Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie nabyc miernik natezenia dzwieku w db

24 Kwi 2004 19:46 11249 17
  • Poziom 10  
    witam!
    chcialbym sie dowiedziec gdzie i za ile mozna nabyc urzadzenie do mierzenia natezenia dźwieku (potocznej glosnosci) w decybelach? jak dobrze zapamietalem urzadzenie fachowo nazywa sie sonometr. mam racje? dziekuje za pomoc.
    tomek
  • Poziom 29  
    Obserwuj czasami aukcje na Allegro, bywa że mają takie dziwactwa. A jak to z tym miernikiem ma być- podłączany galwanicznie do źródła sygnału i mierzy poziom na kablu, czy też ma mikrofon i mierzy natężenie dźwięku np. w pomieszczeniu?
  • Poziom 10  
    hej!
    chodzi mi o taki z mikrofonem do mierzenia natezenia dzwieku wydobywajacego sie ze sluchawek (w moim przypadku, chociaz ogolnie do mierzenia halasu to powinno sluzyc) . a czy takiego cuda nie mozna kupic w jakims sklepie za jakas przyzwoita cene?

pozdrawiam
    tomek
  • Poziom 29  
    sonopan nie jest tani bo posiada zatwierdzenie typu, legalizację itp wymagane przez GUM
    proponuje poszukac minilizera (neutrik)
    lub opisanego w eis 02/04 phonic paa2 (tylko 2370pln...)
  • Poziom 18  
    Jeżeli chcesz to robić profesjonalnie i wychodzić z wynikami w świat to polecam sprzęt Bruel&Kjaer, ale jest to wydatek ok kilkadziesiąt tys zł.
    Dla potrzeb firmy może być proponowany Sonopan.
    Ale jeżeli to robisz prywatnie to najlepiej wziąść dobry mikrofon pojemnościowy, wzmacniacz o kalibrowanym wzmocnienu co 10dB i miernik RMS wyposażony w skalę logarytmiczną, pożyczyć gdzieś kalibrator (pistofon), skalibrować układ i mierzyć.
    Z tym że będzie to pomiar na tzw zakresie liniowym przydatnym do kontroli sprzętu, natomiast do określania głośności dla ucha ludzkiego podaje się wartość dB(A) i wówczas wzmacniacz musiałby posiadać filtr z charakterystyką korekcji A którą znajdziesz w Polskich Normach.
  • Poziom 42  
    Niedawno widziałem to w katalogu wysyłkowym, najtańszy kosztował 100zł, a najdroszy 1800zł.
  • Poziom 10  
    a co to za katolog był? bo 100 zł brzmi miło :)
    niestety z instrukcji skonstruowanie miernika nic nie rozumiem bo nie znam sie na tym kompletnie, po prostu potrzebuje urzadzenia :) ale dzieki za pomoc :)
    acha, a co to ten minilizer? bo w seci nie umiem znalezc o tym informacji. dzieki za info
    tomek
  • Poziom 42  
    Dobrze że zapytałeś, bo już całkiem zapomniałem że go pożyczyłem koledze i pewnie by całkiem przepadł, ale po południu zadzwonie do niego żeby go przyniusł, to ci go dokładnie opiszę i dam konkretne namiary, pamiętam że miał pięć podzakresów i sam miałem na niego smaka, ale się sprężyłem i zrobiłem.
  • Poziom 10  
    acha, no to milo. czekam na informacje.
    a czy to co sam zrobiłes to pełnosprawny miernik db który wyswietla faktyczne natezenie dzwieku (bezwzgledne) czy ma tylko skale porównawczą roznych dzwiekow (wzgledna) ?
  • Poziom 42  
    Ma tylko duży wychyłowy i niejest wyskalowany w decybelach ponieważ potrzebny mi jest tylko do porównania sprawnosci głośników który głośniej gra.
  • Poziom 42  
    Mam już ten katalog, jest to Conrad ma swoją stronę internetową, www. conrad. pl nazywa się to Analogowy miernik ciśnienia akustycznego. Jest tam 5 rodzajów myślę że znajdziesz.
  • Poziom 16  
    jeszcze jedna opcja choc malo dokladna
    trzeba nabyc droga kupna nokie 6250 lub 6210 z softem od 6210 i wniej jest miernik natezenia dzwieku ale za dokladnosc nie recze
    pzdruufka
  • Poziom 10  
    niestety powyzszy link nie dziala :(
  • Poziom 14  
    Witam,

Jako że temat jest dosyć wąski i niewiele w archiwum znalazłem, to podepnę się jeszcze raz do tego wątku po latach.

Potrzebuje kupić sonometr (decybelomierz) do pomiaru hałasu dookoła domu (hałas uliczny oraz zakładu sąsiedzkiego który buczy mi po nocy) - przede wszystkim aby zorientować się (nie mierzyć legalnie w świetle prawa!) czy faktycznie normy hałasu mogą być przekroczone.

Oczywiście znalazłem coś na Allegro:

http://www.allegro.pl.html

Czy takie mierniki są warte zakupu?

Założyłem sobie budżet rzędu 200zł - czy nie będą to pieniądze wywalone w błoto i którychś z tych wynalazków jest wart nabycia drogą kupna?

Pozdrawiam

Regulamin należy znać.
    Regulamin p.10.11
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 14  
    Podziękował.

Jest sens kupować ten za 200zł czy ten za 100zł z hakiem też się będzie nadawał?