Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV9000 - uszkodzona bateria czy ładowanie ?

kardek82 30 Mar 2009 23:40 4904 4
  • #1 30 Mar 2009 23:40
    kardek82
    Poziom 8  

Witam, szanownych forumowiczów!!!
    Mam problem z bateria do mojego lapka HP dv9000, otóż pewnego pięknego dnia stwierdziłem że bateria jest rozładowana, co więcej nie chce sie ładować, a na obrazku stanu baterii jest ona przekreslona na czerwono z niebieską błyskawicą, i stan jest jej zero. Czy da sie to jakos naprawic, czy padła bateria czy ładowanie na płycie. Czy po wymianie ogniw powinno byc O.K, czy potrzeba jakiegos programu do resetu pamięci. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

0 4
  • #2 01 Kwi 2009 15:04
    marekwas
    Poziom 11  

Witam

Objaw, który opisujesz jest częstym zjawiskiem wystepującym, gdy bateria została całkowicie wyładowana. Zakładając, że jest sprawna możesz wykonać następującą czynność:
    - Uruchom notebooka z załączonym zasilaczem zewnętrznym i po uruchomieniu Windows wyciągnij baterię, a następnie wsadź ją ponownie. Czynność wyjmowania i wkładania baterii wykonaj kilka razy, oczywiście przy załączonym notebooku. Obserwuj przy tym wskaźnik ładowania baterii.

lub

Urychom notebooka na zasilaczu zewnętrznym ale bez baterii.
    Po załadowaniu Windows, przy załączonym notebooku wsadź baterię i obserwuj wskażnik ładowania.

Po takich operacjach czasami udaje się przywrócić funkcję ładowania baterii. Może i tu pomoże.

W notebookach HP Pavilion serii DV9000 przy tego typu objawach padały płyty główne, a nie baterie.

0
  • #3 01 Kwi 2009 15:31
    skaktus
    Poziom 37  

HP mają tą tendencję że się przegrzewają co powoduje że czasem padają i inne układy.

Sprawdź baterię na innym laptopie lub swój laptop na innej baterii.

0
  • #4 12 Kwi 2009 15:41
    kardek82
    Poziom 8  

Witam, sprawdziem starą baterię, rozebrałem ją i jest naładowana, na ogniwach jest ponad 15V, i pod obciązeniem napięcie nie spada. Ponad to kupiłem drugą i dzieje sie to samo. Wniosek z tego że coś sie stało z płytą główna. Nie wiecie jak to mozna naprawic albo ile moze osztować naprawa tego i czy to jest opłacalne. Proszę o poradę i z góry dziękuję. Pozdrawiam.

0
  • #5 12 Kwi 2009 17:18
    skaktus
    Poziom 37  

Ciężko cokolwiek stwierdzać na odległość. Albo miernik w dłoń i szukasz uszkodzenia, albo serwis...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo