Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja MFD volkswagen passaat nie zglasza sie

miany 30 Mar 2009 23:38 2395 5
  • #1 30 Mar 2009 23:38
    miany
    Poziom 10  

Witam!!
    Mam potworny problem z moją nawigacja, mianowicie po włączeniu wyświetla się napis "Navigation Defekt", próba sprawdzenia wersji kombinacją przycisków 3+6 wyświetla tylko dane radia natomiast w miejscu danych nawigacji same kreseczki.
    Początkowo był problem z przyjmowaniem i oddawaniem płyt przez nawigacje aż w końcu wogóle przestała działać.Po rozebraniu znalazłem małe pęknięcie na taśmie od lasera w miejscu gdzie łączą się 4 z 5 ścieżka na środku; czy to może być przyczyną tego że nawigacja się nie zgłasza i nie przyjmuje płyt ??
    Proszę o pomoc i jakieś sugestie co do naprawy :D

Poniżej zdjęcie z miejscem pęknięcia

Nawigacja MFD volkswagen passaat nie zglasza sie

0 5
  • #2 31 Mar 2009 00:15
    ikar55
    Spec od car audio

Zauważone przez Ciebie "pęknięcie" jest celowo przerwaną zworą technologiczną więc nie zwieraj tego. Przyczyn defektu navi szukaj w innych obszarach. Zacznij od sprawdzenia stanu połączenia odtwarzacza na złączu osadczym.

0
  • #3 31 Mar 2009 00:24
    miany
    Poziom 10  

Złącze przeglądałem i wygląda poprawnie dochodzą tam również jakieś wartości napięć z tym że nie mam pojęcia czy poprawne. przełączniki umieszczone do góry odpowiadające za wychwycenie momentu wsunięcia płyty CD również są dobre ale brak na nich jakiegokolwiek napięcia i to wydaje mi się troszkę dziwne.

Proszę zapoznać się z punktem 11, 11.1, 11.2 regulaminu oraz: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1241901.html Proszę następnie przy pomocy funkcji zmień poprawić tytuł i zdjęcie. [TW]

0
  • #4 01 Kwi 2009 22:37
    miany
    Poziom 10  

Nie ma nikt pomysłu co może być przyczyną tego, że nie wyświetla wersji oprogramowania i nie ma żadnych danych odnośnie nawigacji ????
    Może ma ktoś jakieś dane o wartościach napięć jakie powinny być na taśmie łączącej radio z napędem nawigacji lub pomysły co sprawdzić ??

0
  • #5 20 Kwi 2009 18:14
    agulinek
    Poziom 12  

wersja oprogramowania wyswietla sie tylko jesli jest w napedzie poprawna plytka z CD, przerwa na tasiemce ma byc nic z nia nie rob.
    Przeczysc laser i zamontuj ponownie.

0
  • #6 20 Kwi 2009 22:09
    miany
    Poziom 10  

niestety ale nawigacja nawet nie chce przyjąć płyty, a na wyświetlaczu w górnej części po włączeniu i odczekaniu jakiś 20 s pojawia się napis "Navigation defekt", po podłączeniu pod VAG-a wyrzuca następujące kody błędów: 1311 i 481

0
  Szukaj w 5mln produktów