Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Kenwood KRF-V5030D kilka minut gra potem cisza?

31 Mar 2009 00:31 1998 2
 • Poziom 12  
  Witam,

  Mam dziwny problem, a mianowicie po bliżej nie określonym czasie mój amplituner jakby odłączał głośniki, nie jestem fachowcem stąd zapewne nie posłużę się właściwymi pojęciami ale wygląda jakby końcówka się "wyłączała". Żadne zabiegi nie pomagają. Nagle głośniki przestają działać, włączanie i wyłączanie zestawu głośników nie pomaga, przełączanie między trybami stereo, dolby, etc także nie pomaga - słychać jak wzmacniacz "cyka" ale nic się nie dzieje. Nie wyświetlają się także, żadne komunikaty - jakbym wcisnął muting. Czasem zdarzy się to po kilku minutach, a czasem po kilkunastu albo i dłużej. Do tego czasu wszystko działa bez najmniejszego problemu.

  Wyłączenie amplitunera na kilka minut likwiduje problem. Zazwyczaj po kilku minutach - nie od razu. Szybsza metoda na ożywienie to reset mikroprocesora (wg. instrukcji odpowiednia kombinacja klawiszy przy włączaniu). Po zresetowaniu wszystko wraca do normy i natychmiast pojawia się dźwięk. W pierwszej chwili pomyślałem, że to może np zimne luty albo coś nie kontaktuje i amp przechodzi w jakiś tryb safe, ale jak zauważyłem, że reset natychmiast ożywia urządzenie to zacząłem podejrzewać procesor. Czy może jest inna ewentualność? Czy to już kaplica?
  Z góry dzięki za pomoc
 • Poziom 25  
  Witam!. Najpierw zacznij od sprawdzenia kolumn głośnikowych. Dokonaj pomiaru oporności każdej z nich. Powinna być większa niż 8 Omów. Pozdrawiam!
 • Poziom 12  
  Dzięki za odpowiedź.
  Głośniki mają 8 ohmów. To są typowe głośniczki do kina 5.1. Mikrozestaw Sony. Jedyną kombinacją jest sub. Mam sub pasywny podłączony przez drugi wzmacniać - stereo. Jednak to nie powinno mieć znaczenia.

  Wczoraj o dziwo amp grał cały dzień - (radio). Ani jednego wyłączenia :/. I lecz tu pacjenta, któremu większość czasu nic nie dolega :)