Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

TRILUX TAP2511 TSP-X generuje d德i瘯 na transformatorze zasi

30 Mar 2009 22:40 1340 3
  • Poziom 1  
    TRILUX TAP2511 TSP-X generuje d德i瘯 na transformatorze zasilacza po w陰czeniu do sieci.

Witam, u mojej babci jest telewizor trilux TAP 2511 model TSP-X z kineskopem philipsa.
    Telewizor zosta wy陰czony jak znikn掖 obraz i zacz掖 „獞ierka”
    Wewn徠rz wymieni貫m R811(27/0,5) i L805(1mH) wizualnie uszkodzone. Zaraz po pod陰czeniu do sieci na elemencie TR 601 (transformatorze zasilacza) wydobywa si d德i瘯 tak jakby 獞ierkanie. Dioda stanu oczekiwania nie 鈍ieci si . telewizor nie w陰cza si
    Po od陰czeniu rezystora R809(4,7/5W) 獞ierkanie ustaje napi璚ie zmierzone 208V (a nie 145V)
    Jestem amatorem i nie umiem dok豉dniej tego stanu opisa . Bazuj na s豉bo czytelnym schemacie OTVC TRILLUX TAP 2511TS jaki uda這 si mi zdoby . Czy wymiana TR601 pomo瞠. Prosz o pomoc.
  • Poziom 16  
    Wymie elektrolity: C613 1uf, C615 47 uF
  • Poziom 43  
    Owszem, wskazane. To chyba nie za豉twi problemu z "獞ierkaniem", prawda? Masz co wi璚ej do dodania w zwi您ku z uszkodzonymi elementami wskazanymi przez koleg?
    Ziembaaa, na PW masz schemat, mo磧iwe 瞠 lepszy.
    Pami皻aj te o punkcie 14 regulaminu! S康z, 瞠 wystarczy przejrzenie archiwum aby naprawi ten TV.

To nie jest wina TR601 - masz przeci捫ony zasilacz. Na przyk豉d przez T801. Po wymianie wskazanych wy瞠j elektrolit闚 pod陰cz 瘸r闚k do +145V i sprawd napi璚ie na niej.
  • Poziom 10  
    Tak jak kolega wy瞠j pisa od陰cz zasilanie stopnia odchylania i na 瘸r闚ce doprowad by z przetwornicy wychodzi這 poprawne napi璚ie.Proponuje dok豉dnie sprawdzi lutowania element闚 przetwornicy,uszkodzony mo瞠 by te elektrolit 100/400v.