Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Incanto - nie przygotowuje kawy

karolusss 30 Mar 2009 18:49 9192 4
  • #1 30 Mar 2009 18:49
    karolusss
    Poziom 9  

Witam,

Jakiś czas temu oddałem ekspres do naprawy - diagnoza otwarcie drzwiczek w trakcie procesu zaparzania - w związku z czym nie moglem wymontować zaparzacza czy jakto tam się nazywa (ten plastikowy moduł). Po naprawie, niedługi czas potem ekspresowi zdarzało się ze zaparzał dwie trzy kawy pod rząd i potem tylko mielił kawę zaczynał się proces parzenia ale kawa nie płynęła, po czym wyrzucał zmielona kawę do zbiornika ze zużytą kawa. I tak co jakiś czas. Po ogólnym czyszczeniu i przetarciu poprawiało mu się na jakiś czas, potem było to samo aż do dnia kiedy stwierdził ze ma dość i przestał wogole robić kawę. Oddałem go do serwisu w Bydgoszczy ponownie - diagnoza uszkodzony moduł 11002810, niezbędna wymiana na nowy koszt ok 550zl. Oczywiście pomyślałem od razu ze za ta kwotę to ja mogę kupić nowy (może nie taki sam ale tez ciśnieniowy ;]) I zastanawiam się czy nie ma możliwości naprawy modułu który się popsuł...

Proszę o rade lub ewentualnie informację gdzie mógłbym oddać ekspres aby fachowiec spojrzał i powiedział czy faktycznie nie da się nic z tym zrobić.

Pozdrawiam KArol

0 4
  • #2 30 Mar 2009 21:35
    crazy_phisic
    VIP Zasłużony dla elektroda

A dokładnie to co się z nim dzieję? Elektronika w Saeco jest naprawdę porządna i trzeba się nieźle postarać żeby ją dobić ;)

Młynek pracuje? Można zrobić kawę wstępnie zmieloną? Działa dysza spieniająca? Funkcja płukania?

4
  • #3 30 Mar 2009 21:38
    magir
    Poziom 27  

Mam nadzieję że w twoim przypadku to także poskutkuje - należy całkowicie zresetować ustawienia ekspresu. Nie z własnego doświadczenia to podaję ale kolegi który z serwisem walczył 8 miesięcy i w końcu wyszło że komputer tego urządzenia głupieje ( widocznie źle znosi zakłócenia z sieci ).
    Po takim właśnie resecie i ponownym nastawieniu robienia kawy wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. A chcieli mu wymieniać jakąś pompę za ponad 200 zł i że to jego wina że się uszkodziła.

6
  • #4 30 Mar 2009 21:50
    XAX
    Poziom 21  

Jaki model incanto. Pod ekspresem masz tabliczkę z typem SUP021.....
    W tym modelu są stosowane dwa rozwiązania.
    1) Z dozownikiem elektromagnetycznym (strzela 2-3 razy po mieleniu)
    2) Z licznikiem obrotów młynka

Przeważnie z winy kawy zapychają się sitka zaparzacza lub SBS (jak masz). Może też być zapchany młynek.
    Jak uszkodzi się pompa też może być podobny problem jak ma za małe ciśnienie.
    Na elektronikę bym nie stawiał. Dziwne uszkodzenie jak na mielenie i nie przelewanie kawy.

2
  • #5 31 Mar 2009 08:42
    karolusss
    Poziom 9  

Panowie (lub Panie) :D Dziękuję bardzo za żywe zainteresowanie, znalazłem osobę (z tego forum) która przyjrzy się temu ekspresowi osobiście, także dalsze losy mojego nieszczęsnego ekspresu opiszę jak tylko wróci z przeglądu czyli za jakiś tydzień. :]

Jeszcze raz dzięki
    Pozdrawiam KArol

0