Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo LI1718 - wymiana procesora

31 Mar 2009 16:01 3239 6
  • Poziom 15  
    Witam

Zastanawiam się nad wymianą CPU w moim amilo/ obecnie Celeron M 1,6/ czyli nędza, czy może ktoś mi wytłumaczyć jaka jest różnica i czy odczuje ją przy przejściu na core 2 duo/ core duo / tutaj też moje pytanie czy jest duża różnica pomiędzy T2350 i T5300? Który lepszy?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    1-jakiego masz celerona tzn na jakiej magistrali ?
    2-jaki masz chipset ? jakie procki i FSB obsługuje?
    3-nie miej za dużych oczekiwać bo najczęściej celerona M z FSB nie zastąpisz niczym konkretnym a już bardziej C2D czy DC

Abyś miał C2D musisz mieć socket M i obsługę magistrali przynajmniej 533, ale znając życie pewnie masz 400 i tutaj wejdzie ci max pentium M 2,1 za 400 zł co jest paranoją.
  • Poziom 15  
    no więc załączę datasheeta do mojego lapka, z tego co widzę to chodzi on w wersjach z core 2 duo, stąd moje pytanie

amilo li1718
  • Poziom 37  
    Włożysz max C2D na magistrali 667 + 2 GB ramu.

Zanim kupisz procka sprawdź jaki masz soket żeby nie kupić innego.

Cena procesora to ok 100 zł - ja właśnie mam C2D 1,83 GHz 2 MB 667 MHz w cenie 100 zł z serwisu aukcyjnego.

Do tego dorzuć 2 GB ramu i pociągnie spokojnie vistę
  • Poziom 15  
    No więc chodzi mi o T5300 z tym że on ma 533 MHZ chyba, jakiego masz proca, że masz 667?

edyt:

na viście mi nie zależy, skasowałem ją od razu jak zgarnąłem lapka = ), chce go trochę odpimpować = D. Jaka jest różnica między celeronem a c2d? Odczuwalna?

edyt 2:

jak będzie z coolingiem?
    2 gb już mam = )

edyt 3:

Bios/ chipset nie będzie się rzucał przy prockach, które nie są wymienione w datasheet'cie. Oczywiście tych które podejdą pod socket

edyt 4:

T5600

no niby ten jest ale kosztuje 240

edyt 5:

Jak jest z energożernością? C2D lepsze?
  • Poziom 37  
    T5550 jest na szynie 667
    celeron a c2d nie ma co porównywac
    coling - wydoli
    nie powinien się rzucać - mój teoretycznie nie ciągnie 667 ale działa na nim
    240 zł to za dużo
    niby c2d mniej prądożerne ale u mnie po zmianie z celerona na C2D oszczędności są żadne.
  • Poziom 15  
    no tak, ale t5550 jest na SLA4E, a t5300 jest na SL9WE, a to chyba nie jest to samo ?