Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden wofer cichnie i charczy, co to może być?

30 Mar 2009 23:22 752 3
  • Poziom 9  
    Od jakiegoś czasu mam taki problem , a mianowicie jak słucham muzyki w samochodzie to po kilkudziesięciu minutach jeden z głosników nagle przycicha i słychać tylko jakieś cichutkie charczenie.Mój zestaw to radyjko kenwood z cd , wzmacniacz AXton, głośniki powerbasy.Od czego zacząć sprawdzanie.Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Na poczatek to pasowalo by ten glosnik zamienic na inny (np. przetwornik z lewej strony dac na prawa) i zobaczyc czy nadal bedzie to samo, jak znow ten sam glosnik bedzie sie tak zachowywal to bedzie z nim cos nie tak, a jak to bedzie znow na tym samym kanale to mozliwe ze cos ze wzmacniaczem sie dzieje. Warto rowniez wszedzie podopinac kable, moze cos ma luzy, choc bardziej mi to wyglada na koncowki mocy we wzmaku ale moge sie mylic.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Tak jak mówi przedmówca, może np. puchnąć cewka i przyciera, może również wysiąść jeden z kanałów. Jeśli ciężko Ci się dostać do drzwi możesz również zamienić kanały na wzmaku prawy z lewym i zobaczysz czy się zmieni :)
  • Poziom 9  
    To na pewno wzmacniacz.Niestety.Czy ktoś wie co może powodować taką reakcję , jaki element elektroniczny jest za to odpowiedzialny, co sprawdzić.Obecnie ten kanał uruchamia się dopiero po jakichś 20min od włączenia wzmaka.Tak jest zupełnie głuchy.Pozdrawiam.