Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOKIA 6310, 6310i - Zmiana oraz backup SOFTu poprzez RS-232

zan1985 31 Mar 2009 00:51 4185 7
  • #1 31 Mar 2009 00:51
    zan1985
    Poziom 9  

Witam Wszystkich.:)
    Mam oba modele telefonów (N 6310 oraz N 6310i).
    Niedawno dokonałem zakupu kabelka RS-232 (COM) typu: DLR-3P (Oryginalny kabel Noki). I tu właśnie zaczyna się mój problem...
    Mianowicie - Czy można tym kabelkiem zrobić backup softu i wgrać nowy soft ? Ściągnąć SIM-LOCK'a ? i inne (np. net monitor) ?

Jeśli Tak TO JAKIM Programem to zrobić ?
    Dotychczas używałem programów typu:
    - Nokia DCT3 Flasher by Rolis ver 4.79
    - Noktools by rolis v1.9
    - Nokia tool by Rolis Ver 1.8
    lub innych, ale wszystkie są pod DCT 2 / 3 a teraz potrzebuje pod DCT 4

Zna ktoś podobne programy do tych w/w. ? Jeśli tak to podajcie linki, albo przynajmniej nazwę programu ?:?:

Proszę o pomoc :)

0 7
  • #2 31 Mar 2009 01:23
    eslodowy
    Poziom 31  

Możesz sobie tym kablem wgrać logo lub dzwonek, tapetkę na powitanie. Simlocka to się zdejmuje kodem, nie pytaj jak tylko użyj google. Softa nie zmienisz, potrzebny jest box.

0
  • #3 31 Mar 2009 03:34
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

eslodowy napisał:
    Simlocka to się zdejmuje kodem.

A ja myslale ze mozna tez kablem RJ przy uzyciu boxa
    Do autora
    Jak slusznie zauwazyles jest to inna platforma DCT4
    Niestety tej platformy nieda sie zrobic zwyklym kabelkiem,
    do niej jest potrzebny box

0
  • #4 31 Mar 2009 10:59
    zan1985
    Poziom 9  

n o to kapa.. a co do kodów to wiem, znam, i posiadam już tego typu programy... w samue to nawet na internecie jest stronka on-line z możliwością generowania kodu so ściągnięcia sim-lock'a...

A znacie jakieś programy oprócz Nokia PC suite, Oxygen phone menager, Cell Phone menager ?

Ps. A tego backupu tym kablem rozumiem też nie zrobię ?

0
  • #5 31 Mar 2009 11:17
    eslodowy
    Poziom 31  

Backupu też nie zrobisz, chyba że kontaktów.

0
  • #6 31 Mar 2009 16:19
    zan1985
    Poziom 9  

Czyli tym kabelkiem zupełnie nic nie zmienię w telefonie poza wgranie i zgranie dzwonków, sms'ów, i innych pierdół :( no To Kapa

A co byście powiedzieli na Box'y UFS-3 / Tornado obsługujące
    Nokie DCT3, DCT4, DCT-L, WD2, Samsungi, SE, Siemensy i Motorole ?
    np. taki jak ten pod tym adresem:
    (link do jednej ze stron z produktem - nie reklama! )

http://www.allegro.pl/item573918323_ufs3_tornado_bez_kabli_ufs_3_fv_gw_gsm_support.html

Zamierzam kupić tani, w miarę dobry BOX, a potem dokupywać sobie potrzebne kabelki...

Dobre są te Box'y ?

Powiem szczerze że chodzi mi głównie o naprawienie Nokii 6310 typ NPE-4

Telefon po włączeniu nie zawsze się załącza.. np na 20 prób 1 może się włączy. Potem logo Nokia nie wyświetla się, tylko pojawiają się kreski, dźwięk włączenia telefonu brzmi bardzo dziwnie... pokazuje się ekran, następnie blaknie, staje się miało widoczny, lub czasami włącza się tak jakby "negatyw" ekranu, (odwrócone kolory - przynajmniej takie wrażenie, bo aby coś zobaczyć trzeba ustawić ekran tel. pod innym kątem) po próbie wejście w jakąś opcję menu (o ile nie zawiesi się wcześniej) - zawiesza się...
    Telefon nie ma modułu IRdA (wyrwany chyba przez jakiegoś głąba) na płycie. Reszta "wygląda" OK. Płyta nie wygląda na pękniętą ani rozwarstwioną. Wymieniłem ekran na inny z innego 6310..
    Po prostu ręce opadają :( :/

Doradźcie.. proszę...

0
  • #7 31 Mar 2009 19:03
    MaciuchJ
    Poziom 20  

zan1985 napisał:

Zamierzam kupić tani, w miarę dobry BOX, a potem dokupywać sobie potrzebne kabelki...

Dobre są te Box'y ?

Powiem szczerze że chodzi mi głównie o naprawienie Nokii 6310 typ NPE-4

Telefon po włączeniu nie zawsze się załącza.. np na 20 prób 1 może się włączy. Potem logo Nokia nie wyświetla się, tylko pojawiają się kreski, dźwięk włączenia telefonu brzmi bardzo dziwnie... pokazuje się ekran, następnie blaknie, staje się miało widoczny, lub czasami włącza się tak jakby "negatyw" ekranu, (odwrócone kolory - przynajmniej takie wrażenie, bo aby coś zobaczyć trzeba ustawić ekran tel. pod innym kątem) po próbie wejście w jakąś opcję menu (o ile nie zawiesi się wcześniej) - zawiesza się...
    Telefon nie ma modułu IRdA (wyrwany chyba przez jakiegoś głąba) na płycie. Reszta "wygląda" OK. Płyta nie wygląda na pękniętą ani rozwarstwioną. Wymieniłem ekran na inny z innego 6310..
    Po prostu ręce opadają :( :/

Doradźcie.. proszę...

Moim zdaniem gra nie warta świeczki, jeżeli chcesz kupić ufsa tylko po to, żeby naprawić swój fonik. Chyba, że bedziesz myślał coś więcej w tym kierunku:)
    Musiałbyś zacząć od softu, a co do pęknięć na płytce to gołym okiem ich nie zobaczysz, Mikropęknięcia nie są widoczne gołym okiem.

0
  • #8 13 Lip 2009 22:13
    zan1985
    Poziom 9  

No cóż.. Kabelek leży sobie w szafie... A telefon jak nie działał tak nie działa.. Rozwiązanie. Kupię sobie UFS'a.. oczywiście nie tylko na potrzeby tego telefoniku, ale przyda się ogólnie na więcej modeli.... :)
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo