Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka gazowa Wrozamet Ania KG7510A- regulacja piekarnika

freda50 31 Mar 2009 13:24 11792 4
 • #1
  freda50
  Level 11  
  Witam serdecznie wszystkich :) Nie znalazłam podobnego wątku, dlatego tworzę nowy.
  W bardzo starej kuchence gazowej Wrozamet "Ania" model KG 7510A mam problem z jej piekarnikiem.
  Nie wiem co się dzieje, ale przykładowo, jak dawniej piekłam w nim ciasto ok.1 godziny, to obecnie to samo ciasto piekę od 2-ch do 2,5 godzin, a i tak na wierzchu jeszcze się lepi. Zauważyłam, że od nowości, w miarę upływu czasu, czas pieczenia w nim jakby się wydłużał.
  Czy da się to jakoś wyregulować? Palniki na górze ma raczej w porządku.

  Mam też pytanie, czy produkowane są kuchenki gazowe z piekarnikiem gazowym, który można ustawić na odpowiednią stałą temperaturę, podobnie jak to jest w elektrycznych?
  Bardzo proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję :)


  Poprawiłem,
  mrhari
 • #2
  jag61
  Radiation protection specialist
  O ustawianiu temperatury (automatycznej regulacji właściwie) przy piekarnikach gazowych nie słyszałem... choć teoretycznie jest to możliwe...
  Regulowało się li tylko "wielkością płomienia"...
  Co do wydłużenia czasu pieczenia - być może przydałby się dokładny przegląd piekarnika (instalacji gazowej) - z regulacją i czyszczeniem dysz włącznie, sprawdzenie izolacji termicznej i uszczelki drzwiczek (może również regulacja siły dociągania sprężyny).
 • #3
  Foxkrzysiek
  Level 12  
  Powiem ci tak pamiętam jak robiłem te kuchenki poniewiaż pracuje w tej firmie po dzień dzisiejszy , stałej temperatury na płomieniu nie ustawisz zawsze będzie to przybliżona temperatura i zależna od wielu czynników np. ilości powietrza w gazie to jest główny powód palenia się , jak wysuniesz podłogę w piekarniku odpal palnik i zobacz jaki ma płomień powinny być ładne języczki z niebieskimi końcówkami jak tak nie jest jest tam przesłonka na palniku taka metalowa którą się rególuje wysokość płomienia przesówając ją odpowiednio , im większy jest płomień tym gorsze jest palenie i odrazu wyduża się czas pieczenia lub gotowania. Możesz przetkać wszystkie otwory w palniku jakie sa po takim czasie moga się pozatykać i ewentualnie wymienić dyszę jeżeli jest to gaz ziemny to dysza 1.50 jeżeli gaz z butli to dysza 0, 94 to wzasadzie wszystko co można jeszcze zrobić z ta kuchenką.
 • #4
  jag61
  Radiation protection specialist
  Dodam, że i konserwacja zaworów (najczęstszy powód "nieszczelności"). A owa " metalowa przesłona" reguluje tylko ( i aż) ilość powietrza mieszanego z gazem. Rzeczywiście - płomienie palnika dolnego winny mieć (mniej więcej) jednakową wysokość - jeśli niektóre są wyraźnie niższe - najprawdopodobniej doszło do przytkania dyszy wylotowej. Płomień - to podwójny stożek - wewnętrzny wyraźnie niebieski, zewnętrzny niebieskawy, prawie niewidoczny. Jeśli występuje żółte zabarwienie - to oznacza niecałkowite spalanie. Należy zwiększyć dopływ powietrza - ale ostrożnie, aby nie "zrywać" płomienia (tzn. płomień zaczyna "odrywać się" od dyszy i gaśnie).
  P.s.
  w razie potrzeby wymiany dyszy głównej - wystarczy powiedzieć w sklepie jaki model kuchni gazowej i do jakiego jest palnika.
 • #5
  freda50
  Level 11  
  Witam ponownie :)
  Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, dzięki Wam postanowiłam spróbować jednak jeszcze regulacji tego piekarnika.
  Był już pan, który przeczyszczał i coś wymieniał w nim, chyba dyszę jak dobrze pamiętam, tylko tak szybko mu to poszło, ze nie jestem pewna czy to czyszczenie było wystarczające... skrobnął kilka razy, boję się czy nie za mało :D

  Jaki jest tego rezultat, napiszę po Świętach, bo dopiero zamierzam w tych dniach piec w nim ciasta i nie tylko, więc zobaczę czy jest teraz ok.
  Pozdrawiam cieplutko i życzę wesołych Świąt