadzenie wielofunkcyjne Diora urzadzenie wielofunkcyjne Diora urzadzenie wielofunkcyjne Diora urzadzenie wielofunkcyjne

Link

Moderowany przez joy_pl:

Kolego, co to ma być?
    Zdecyduj się albo coś prezentujesz albo nie, a nie najpierw tworzysz temat a potem usuwasz treść.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    markovip
    Poziom 34  
    Witam, piszesz że na allegro kosztowało by Cię to 200-300PLN jednak sam nie wydałeś na to mniej. Z resztą oryginalny korektor Diory wydaje mi się że byłby lepszy. Jednak zrobiłeś go sam i to się liczy.
    Omijając że prawie wszystko to Kity, wnętrze jest estetycznie wykonane. Tylko dlaczego mając tak dużo miejsca wszystko jest niemalże przyklejone do transformatora? Mając tyle innych urządzeń na na torze, korektor powinien dodawać jak najmniej szumów i zniekształceń. Z drugiej strony, transformator nie jest przypadkiem za duży? mierzyłeś prąd jaki pobiera cały układ?
    Użyty przez Ciebie wyświetlacz LCD (niebieski) jest bardzo słabo widzialny z większej odległości, na filmie prawie nie był widzialny, widać też szpary wokół niego -załataj to.
    Ogólnie ten projekt to kawał dobrej roboty, gratuluję ;)
    hetm4n
    Poziom 20  
    Co to za korektor? Jakie wprowadziłeś zmiany w analizatorze widma? Całość całkiem ładnie się prezentuje, diora została odmłodzona:D Szkoda tylko, że wzmacniacz jest na hybrydzie sannyo, a oryginałów już prawie nie idzie zdobyć :(
    riksza13
    Poziom 10  
    traax napisał:
    co to za korektor??? jakie wprowadziłeś zmiany w analizatorze widma?? całość całkiem ładnie sie prezentuje, diora została odmłodzona:D Szkoda tylko że wzmacniacz jest na hybrydzie sannyo a oryginałów już prawie nie idze zdobyć :(

Zmianie poddałem predkość opadania słupków.
    Korektor to zestaw AVt
    KJ
    Poziom 31  
    Jak na moje to składanie kitów nie powinno się zaliczać do diy w końcu nie potrzeba praktycznie żadnej wiedzy żeby zmontować takie coś. Nawet na schemat nie trzeba patrzeć bo wszystko jest napisane na płytce i w wykazie elementów .... Wykonanie urządzenia jako takiego ładne i idea też mi sie podoba tylko te wyświetlacze nie pasują ... można było kupić takie z kolorem podświetlania jak te diody i wyświetlacz - pomarańczowym - dużo lepiej by to wyglądało.
    kris6661991
    Poziom 25  
    Co do niebieskiego wyświetlacza to się zgodzę - czerwono pomarańczowe wypadło by lepiej i to o wiele :) Widzę że pozostawiłeś złącza zdalnego sterowania Tuner i Tape, czy są one podłączone do układu przez co można sterować twoje urządzenie za pomocą pilota do całego zestawu wieżowego? Na jakiej zasadzie jest podłączony dekoder RDS skoro tuner masz w oddzielnej skrzynce o ile się nie mylę? :)
    Na twoim miejscu RDS wmontował bym w tuner w miejsce oryginalnego wyświetlacza 7 segmentowego :)

Dodano po 59 [sekundy]:

Aha i takie pytanie - czy mógł byś podać stronkę / schemat tego modułu RDS?
    riksza13
    Poziom 10  
    kris6661991 napisał:
    Co do niebieskiego wyświetlacza to się zgodzę - czerwono pomarańczowe wypadło by lepiej i to o wiele :) Widzę że pozostawiłeś złącza zdalnego sterowania Tuner i Tape, czy są one podłączone do układu przez co można sterować twoje urządzenie za pomocą pilota do całego zestawu wieżowego? Na jakiej zasadzie jest podłączony dekoder RDS skoro tuner masz w oddzielnej skrzynce o ile się nie mylę? :)
    Na twoim miejscu RDS wmontował bym w tuner w miejsce oryginalnego wyświetlacza 7 segmentowego :)

Dodano po 59 [sekundy]:

Aha i takie pytanie - czy mógł byś podać stronkę / schemat tego modułu RDS?

Wyświetlacze może w przyszłości zmienię na pomarańczowe na razie nie mam na to kasy a poza tym taki był w zestawie a drugi z odzysku.
    Złącze ,,TAPE” podpinam do wzmacniacza wyjście sterowania korektora i tym sposobem uzyskuje uruchomianie mojego klocka a złącze tuner wykorzystałem do podłączenia z radiem sygnału MPX tu też jest odpowiedz na kolejne pytanie
    podaje link do strony zRDS-em :
    http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://...hl%3Dpl%26rlz%3D1T4GGLJ_plPL301PL307%26sa%3DN
    _eddie_
    Poziom 32  
    No proszę :) Na mnie zrobiło wielkie wrażenie. Podoba mi się zrealizowanie słupków a. w. w eq. Nie mówcie mi, że do składania kitów nie trzeba żadnej wiedzy! No i widzę kolega z Pszczyny. Pozdrawiam!
    Alton88
    Poziom 21  
    Świetny projekt , kiedyś chciałem zrobić coś podobnego ale rozeszło sie po kościach .

Ws 504 jest w orginale czy jakieś zmiany dokonałeś ? selektor w 504 degraduje dzwięk strasznie , przekaźniki by sie przydały ,pomyśl nad ty ,wtedy zestaw bedzie świetny.
    hermani
    Poziom 13  
    Gdzie można kupić taki dekoder rds razem z wyświetlaczem?
    riksza13
    Poziom 10  
    hermani napisał:
    Gdzie można kupić taki dekoder rds razem z wyświetlaczem?

Dekoder wykonałem samodzielnie według projektu z netu wyżej znajduje się link.
    Dydzio
    Poziom 30  
    Zakładam, że chciałeś mieć FS-504 (z analizatorem).
    Cóż, kolego, na Allegro świat się nie kończy! Ja FS-504 kupiłem za 37,50 w komisie, a FS-502 dostałem praktycznie za free, tylko, że mi leży.
    Konstrukcja ciekawa, jednak ja NIGDY nie pochwalę jakiejkolwiek przeróbki Unitry...
    riksza13
    Poziom 10  
    Dydzio napisał:
    Zakładam, że chciałeś mieć FS-504 (z analizatorem).
    Cóż, kolego, na Allegro świat się nie kończy! Ja FS-504 kupiłem za 37,50 w komisie, a FS-502 dostałem praktycznie za free, tylko, że mi leży.
    Konstrukcja ciekawa, jednak ja NIGDY nie pochwalę jakiejkolwiek przeróbki Unitry...

Dzieki za pochwałe .
    Osobiście nie chce mi się wierzyć że kupiłeś FS504 za 35zł
    Co do przeróbki Unitry raczej jest to nowy element niż modyfikacja pozostaje tylko obudowa.
    Ale pochwalam twoje zdanie
    Dydzio
    Poziom 30  
    Niestety wyrzuciłem paragon. Ja też nie wierzyłem, jak go zobaczyłem i od razy pognałem co sił do bankomatu :)

Twoje szczęście, że tuner był uszkodzony (o ile mówisz prawdę) :P